Historie‎ > ‎sezona 2008/2009‎ > ‎Minižáci mladší‎ > ‎Novinky‎ > ‎

Úspěšný víkend mladých kyjovských basketbalistů

přidáno: 3. 11. 2008 21:43, autor: Miloš Machalínek   [ Aktualizováno 3. 11. 2008 21:57 uživatelem Tomas Cada ]

Uplynulý víkend 1. a 2.11.2008 byl úspěšný pro mladé kyjovské basketbalisty. V sobotu 1.11. v 8:30 hod byl basketbalový víkend zahájen dvojutkáním mezi staršími minižáky ( 1996 a ml.) Jiskry Kyjov a SAM BŠM Brno v boji o postup do finálové skupiny OP I. V prvním utkání naši chlapci soupeře z Brna porazili 63:49 po čtvrtinách 20:22, 39:30, 50:47. Utkání nebylo vůbec jednoduché, první pětky obou družstev byly velmi vyrovnané a o našem vítězství rozhodla především vyrovnanost obou našich pětek. Nejlepšími střelci byli Filip Čada s 22 body, Martin Machalínek s 14 body a Patrik Konečný s 9 body. Druhé utkání  mělo podobný průběh, i když tentokrát jsme soupeře do vedení kromě první minuty nepustili. Zápas jsme vyhráli v poměru 74:60 po čtvrtinách 19:13, 36:27 a 59:45. Nejlepšími střelci byli Filip Čada s 23 body, Vojtěch Přikryl s 15 body a Martin Machalínek s 11 body. Naši chlapci si dvěma vítězstvími udrželi neporanitelnost a zároveň první místo ve skupině.

1.11.2008 v 15:00 bylo zahájeno první utkání našich chlapců v žákovské lize U14 ( 1995 a ml.). Do naší haly přijeli chlapci z TJ Gymnázium Hladnov. Naši hoši do premiérového utkání v lize vstoupili velmi odpovědně a od první minuty se do soupeře pustili s velkou vervou. Ve druhé čtvrtině koncentrace trochu opadla, ale do druhé půle naši vstoupili opět velmi soustředěně a po velmi dobrém výkonu celého týmu jsme nakonec zvítězili 74::42 (19:8, 32:19, 52:27), když nejlepším střelcem utkání byl Michal Urbánek s 34 body. Jako nejlepší hráči byli diváky vyhodnoceni Bruno da Silva a Michal Urbánek. K nedělnímu utkání přijeli do Kyjova chlapci s BK Prostějov. Naši chlapci excelentním  výkonem v první čtvrtině, kterou vyhráli 34:5, prakticky rozhodli o vývoji utkání. Hoši nakonec zvítězili 85:51 ( 34:5, 48:25, 68:41). I když tentokrát nelze všechny jen chválit, jako tým naši mladí basketbalisté předvedli velmi odpovědný výkon. Ke konci utkání již byla hlavně na mladších chlapcích, kteří absolvovali již 4 utkání, vidět únava. Nejlepšími střelci utkání byli Bruno da Silva s 28 body a Michal Urbánek s 22 body.