8. a 9. kolo ligy v Kroměříži a ve Zlíně

přidáno: 30. 12. 2008 2:41, autor: Ondra Navrátil   [ Aktualizováno 30. 12. 2008 6:25 uživatelem Tomas Cada ]
Poslední dvě kola v tomto roce se odehrála na palubovkách TJ Slavie Kroměříž a SKB Protonu Zlín.

Sobotní zápas se známým rivalem z Kroměříže, bohužel pro nás, nepřinesl žádné překvapení. Hráči Slávie byli opět mnohem víc odhodláni "rozbít" Kyjov, než naši kluci. První čtvrtka byla opět rozhodující pro celý průběh zápasu - 29:16. V dalších čtvrtkách jsme již vcelku drželi se soupeřem krok, ale na zvrat to v žádném případě nestačilo. Po dalších čtvrtinách 16:9, 14:14, 22:17, jsme nakonec prohráli 81:56. Velmi nás trápil hráč Slávie Domanský, který nastřílel 37 bodů. Na něm se vystřídali snad všichni kluci a ani jeden nenašel recept na ubránění tohoto kroměřížského elitního střelce. Z našich řad vyčníval jen Vojtěch Přikryl - 12 bodů, který se jako jediný rval o každý balon po celý zápas. Bodově dobře vyšel Bruno da Silva - 20 bodůDoufám, že si kluci z tohoto zápasu hodně vzali, a že na jarní odvetu budou patřičně nažhaveni!

(Hosté)
Našeho starého známého rivala z Kroměříže jsme nijak nepotrápili. Rozhodnuto bylo po první čtvrtině. Z našich se dá pochválit jen Vojta Přikryl, který ukázkově bojoval až do konce, z Kroměříže obrovsky řádil Domanský, na kterého jsme marně hledali recept. Dal 37 bodů. Bez obrany se hrát basketbal nedá....

V neděli jsme v 8:30 hráli se soupeřem ze Zlína. K jednomu z hlavních adeptů na final six jsme odjížděli s cílem neudělat velkou ostudu. To se nám bohužel vůbec nepovedlo. Po třech čtvrtinách - 38:11, 34:12, 30:13, ukazovala světelná tabule hrozivé skore 102:36. Nakonec se zastavilo po poslední čtvrtině - 25:13, na stavu 127:49. Velmi jsme byli nespokojeni hlavně s první půlí zápasu, kdy na naší starně svítilo pouhých 6 faulů družstva. Myslím si, že to je jasný důkaz, jak se kluci snažili držet krok v obranných situacích se silnějším soupeřem. Z našich kluků se dá pochválit opět jen Vojtěch Přikryl - 4 body, který se opět nevzdával silnějšímu soupeři a snažil se, byť někdy právě za cenu faulu, což je samozřejmě dobře, bránit. Bodově slušně vyšli Michal Jedovnický - 13 bodů a jedna troječka a Čada Filip - 12 bodů. Ze Zlínských nás pěkně potrápil Smrža, který zaznamenal 34 bodů.

Jediné co kluky trochu omlouvá je jejich věk. Ročníku 1995 v našem týmu moc není a poslední dobou i vinou zranění musíme sahat po naší "malé sestavě", kdy na hřišti je jen jeden hráč ročníku 1995 a čtyři 96.