1. a 12. kolo ligy v Brně a v Kyjově

přidáno: 27. 1. 2009 6:14, autor: Ondra Navrátil   [ Aktualizováno 2. 2. 2009 12:31 uživatelem Tomas Cada ]
Poslední hrací víkend nám přivedl tradičního soupeře z jihomoravského krajského města - JBC Brno. Dohrávalo se 1. kolo ligy, což znamenalo, že v sobotu budeme nastupovat na palubovce Moravské Slávie a v neděli budeme nastupovat doma s týmž soupeřem.

Do prvního utkání jsme šli s velmi "silnou" sestavou v sedmi hráčích. Do základní pětky se dostal i benjamínek týmu Patrik Konečný (1997), který na sobě nenechal znát ani kapku nervozity, odehrál výborný zápas a zatížil tento hráč měřící pouhých 153 cm a vážící 38 kg konto mnohem fyzicky zdatnějšího soupeře krásnými 4 body. Celkově se dá říci, že jsme byli s předvedenou hrou našeho týmu spokojeni. Konečně se ukázala práce trenéra, který se poslední dobou zaměřoval na obranné činnosti jednotlivce, protože ty byly opravdu velmi špatné. 86 bodů se nám zdá velmi přijatelný počet, když vezmeme v úvahu, v jaké sestavě jsme nastoupili.
Od začátku drželo Brno otěže zápasu pevně v rukou. Velmi nás zlobili vysocí, i když ne úplně dobře technicky vybavení hráči především těsně pod oběma koši. Po prvních dvou čtvrtinách bylo skóre 44:23 pro Brno. Do druhé poloviny vstoupil soupeř velmi nekoncentrovaně a tam jsme se dostali na dostřel 13 bodů. Po oddechovém čase soupeř opět zlepšil hru, ale i tak jsme tuto část hry vyhráli poměrem 24:19. Poslední čtvrtina se nesla v podobném, velmi nepřesném a nelíbivém duchu. Hru jsme srovnali a tuto čtvrtinu jsme prohráli jen o bod 22:23. Celkově zápas skončil o 17 bodů pro JBC 86:69. Na "dlouhé" Brno byl velmi platný rychlík Lukáš Bíza, který zaznamenal 25 bodů, většinu z RP, ale dělal soupeři problémy i pod košem, kde si vymohl 18 trestných pokusů, ovšem v body jich přetavil pouhých 5 - děs a bída!!! Své si již tradičně odehrál Bruno da Silva 17 bodů, který měl ovšem v polovině utkání opět 3 fauly - také děs a bída. Velkým překvapením hlavně v obranných činnostech byl Michal Jedovnický - 10 bodů. Takovou ochotu bránit, běhat a pracovat na svém hráči jsme u něj již  velmi dlouho neviděli. Snad to nebylo jen vyjímečně, když se na něj byla podívat teta se strýcem žijící v Brně :o)).
Celkově musím kluky pochválit za velmi solidní výkon.