Hala‎ > ‎Hala v novinách‎ > ‎

Basketbalisté Kyjova pokřtili halu za šest milionů

Mají tradici, bohatou historii a čtrnáct týmů. A teď už i zrekonstruovanou halu za necelých šest milionů korun. Basketbalisté Jiskry Kyjov ji pokřtili na tradičním Vánočním turnaji generací, který se uskutečnil 26. prosince.

Dlouhé čekání skončilo. V Kyjově se bude v příštím roce chodit na basketbal do moderní arény, která vyhovuje všem evropským předpisům. „Máme novou palubovku, osvětlení, topení, časomíru, koše nebo tribunu. Je toho opravdu hodně. Zůstal vlastně jenom skelet a udělala se kompletně nová budova,“ řekl místopředseda Jiskry Kyjov a člen výkonného výboru basketbalového klubu Jiří Pimek.

Nákladná rekonstrukce vyšla na necelých šest milionů. Opravu haly zaplatilo Ministerstvo školství a Město Kyjov. „Pocity jsou úžasné. Pro všechny basketbalisty Kyjova je to nádherný vánoční dárek. Je to bomba,“ řekl Pimek.

Na nové palubovce se na Druhý svátek Vánoční představilo šest týmů složených z hráčů všech věkových kategorií. „Hraje každý, kdo přijde. Je to od patnácti do sta let,“ říká Pimek.

Slavnostní otevření basketbalové haly se uskuteční až 26. ledna. Do té doby budou hrát družstva Jiskry klasické soutěže. „Těšíme se na diváky. Doufám, že se jim bude nová hala líbit,“ pravil Pimek.

Ten chce do klubu přilákat nové kluky a holky. „Je pravda, že potřebujeme doplnit ročníky,“ uvedl Pimek. „V Kyjově je spousta sportů, se kterými se o děti přetahujeme. Na druhé straně je nesmírně důležité, mladí lidé sportovali. A je jedno, zda hrají fotbal, košíkovou nebo hokejbal,“ doplnil.

Podle místopředsedy Jiskry může nová hala kyjovskému klubu pomoct. „Věříme, že přiláká pozornost rodičů, dětí i diváků,“ řekl Pimek, který je spokojený s výkony juniorů, kadetů i žákyň.

Vedení Jiskry si pochvaluje i spolupráci s týmy z Brna a Zlína. „Chceme si vybudovat vlastní základnu. Kyjov je ale malý, proto potřebujeme pomoc větších oddílů,“ dodal Pimek.

Hodonínský deník - 27.12.2011

Comments