Historie‎ > ‎sezona 2008/2009‎ > ‎Minižáci mladší‎ > ‎Novinky‎ > ‎

Badem 2009

přidáno: 21. 5. 2009 10:49, autor: Ondra Navrátil   [ Aktualizováno 21. 5. 2009 12:44 uživatelem Tomas Cada ]

Na závěr letošní sezóny jsme se opět po roce s chlapci 1996 a ml. vypravili na tradiční turnaj do Žiliny a to na již XVIII.ročník, který se již nehrál ve sportovní hale na Boriku, ale v halách žilinských škol. Turnaj se konal od 15. do 17.5.2009 a náš tým v kategorii mladší žáci byl zařazen do základní skupiny s hochy Katovic, Rožňavy a Levic.  V minulosti se nám na tomto turnaji vždy dařilo, proto i tentokrát jsme doufali v nějaký ten úspěch. Tentokrát jsme však měli problém se sestavením družstva na turnaj, jelikož nebyl takový zájem jak v uplynulých letech a toto jen potvrdilo celkový problém uplynulé sezóny s docházkou na tréninky a utkání. Vinou zranění, nemocí , výletů a nezájmu jsme nakonec odjeli v 10 hráčích, což byl minimální požadavek na tuto kategorii, kdy se první půlka hraje dvěma samostatnými pětkami.

V prvním utkání základní skupiny jsme nastoupily proti hochům UKS SP 27 Katovice. Po nervózním začátku, kdy na našich chlapcích bylo vidět, že již delší dobu nehráli žádné utkání a že nemají ani natrénováno jsme v polovině utkání vedli 26:21. Do třetí čtvrtiny jsme již nastoupili v nejsilnější sestavě a na hned byla vidět naše převaha na palubovce. V závěrečné části si zahrála celá lavička a utkání jsme dotáhli do vítězného konce 54:29. Ve druhém utkání, které jsem hráli v pátek ve večerních hodinách jsme se utkali s týmem BK ŠPD Rožňava. Ani v tomto utkání jsme nikoho nenechali na pochybách, kdo je pánem na hřišti a zvítězili jsme 79:42. V sobotu ráno nás čekal zápas o první místo ve skupině mistrem Slovenska této kategorie Basketbal Levice, který rozhodoval i o nasazení do semifinále. Soupeř s výraznou výškovou převahou nás od první minuty převyšoval hlavně v důraznosti pod košem. I když druhá pětka se slabší soupeřovou pětkou držela krok, nedokázala smazat manko ze začátku utkání. V druhé půlce jsme již nedokázali výsledek otočit a prohráli jsme 35:63. V boji o finále jsme se utkali s rakouskými hochy Basket Dukes Klosterneuburg, kteří nastoupili jen v osmi hráčích a měli tím proti našich chlapcům mírnou výhodu. Po prohrané první čtvrtce jsme v polovině utkání prohrávali 22:35, ve třetí části utkání jsme nad soupeřem kralovali, bohužel jsme se stejným výkonem nevydrželi až do závěrečných minut utkání. Po boji jsme nakonec prohráli 47:54. V neděli jsme se pak v předposledním utkání celého turnaje utkali o 3.místo s domácími hochy Academic ŽU Žilina, které známe z předchozích ročníků a Kyjovského Tubanaku. Opět nám nevyšel vstup do utkání, 1.pětka se od první minuty trápila a nedokázala na dobře hrajícího soupeře najít žádnou zbraň. Bojovali spíše chlapci „druhého sledu“ než „opory“ týmu. Čtvrtku jsme jednoznačně prohráli 6:26 v nejhorším výkonu na turnaji. Druhé pětce se však podařilo se slabší soupeřovou pětkou rázně zatočit a na počátku druhé půle se začínalo za stavu 31:35. Ve třetí a čtvrté části naši chlapci předvedli nejlepší výkon na turnaji, bohužel nevydrželi v nasazení až do poslední minuty. Utkání jsme nakonec prohráli 61:69 a na turnaji obsadili nepopulární 4.místo.

Výsledky celého turnaje

Nejlepšími střelci našeho týmu byl Filip Čada s 59 body a David Šuráň s 54 body. Nejstabilnější výkon za celý turnaj předvedl David Šuráň. Na slavnostním vyhlášení byl pak do All Stars turnaje nominován z našeho týmu Vojtěch Přikryl.

Turnaj ukázal, že se nemusíme bát žádného soupeře, ale stále platí, že nemáme natrénováno a i základna je úzká. Na chlapcích bylo vidět, že již delší dobu nehráli žádné utkání a neabsolvovali delší dobu žádný trénink. Do budoucna je nutné skloubit tréninky, zvednout tréninkovou morálku, v maximálním počtu se zúčastnit basketbalového soustředění, přizpůsobit basketbalu víkendové rodinné programy tak, abychom na podzim uspěli jak v kvalifikaci na ligu U-14 tak i v dané soutěži.

Na závěr bych chtěl poděkovat rodičům za jejich vstřícnost a pomoc při organizování nejen turnaje ale i celé sezóny a firmě SURGEO, s.r.o. za poskytnutý finanční příspěvek na turnaj v Žilině.