19. a 20. kolo ligy v Kyjově

přidáno: 7. 4. 2009 6:50, autor: Ondra Navrátil   [ Aktualizováno 10. 4. 2009 6:57 uživatelem Tomas Cada ]
Předposlední ligový víkend na naši domáci palibovku zamířily dva silné týmy se Zlínského kraje - v úterý předehrávaný zápas s týmem Proton Zlín a v neděli hraný zápas s již tradičním soupeřem
TJ Slávia Kroměříž.

V úterý jsme nastopili k předehrávce 19. kola s dobrou náladou. V předchozím kole hráli chlapci s velmi silnými týmy z Ostravska - BK NH a Snakes a v obou zapásech podlali velice dobré výkony. Čekali jsme tedy, že podobně zahrají proti Zlínu. Opak byl pravdou. A tak po čtvrtinách 9:29, 11:28, 8:36 a 10:24 jsme utkání prohráli obrovským rozdílem 38:117. K  tomuto utkání kluci přistoupili velice špatně, hned jako totální outsideři, a podle toho to také vypadalo. Podzimní utkáni zde.

(Domácí)
Po dvou dohrávaných utkáních s ostravskými celky, kdy naši hoši předvedli solidní výkon a soupeřům nedali nic zadarmo, jsme v předehrávaném utkání se Zlínem očekávali stejně odpovědný přístup k utkání. Z omylu jsme byli vyvedeni po šesti minutách hry. Soupeř s výškovou převahou nás předčil především v rychlosti, kombinaci a úspěšnosti zakončování. Naše "hvězdy" jen přihlížely pod vlastním košem akcím hochů z Valašska. Ke zvýšené aktivitě hráčů nepomohlo ani zapojení celé naší lavičky do utkání. Po propadáku ve 3. čtvrtině jsme nakonec byli rádi, jak dopadl výsledek. Největším zklamáním byl výkon Michala Urbánka, kterému se v předchozích utkání dařilo i střelecky.

V neděli k nám zavítala Slavia Kroměříž. Slávii jsme chtěli oplatit podzimní porážku. To se nám ovšem nepovedlo. Kluci nastoupili s podobným nadšením jako proti Zlínu a tak se ze zápasu zrodila prohra 59 : 77, po čtvrtkách 16:18, 16:22, 14:17, 13:20. Je to velká škoda, protože Slavia je jeden se soupeřů, kteří by pro nás mohli být za určitých podmínek k poražení, akorát tyto podmínky u kluků ani v jednom utkání nenastali.