17. a 18. kolo ligy v Havlíčkové Brodě a Blansku

přidáno: 11. 3. 2009 15:47, autor: Ondra Navrátil   [ Aktualizováno 17. 3. 2009 11:34 uživatelem Tomas Cada ]

Na 17. a 18. kolo jsme zajížděli do Havlíčkova Brodu, kde svá domácí utkání v hale Kotlina hraje tým BC Vysočina a do Blanska, kde hraje BBK Ives.

S Vysočinou jsme na podzim hráli asi o 40 dodů mínus, takže jsme předpokládali, že nás v Kotlině nebude čekat nic příjemného. Opak byl pravdou. Havlíčkobrodský tým nastoupil v 7 hráčích, chyběla jim asi hlavní opora Šoukal Tomáš, který nám na jaře nastřílel 24 bodů. Podle jednoho z rodičů hrál "raději" Krajský přebor U16 za Žďár, shodou okloností právě proti našim borcům stejného věku. Také jsme měli tentýž problém, když ve Žďáru zůstal Michal Jedovnický.

V první čtvrtině hry na nás Vysočina vlétla, chvílemi jsme nevěděli kde nám hlava stojí. Po první čtvrtce jsme zaslouženě prohrávali 16:24. Ve druhé jako by se soupeř uklidnil, že nebude o co hrát a zvolnil, naši borci zabrali a poločasový výsledek byl 38:41. Do třetí čtvrtky jsme vstoupili opět dobře a ke konci, dobrým presinkem a dobrou obranou, jsme dokonce vedli o 7 bodů. To jsme se ovšem zalekli my a záhy bylo srovnáno a skóre se přelilo na stranu soupeře - 61:65. K tomuto stavu přispěla i pátá osobní chyba Michala Urbánka. Po jeho nuceném odchodu jsme ztratili jedinou podkošovou sílu. Ve čtvrté čtvrtině se hrál vcelku pohledný basket, rychlé protiútoky se přelívaly ze strany na stranu. Ale jelikož se nám nedařilo tyto protiútoky proměňovat, nakonec jsme Vysočině podlehli 87:78. Nutno kluky pochválit, protože podali vcelku dobrý výkon. Mezi nejlepší střelce se zapsali Bruno da Silva, který dal 23 bodů a Michal Urbánek - 15 bodů. Dobře zahrál i Vojtěch Přikryl, která krom krásných 12 bodů, odvedl své hlavně v obranných činnostech.

(Hosté)
Na utkání do Havlíčkova Brodu jsme odjížděli s předsevzetím uhrát přijatelný výsledek. Naši chlapci od první minuty bojovali a nedovolili soupeři nějak výrazně odskočit. Průběh třetí čtvrtiny nás nechával v naději, že bychom mohli na Vysočině i překvapit, bohužel neproměňování tutovek a trestných hodů a zbytečné fauly nás stály lepší výsledek. Za předvedenou hru je možné pochválit všechny hráče.

Večer po vypjatém zápase jsme rychle přejeli do Blanska, kde jsme měli rychle ulehnout a připravit se na brzký ranní zápas s místním Ivesem. Kluci ovšem řádili asi do půlnoci, což se projevilo i na jejich ranním výkonu. Na podzim jsme Blansko porazili asi o 30 bodů.

Od první minuty bylo vidět, že něco není v pořádku. Bruno si jako obvykle nadělal hned v úvodu 3 zbytečné fauly. Kluci jako celek neplnili to, na čem jsme se domluvili, presink stál opět za prd. Kluci z Blanska si chodili do našeho koše jak se jim zachtělo. Nepomohli ani záhy si udělané 4 osobní chyby místní hvězdy Nehyby, který s 4 fauly odehrál 2/4 zápasu - klobouk dolů. V řeči čísel to vypadalo následovně 1. čt. - 23:20, 2. čt - 17:24. Zlom nastal v poločase, kdy nám Ives odskočil a my jsme už nedokázali reagovat. Ba naopak. Kluky to totálně položilo. Tentokrát se nekonalo znovuzkříšení jako na Hladnově a kalich hořkosti jsme si vypili do dna. 3 čvrtka - 12:20, 4. čtvrtka !!!9:24!!!. Nejlepší hráči byli určitě Blanenský Nehyba, který si dal pohodlných 39 bodů a jak jsem avízoval, to vše se 4 osobními chybami a nutno pochválit i Blanenského Zouhara, který dal také úžasných 36 bodů a jeho síla pod oběma koši byla veliká. A naše síla pod oběma koši byla nulová. Dohromady tito borci dali 75 bodů z  88!!! Konečný stav - 61:88.

Nezbývá nám nic jiného, než si vzít z tohoto zápasu velké ponaučení a rychle na něj zapomenout!!!