Historie‎ > ‎sezona 2008/2009‎ > ‎Minižáci mladší‎ > ‎Novinky‎ > ‎

Víkend mladých kyjovských basketbalistů

přidáno: 12. 1. 2009 3:42, autor: Miloš Machalínek   [ Aktualizováno 12. 1. 2009 3:44 uživatelem Tomas Cada ]

Víkend 10. a 11.1.2009 byl první hrací v roce 2009, kdy pokračovaly soutěže starších minichlapců  i liga U14.

Starší minižáci ( 1996 a ml.) zahájili v novém roce svoji finálovou skupinu oblastního přeboru s hochy BK Jihlava. Pro naše chlapce to měli být dvě povinné vítězství, proto byla nominována širší lavička, aby si zahrálo co nejvíce hráčů. Do utkání jsme vstoupili v nejsilnější sestavě a po dvou čtvrtinách bylo o zápase rozhodnuto, když jsme vedli 46:6. Do druhé půlky jsme již nechali tradiční opory odpočívat a příležitost tak dostali více ostatní hoši. Utkání jsme nakonec dovedli do vítězství 80:29. Nejlepšími střelci byli Filip Čada s 19 body, Martin Machalínek s 12 a Lukáš Marhold s 11 body. Do druhého utkání jsme vstupovali již od první minuty v pozměněné sestavě, aby se na palubovce co nejvíce ukázali chlapci ze střídačky. Utkání jsme i tak bez větších problémů vyhráli 63:27, když nejlepšími střelci David Šuráň a Kuba Klimeš s 9 body a Lukáš Marhold s 8 body.

V podvečerních hodinách pak pokračoval basketbalový víkend utkáním ligy chlapců U14 (1995 a ml.) s družstvem Tesly Pardubice. Do utkání jsme nastupovali stále ještě bez našeho nejvyššího hráče Michala Urbánka, který je dlouhodobě nemocný, s předsevzetím pokusit se soupeře zaskočit a dosáhnout po delší době na vítězství. V první čtvrtině jsme se soupeřem drželi krok a prohráli jsme ji  15:21. Chlapci dobře bránili i zdárně zakončovali. Ve druhé čtvrtině se však soupeř dostal do trháku a po polovině jsme prohrávali 20:42. i když ve druhé polovině utkání jsme opět hráli vyrovnaný zápas s mírnou převahou, utkání jsme již nedokázali zvrátit. Nakonec jsme tento zápas prohráli 54:78, když nejlepšími hráči byli vyhodnoceni Lukáš Růžica, Jakub Klimeš a David Šuráň. Nejlepšími střelci byli Bruno da Silva s 16 body a Lukáš Růžica s 15 body. Nedělní utkání s BK Pardubice jsme oprávněně očekávali se znepokojením. Chlapce jsme motivovali hlavně, aby tento zápas s největším favoritem nebyl úplný propadák a nepadl rekord ligy. To se sice nestalo, ale i tak jsme obdrželi neskutečný nářez. Hráli jsme jen, co nám soupeř dovolil a pár světlých minut v každé čtvrtce nás od debaklu nemohlo zachránit. Utkání jsme prohráli 26:141, když nejlepším naším střelcem byl Bruno da Silva s 18 body. V tabulce soutěže jsme se po 10 kolech propadli na 9. místo z 12 účastníků.

Obě soutěže pokračují 24. a 25.1.2009. Starší minižáci přivítají na domácí palubovce chlapce ze Slávie Kroměříž, družstvo chlapců U14 v sobotu zajíždí na palubovku JBC Brno a na oplátku hoši z Brna přivítáme v neděli 25.1.2009 v kyjovské hale.