6. a 7. kolo ligy v Kyjově

přidáno: 30. 11. 2008 11:46, autor: Ondra Navrátil   [ Aktualizováno 5. 12. 2008 10:11 uživatelem Tomas Cada ]
Poslední listopadový víkend hostila hala Jiskry Kyjov v sobotu od 14.00 tým BBK IVes Brno, v neděli pak od 9.00 chlapce z týmu BC Vysočina.

Týden před tímto hracím víkendem byl tréninkově bohužel dost slabý. Někteří hráči trénovali v podstatě 2x za týden a někteří dokonce pouze 1x.... Vše bylo způsobeno tím, že se nenašlo jediné auto z Hodonína, které by hráče a trenéra dopravilo do Kyjova na trénink. Naštěstí se však dá říci, že to hráčům až tak neublížilo. Já jen doufám, že to byla událost ojedinělá a moc si přeji, hlavně k vůli klukům, aby se taková situace už neopakovala.
I absence Michala Jedovnického, který jel na hory, Davida Šuráně, který je stále nemocný a Michala Urbánka, který je mimo hru kvůli problémům s kolenem, byly velmi citelné.... Dále pak chyběl i benjamínek týmu Patrik Konečný a v Brně nakupující Jakub Hála.

Do sobotního zápasu proti soupeřům z BBK IVes Brno jsme nastoupili s !!!8 hráči!!!. Po pár minutách hry se začalo vyplňovat to, co jsme předpokládali, ale čeho jsme se zároveň obávali. Tým Brna, který stále čeká na své první ligové vítězství, se ho dočká právě s námi. Stav ve 3 minutě 2:8 a roztřepaná kolena hovoří za vše. Nejvíce za brňáky řádil vysoký hráč Nehyba, který nám dělal asi největší problémy. Postupně jsme se ale začali chytat a nutno dodat, že 1. čtvrtinu nás vcelku držela šťastná střelba Bruna da Silvy. První čtvrtka skončila skórem 19:20. Ve druhé čtvrtině se kluci uklidnili a začali plnit to, co měli a tuto fázi hry jsme ovládli výsledkem 28:9. Dalo by se říci "hotová věc". Na začátku druhého poločasu, kdy si asi kluci mysleli, že je dobojováno, nám ale hráči z Brna nasázeli 10 bodů z rychlých protiútoků. V této fázi hry jsme prohrávali 0:12. Náš náskok se ztenčil. Hlavní zlom zápasu však byly dva naše nájezdy přes brněnského Nehybu a jeho dva poslední fauly, kterými se vyřadil ze zápasu. Kluci se pak úplně zklidnili a zápas jsme dohráli v relativním klidu po čtvrtkách - 3. čtv. 16:22 a 4. čtv. 23:2. Celkově jsme zvítězili 86:53. Nejlepšími hráči byli diváky vybráni hráči Bruno da Silva - 30 bodů a Machalínek Martin - 19. bodů a krásná jedna troječka. Musím objektivně říci, že to nebyl vůbec jednoduchý zápas a tým Brna nás velmi mile (nemile) překvapil. Je až s podivem, že nemá na svém kontě ještě vítězství, což samozřejmě může být i horším losem na začátku soutěže.

(Domácí)
Do dalšího domácího utkání jsme nastupovali v oslabené sestavě jen s osmi hráči. Od první minuty byl zápas vyrovnaný. Kyjovským chlapcům se zpočátku nedařilo v obranných situacích, soupeřova výšková převaha je zaskočila. Postupně jsme však získali klid a začali zvyšovat svůj náskok. Začátek třetí čvrtiny nám však opět nevyšel a soupeř nás začal dotahovat. Po zranění jednoho pivota a vyfaulování druhého jsme utkání již dotáhli do zdárného konce. Nejlepšími hráči a zároveň i střelci byli Bruno da Silva a Martin Machalínek.

Do nedělního utkání s týmem BC Vysočina jsme nastoupili již s 10 hráči. Věřili jsme, že z tohoto duelu bychom mohli vzejít jako vítězové. Usuzovali jsme tak podle dosavadních výsledků týmu, včetně kvalifikace a baráže. Ovšem hned při rozcvičování jsme poznali, že to bude velmi kvalitní soupeř, který je poskládaný z hráčů ze 4 velkých měst - Jindřichova Hradce, Žďáru nad Sázavou, Jihlavy a Havlíčkova Brodu. Naše cíle i při pohledu na naši sestavu byli mizivé. Na začátku zápasu jsme se soupeřem stačili držet krok. V 1. čtvrtině nás opět podržel Bruno, který dal několik košů i s faulem. Proto také tato čtvrtina skončila přijatelným výsledkem 16:23. Nejhorší úsek zápasu byla 2. čtvrtina, kterou jsme prohráli děsivým rozdílem 13:31. V této fázi hry se nejvíce ukázala bojácnost a malá bojovnost našich kluků, kteří se potýkali s fyzicky zdatnějším a  vyspělejším soupeřem. V polovině hry jsme si řekli pár věcí, hlavně o tom, že když jsou hráči větší o hlavu, tak se nedá nic dělat a bojovat se musí stále stejně. Kluci se celkem kousli a zbylé dvě čtvrtiny odehráli s důstojným výsledkem - 3.čt. 14:19, 4.čt. 15:19. Velmi se nám v tomto zápase líbil Vojtěch Přikryl, který zaznamenal 11 bodů a Lukáš Bíza, který dal rovněž 11 bodů. Oba kluci byli jediní, kteří vydrželi bojovat po celý zápas. Své průměry si udržel i Filip Čada - 11 bodů, ale velmi brzké vyfaulování a Bruno da Silva - 16 bodů, kterému ovšem velmi brzi došel střelný prach a nedokázal se tak prosadit proti vyššímu soupeři. Celkově hodnotíme zápas velmi kladně. Kluci poznali, že v této soutěži nenajdou lehkého soupeře.