Baráž o ligu U14 s Jindřichovým Hradcem

přidáno: 27. 10. 2008 3:43, autor: Ondra Navrátil   [ Aktualizováno 9. 11. 2008 10:48 uživatelem Tomas Cada ]
Basketbalový tým chlapců Jiskry Kyjov kategorie U14 ( 1995 a mladší ) bojoval v sobotu 18.10.2008 v baráži o postup do celostátní ligy s chlapci Slovanu Jindřichův Hradec. Jelikož jsme v řádné kvalifikaci skončili ve své skupině na 3 místě a soupeř na 4 zahajovali jsme  na palubovce Jihočechů. Do Hradce jsme sice odjížděli v roli mírného favorita, ale v žádném případě jsme soupeře nechtěli podcenit. Ale jak to již ve většině našich zápasů bývá, rozjezd do utkání byl nesoustředěný a nervózní, což se projevilo v prvních minutách úvodní čtvrtiny i na  skóre, kdy ve druhé minutě Hradec vedl 8:2. Ve 4 minutě jsme skóre srovnali, chlapci se uklidnili a do konce utkání již nebylo pochyb, kdo je na hřišti pánem. V zatím nejdůležitějším utkání začínající sezóny jsme nakonec po dobrém výkonu zvítězili přesvědčivě 95:42 po čtvrtinách 22:14, 48:22 a 80:36. Nejlepšími střelci utkání byli Bruno da Silva s 28 body a Martin Machalínek s 18 body. Pochvalu si všichni zúčastnění pro svůj přístup ke hře a bojovnost.  Odvetné utkání se mělo hrát v neděli 19.10.2008 v kyjovské hale, bohužel soupeř svoji účast v baráži zrušil a do Kyjova odmítl přijet s odůvodněním, že o postupujícím je rozhodnuto. Naši chlapci se tedy mohou začít připravovat na soutěžní utkání, které začínají 1.11.2008.