Turnaj TUBANAK 5. 9. - 7. 9. 2008

přidáno: 17. 10. 2008 13:37, autor: Ondra Navrátil   [ Aktualizováno 21. 10. 2008 14:56 uživatelem Tomas Cada ]

Na domácí TUrnaj BAsketbalových NAdějí Kyjov se přihlásilo, včetně domácí Jiskry, na 6 týmů – Slávia Kroměříž, BK Brandýs nad Labem, BCS České Budějovice, Proton Zlín, JBC Brno a my. Všechny tyto týmy byly přihlášeny i do pozdější kvalifikace o ligu U14. Takto jsme mohli porovnat naše šance jak na kvalifikačním turnaji v Ostravě, tak na případnou samotnou ligu. Se všemi týmy, krom Českých Budějovic, bychom se případně mohli střetávat po celý rok v lize.

Výsledky všech kategorii TUBANAK 2008

Do turnaje jsme vstoupili „prvním“ utkáním s týmem JBC Brno velmi špatně. Po nabádání hráčů, aby byli zodpovědní v obranných činnostech, bojovali o každý míč, který nemá přesného adresáta a tím ho získali pro sebe, tak po čtvrtině a půl bylo po ambicích. Kluci dělali naprostý opak. Kluci předvedli velmi laxní výkon bez jediného náznaku bojovnosti a snahy s přibývajícími body na našem kontě něco dělat. V polovině byl stav utkání !12:39!, co dodat! Druhá půle hry byla o poznání lepší – 16:26. Kluci o něco více zvýšili obrátky, ale nutno dodat, že Brno obrátek rapidně ubralo. Nejlepší hráči – nikdo. Nejhorší hráči – všichni.

28

Snad si kluci uvědomili, co vše dělali v tomto zápase špatně, snad si vzali k srdci, co jsem jim po utkání s Brnem vyčítal a co by měli zlepšit, protože další účinkování na TUBANAKu bylo až na pár detailů na jedničku.

Velmi dobrý zápas se Slávií Kroměříž byl poznamenán v závěru napjatého utkání hádkou kroměřížského trenéra s rozhodčími. Ti chtěli zápas dokonce předčasně ukončit. Nakonec po domluvě jsme zápas dohráli s výsledkem 61:56 pro Slávii. Pro tu Slávii Kroměříž, která nás na turnaji v Kroměříži porazila vysoko 90:48. Pro mě osobně velice dobrý zápas. Kluci ukázali, že umí hrát i s týmem, který se účastnil MČR starších minižáků, kde bylo 6 týmů z celé České republiky. Skvěle zahráli Vojtěch Přikryl - 10 bodů, ale hlavní jeho síla byla v bránění klíčových hráčů soupeře, Michal Jedovnický s 10 body, Bruno da Silva se 17 body a na doskoku excelentní Michal Urbánek s 11 body.

56

Třetí zápas s Brandýsem nad Labem bylo také velmi pěkné a pohledné utkání, napínavé až do samotného konce. Po čtvrtinách 19:17, 9:10, 15:9,13:13, jsme zvítězili poměrem 56:49. Kluci ukázali velkou vůli a chuť po vítězství. Výborně v tomto utkání doskakoval Michal Urbánek - 10 bodů, který hned po doskoku balony rozdával rozehrávači Brunovi da Silvovi - 19 bodů, nebo rovno do RP malému pivotovi Michalu Jedovnickému - 15 bodů. Musím pochválit celý tým jako celek za odvedenou práci v obraně a zónovém presu.

56

Zápas s Českými Budějovicemi byl od začátku v naší režii. Po čtvrtinách 16:0, 16:0, 12:2, 18:0, bylo rozhodnuto výsledkem 62:2. Budějovice měli ve svém kádru převážně hráče ročníku 1996, a tím i velkou fyzickou a technickou ztrátu. Dostala proto prostor také lavička, která nezklamala. Kluci předvedli dobrý výkon. V utkání excelovali hráči taktéž převážně ročníku 1996 a to Vojtěch Přikryl s 11 body, Martin Machalínek s 9 body a Filip Čada s 8 body na kontě. Dobře zahrál i Lukáš Růžica s 9 body.

62

Poslední utkání se ševci se Zlína, kteří byli také účastníky MČR starších mini, bylo také vyrovnané. Po první čtvrtině jsme dokonce vedli 15:11 a řekl bych, že jsme Zlín svou nepříjemnou hrou se zabezpečené obrany a vyrážením do rychlých brejků zaskočili. Vyhrát alespoň jednu čtvrtinu byl pro kluky stanovený cíl zápasu, který splnili velmi brzy. Nakonec zápas skončil 51:43 pro ševce, po čtvrtinách 15:11, 8:15, 11:14, 9:11. Pro mě osobně to byl další s velmi dobrých výkonů mých svěřenců na tomto turnaji. Velmi dobře zahráli Bruno da Silva s 15 body a Michal Urbánek s 12 body.