Historie‎ > ‎sezona 2008/2009‎ > ‎U16 Kadeti‎ > ‎

Novinky U16

Kyjovští kadeti zvítězili v obou utkáních proti JBC Brno a jsou přeborníky OP U16 Jižní Moravy pro sezónu 2009/2010

přidáno: 18. 4. 2010 1:31, autor: Miloš Machalínek

Poslední dvojutkání svého přeboru sehráli kyjovští kadeti pod vedením trenéra Roba Siváka v sobotu 17.4.2010 na domácí palubovce proti JBC  Brno. Po předchozím dvojnásobném úspěchu (11.4.2010) proti SK Žabovřesky rozhodovaly tyto dvě utkání o vítězi OP U16. Do utkání naši chlapci vstoupili prakticky v nejsilnější sestavě, chyběl pouze Robo Sivák  ml. kvůli nemoci. Od první minuty naši hoši hráli odpovědný basketbal, agresivní obranou a rychlými protiútoky jsme se snažili soupeři o výškové převaze odskočit. Závěr první části nám však nevyšel a nevynucenými chybami jsme soupeři dali prostor pro srovnání hry i výsledku. Po druhé části jsme opět měli nepatrný náskok, ale utkání bylo až do poslední minuty otevřené a o vítězství se tak bojovalo do poslední sekundy utkání. Naši chlapci nakonec zvítězili 76:69 po čtvrtinách 23:22, 41:28 a 55:55 a naši hoši si tím uchovali naději na celkové vítězství v přeboru. Druhé utkání pak definitivně muselo rozhodnout o přeborníku OP U16. Do druhého utkání kyjovští kadeti vlítli jako uragán, agresivní hrou a přesnou střelbou jsme první čtvrtinu vyhráli vzhledem ke kvalitám soupeře až překvapivě vysoko 30:6 a vše nasvědčovalo tomu, že utkání je rozhodnuté a bude se dohrávat v klidu bez velkých emocí. Opak však byl pravdou. Kyjovští chlapci začali ve druhé části nepochopitelně kazit vše na co sáhli, nedařila se střelba, neproměňovaly se tutové situace, zmatky byly i v obranné činnosti, nepomáhalo ani střídání a soupeř se opět dostal do hry, kyjovští se zkoncentrovali až v závěru druhé části. Do druhé půle po důrazné domluvě trenéra vstoupili naši hoši již koncentrovaně a dobrou taktickou hrou jsme již soupeři nedovolili přiblížit se na méně než 8 bodů. Utkání kyjovští kadeti za bouřlivé podpory obecenstva nakonec vyhráli 67:59 po čtvrtinách 30:6, 41:28 a 58:46 a stali se přeborníky Jižní Moravy v kategorii U16 pro sezónu 2009/2010. Za předvedenou hru si zaslouží pochvalu všichni hráči, nejlepším hráčem a zároveň i střelcem  s 52 body byl Michal Jedovnický.
I když jedna soutěž již skončila, ihned pokračujeme přípravou na tu další. V úterý 20.4.2010 se koná schůzka rodičů k příští sezóně, dojde k přerozdělení týmů U14 a U16 a doplnění pro přípravu na kvalifikaci o ligu U16 ( ročníky 1995, 96, 97 ) a U18 (1993, 94 a ml.). Příprava budu maximálně podřízena vybojování minimálně ligy U18. Termíny 1.kola kvalifikace jsou již  určeny na 29.- 30.5.2010 pro U18 a 22.-23.5. 2010 pro U16. Uspět v kvalifikaci však můžeme pouze za předpokladu 100% účasti na trénincích a aktivního přístupu k nim.
Na závěr bych chtěl poděkovat všech hráčům, trenérům a realizačnímu týmu za vzornou reprezentaci a popřát hodně úspěchů do následující sezóny, rodičům pak za jejich aktivní podporu během sezóny.

