Turnaj Ostrava Cup 19. 9. – 21. 9. 2008

přidáno: 22. 10. 2008 11:03, autor: Ondra Navrátil   [ Aktualizováno 22. 10. 2008 11:35 uživatelem Tomas Cada ]

Poslední přípravou na říjnovou kvalifikaci o ligu U14 byl Ostravský turnaj – Ostrava Cup 2008 pořádaný oddílem SBŠ Ostrava.

Na dobře obsazený a kvalitní turnaj se přihlásilo celkem 9 týmů ze tří evropských zemí.

V naší trojčlenné skupině jsme se měli střetnout s týmy BK NH Ostrava a BC Malacky (SK)

Hra týmu na tomto turnaji byla z mého pohledu nejlepší, co kluci od začátku roku předvedli. Od prvního zápasu se pustili do soupeřů svědomitě a s jasným cílem – zvítězit!

Na turnaj neodjela velká opora týmu, pivot, Michal Urbánek, který ráno před odjezdem dostal velké teploty.

Nebyli s námi také hráči Přikryl Vojtěch a Konečný Patrik – oba na škole v přírodě.

Hned první zápas nás čekal vele silný, snad nejsilnější tým České republiky v této kategorii, BK NH Ostrava.

Kluci do utkání vlétli bez respektu a v poločase svítil na tabuli stav 39:32 pro Novou Huť. Ve třetí čtvrtině nám ostravští utekli na  sedmnáctibodový rozdíl 56:39, ovšem v posledním dějství kluci opět zabrali a stáhli manko na pouhých 10 bodů, 68:58.

V tomto zápase se mi líbili všichni hráči, bojovali s technicky i fyzicky zdatnějším soupeřem, který měl do rotace krom základní pětky dalších 7 stejně kvalitních borců. Bodově slušně na tom byli da Silva Bruno s 19 body a Čada Filip s 12 body.

35%

Druhý zápas se slovenskými sousedy BC Malacky, byl od začátku do konce pouze v naší režii. Po první čtvrtině, která skončila 26:2 pro nás, jsme dali velký prostor hráčům z lavičky. Za to se nám odvděčili skvěle hrající Klimeš Jakub 10 bodů, Hála Jakub 8 bodů a na doskoku bezchybný Horák Vit s jedním bodem na svém kontě. Zápas nakonec dopadl 97:10 pro Jiskru.

45%

Těmito výsledky jsme v základní skupině obsadili 2 místo a ve čtvrtfinále na nás čekal největší favorit turnaje, litevský Perkunas Kaunas.

Třetí turnajový zápasPerkunasem od začátku probíhal podle papírových předpokladů. Po čtvrtinách 6:21, 7:22, 8:22, 14:18 bylo dobojováno konečným výsledkem 35:83. Litevci nás předčili snad ve všech herních činnostech. Jak v činnostech jednotlivce, tak v týmové souhře. Nebyli ani tak o tolik technicky zdatnější, ale podle mě jejich přednosti byli v preciznosti provádění všech činností na hřišti, hlavně v doskakování, přesnosti  a načasování přihrávek a pro mě až nepochopitelné úspěšnosti tříbodových pokusů. Dostali jsme asi !!10 trojek!! Dobře se prosazoval mezi litevci Michal Jedovnický, který dal 12 bodů i jednu troječku. Jde vidět, že v třímilionové Litvě je basketbal sport číslo 1. Nakonec to dokázala i tamní mužská reprezentace na olympiádě v Pekingu 4 místem.

29%

Do finálové skupiny o 1. - 3. místo zůstali touto prohrou pro nás dveře zavřeny.

Hráli jsme tak ve skupině o 4. – 6. místo s týmy Proton Zlín a BC Košice.

Čtvrtým turnajovým vystoupením byl zápas se Zlínem. Zlín naproti od našeho TUBANAKu dojel do Ostravy ve své nejsilnější sestavě. V základní skupině pěkně potrápil také velké adepty na zlato turnaje Snakes Ostrava se kterými prohrál o 3 body.

S námi již to měl o něco snažší. Toto byl asi nejslabší výkon na tomto turnaji, i když i tak nebyl úplně špatný. S Protonem Zlín jsme nakonec prohráli 28:56. Přes destibodovou hranici se přehoupl jen kapitán týmu da Silva Bruno s 12 body.

33%

Pátým a poslední zápasem skupiny a celého turnaje byl zápas se slovenskými Košicemi. Ty se celý turnaj prezentovali, pro Českou republiku v této kategorii příliš neuznávanou a nehranou zónovou obranou 2-1-2, se které vybíhaly dvě šikovná křídla do rychlých protiútoků. V první půli zápasu jsem si příliš nevěděli rady jak zónu překonat. Kluci vyslechli mé pokyny k zodpovědnému a rychlému vracení do obrany a k přitlačení rozehrávajícího hráče po doskoku. Tím jsme také my eliminovali rychlý protiútok soupeře a v poločase svítil na tabuli stav (neuvěřitelný stav) 16:14 pro nás. Po poločase jsme začali hrát náš oblíbený zónový presink po celém hřišti, tím jsme soupeře nenechali postavit jeho nepříjemnou zónu pod jeho košem a nakonec jsme zvítězili 41:26. v zápase nejvíc zářil da Silva Bruno s 24 body na kontě, který se nebál vzít odpovědnost a pokusit se překonat nepříjemnou obranu soupeře i střelou ze střední vzdálenosti. Dal také jednu trojku.