10. a 11. kolo ligy v Kyjově

přidáno: 20. 1. 2009 0:09, autor: Ondra Navrátil   [ Aktualizováno 20. 1. 2009 0:29 uživatelem Tomas Cada ]
Na první novorční hrací víkend nás čekali dva silní soupeři. Zvláště ten nedělní - BK Synthesia Pardubice - nám dělal vrásky na čele.
Náš tým sužovaný neustále nemocemi a zraněními musel čelit této Pardubické dvojici.

V sobotních podvečerních hodinách nastupovali chlapci proti družstvu Tesla Pardubice. Do utkání jsme šli stále bez našeho nejvyššího hráče Michala Urbánka, který je dlouhodobě nemocný. Naším předsevzetím bylo pokusit se soupeře zaskočit a dosáhnout po delší době na vítězství. V první čtvrtině jsme se soupeřem drželi krok a prohráli jsme ji  15:21. Chlapci dobře bránili i zdárně zakončovali. Ve druhé čtvrtině se však soupeř dostal do trháku a po polovině jsme prohrávali 20:42. I když jsme ve druhé polovině utkání opět hráli vyrovnaný zápas s mírnou převahou, utkání jsme již nedokázali zvrátit. Nakonec jsme tento zápas prohráli 54:78. Nejlepšími hráči byli vyhodnoceni Lukáš Růžica, Jakub Klimeš a David Šuráň. Nejlepšími střelci byli Bruno da Silva16 body a Lukáš Růžica s 15 body.

(Domácí)
Do utkání jsme vstupovali s odhodláním odčinit propadáky na konci uplynulého roku. Naši hráči od první minuty k utkání přistupovali zodpovědně. Důsledně bránili a kombinačně se snažili v útoku předčít soupeře. Po první vyrovnané čtvrtině nám však hosté nedovolili dát více než pět bodů a vybudovali si rozhodující náskok. I když se naši hoši ve druhé polovině utkání snažili opět dostat do hry, zvrat v utkání se nekonal. Nejlepšími hráči byli Lukáš Růžica, Jakub Klimeš a David Šuráň.

Nedělní utkání s BK Pardubice jsme oprávněně očekávali se znepokojením. Chlapce jsme motivovali hlavně tím, aby tento zápas s největším favoritem nebyl úplný propadák a nepadl rekord ligy. To se sice nestalo, ale i tak jsme obdrželi neskutečný nářez. Hráli jsme jen co nám soupeř dovolil a pár světlých minut v každé čtvrtce nás od debaklu nemohlo zachránit. Z pardubických nás nejvíce trápila známá dvojice Peterka - Šoula, která dohromady dala neskutečných 95 bodů. Utkání jsme prohráli 26:141, když nejlepším naším střelcem byl Bruno da Silva s 18 body (!!!z 26 bodů družstva!!!)