Dohrávka 15. a 16. kola ligy v Kyjově

přidáno: 11. 3. 2009 14:55, autor: Ondra Navrátil   [ Aktualizováno 17. 3. 2009 11:33 uživatelem Tomas Cada ]
Kvůli velké nemocnosti našich kluků jsme se dohodli s týmy z Ostravy, že 15. a 16. kolo, které se mělo hrát 21. a 22. 2., dohrajeme 12.3., resp. 13. 3., v týdnu, v rámci našich tréninkových jednotek.

Ve čtvrteční podvečer k nám zavítal první celek z Ostravy - BK Snakes Ostrava.

Že tento celek je jedním ze tří již "skoro" postopujících na mistrovství republiky nemusím asi moc připomínat, a tak jsme chtěli i k tomuto soupeři přistupovat. S velkým respektem, se zabezpečené obrany, která nám ovšem poslední dobou moc nešla.

Nutno dodat, že Snaky kluci vzali velmi vážně a za předvedený výkon, i když to na první pohled nevypadá - výsledkový pohled, je musím velice pochválit za dodržení taktických pokynů. Na podzim jsme s tímto týmem hráli o -70, což nás velmi znepokojovalo a před domácím publikem jsme chtěli uhrát lepší výsledek - což se také stalo. Trenér hostí neponechal nic náhodě a vzal s sebou na jih Moravy to nejlepší co měl.I Kamila Vašťáka, který Snakům chyběl po velkou část sezony.

Naši kluci se nehrnuli bezhlavě do rychlých protiútoků a po našem skórování, nebo po ztrátách míče se rychle vraceli pod náš obranný koš, kde si rychle rozebírali hráče a v podkošovém území vcelku dobře vypomáhali. 1. čt. 9:19, 2. čt. 8:15, tím pádem poločas 17:34 byl pro nás velice uspokojivý. V prvním poločase se týmu z Ostravy tolik nedařilo z dálky a hlavně jsme vcelku dobře zamezili jejich RP. V druhém poločase, resp. na začátku 3. čtvrtiny jsme polevili v obranných činnostech a soupeř začal skórovat z RP. Na to jsme museli zareagovat timeoutem, kdy byla klukům vštípena obrana, která nesla ovoce. Ve 4. čtvrině se Ostraváci i trochu více rozstříleli a tak konečné skore ukazovalo 42:82. Prohra o 40 bodů je pro nás úspěchem. Kluci splnili hlavní podmínku, na které jsme se domluvili. Ani jeden z Ostravských borců nás nijak výrazně nepozlobil. Radovana Kouřila jsme uhlídali na velmi dobrých 11 bodech (ať už ho bolel pata nebo ne... :o)))

Tímto klukům gratuluji a děkuji za dobrý výkona a za to, že ukázali, že v sobě ještě mají kus síly na dohrání zbylých kol. Z našeho týmu bych asi nejvíce vyzvedl Michala Urbánka, který budil pod naším košem respekt a dal pěkných 10 bodů. Také velice dobře zahrál David Šuráň - 8 bodů. Bruna da Silvu - 13 bodů, bych chtěl pochválit za to, že si neudělal v úvodu hry hned 3,4 zbytečné fauly - jen tak dál.

Gratuluji také týmu Snakes k naprosto jasnému a zaslouženému vítězství.