MM

Naděje na prvenství v OP U16 stále trvá

přidáno: 11. 4. 2010 22:22, autor: Miloš Machalínek   [ Aktualizováno 14. 4. 2010 14:30 uživatelem Ondra Navrátil ]

V neděli 11.4.2010 kyjovští kadeti (U16) zajížděli na poslední dvojutkání na soupeřovu palubovku a to do Brna na Rosničku, kde se utkali s chlapci SK Žabovřesky. Naši chlapci odjeli do Brna prakticky v nejsilnější sestavě včetně posil z družstva U14. V obou utkáních jsme o našem vítězství rozhodli až  v poslední části hry, v prvním zápase jsme zvítězili 63:59, ve druhém pak 73:56. Naši chlapci podali velmi dobrý kolektivní výkon okořeněný dobrými individuálními výkony Tomáše Koudely Roba Siváka, Michala Jedovnického a Honzy Kolmana. Na soupeře platila naše agresívní obrana s rychlým přechodem do protiútoku. Tým na palubovce vhodně doplňovali Vít Horák, David Šuráň a Kuba Klimeš. Závěrečné utkání hrají naši kadeti v sobotu 17.4.2010 na domácí palubovce proti vedoucímu týmu finálové skupiny OP U16 JBC Brno. Pokud v obou utkáních zvítězíme budeme přeborníky oblasti.
MM

Další utkání kadetů ve finálové skupině

přidáno: 15. 3. 2010 7:20, autor: Miloš Machalínek   [ aktualizováno 15. 3. 2010 7:23 ]

V sobotu 13.3.2010 odehráli další dvě utkání kyjovští kadeti U16 ( 1994 a ml. )  finálové skupiny OP I Jižní Moravy. Tentokrát na kyjovskou palubovku zavítali chlapci BK DDM Uherský Brod. S nejslabším účastníkem finálové skupiny, který ještě přijel v neúplné sestavě jsme neměli mít žádné problémy. I když kyjovští kadeti také nastoupili v neúplné sestavě, od první minuty skóre narůstalo v náš prospěch. Naši chlapci důsledně plnili taktické pokyny trenéra a v utkání lehce zvítězili 106:11 po čtvrtinách 28:3, 46:7 a 68:11, když nejlepšími střelci byl Michal Jedovnický s 40 body a Robo Sivák s 29 body.

Do druhého utkání naši hoši vstoupili bez zájmu a bojovnosti, měli problém dodržet taktické pokyny. I když se utkání zdárně vyvíjelo v náš prospěch, hra byla místy tristní. Pohled na některé hráče jak hrají s „převelkým“ zaujetím by nenechal klidným ani největšího flegmatika. Utkání jsme nakonec vyhráli 111: 36 po čtvrtinách 27:6, 59:19 a 88:23, když nejlepšími střelci opět byli Michal Jedovnický s 35 body a Robo Sivák s 28 body.

Spokojenost s výkonem a předvedenou hrou kyjovských kadetů je jen padesáti procentní.

Další utkání odehrajeme 27.3. 2010 v 11:00 a 13:00 v Brně proti chlapcům  s BK Žabovřesky, kdy se bude hrát s podstatně silnějším soupeřem.

MM

Výsledky utkání v kategorii "U16 - finále"

Finálová skupina U16

V sobotu 30.1.2010 odehráli další dvě utkání kyjovští kadeti U16 ( 1994 a ml. ) pod vedením R.Siváka finálové skupiny OP I Jižní Moravy. Tentokrát do kyjovské haly zavítali chlapci SK Žabovřesky. Do prvního utkání vstoupili odhodlaně nic neponechat náhodě, rychle jsme se zkoncentrovali a vzali utkání pod svoji taktovku. Utkání jsme dovedli úspěšně do vítězného konce 81:67 po čtvrtinách 20:12, 31:24 a 61:42.
Ve druhém utkání jsme bohužel nezachytili nástup soupeře a celé utkání jsme pouze dotahovali, na obrat v utkání jsme neměli fyzických sil. Druhé utkání jsme prohráli 59:74 po čtvrtinách 15:27, 30:45 a 48:60.
Po delší době jsme sehráli dvě utkání s vyrovnaným soupeřem, i když jen s 50% úspěšností, můžeme však být s předvedenou hrou spokojeni. Další utkání odehrajeme 13.2.2010 na palubovce JBC Brno.

U16 pokračují v základní skupině OP ve vítězném tažení

přidáno: 6. 12. 2009 9:49, autor: Ondra Navrátil   [ aktualizováno 6. 12. 2009 9:55 ]

V sobotu 5.12.2009 sehráli kyjovští chlapci v kategorii U16 ( 1994 a ml. ), již jistí účastníci finálové skupiny, další dvojutkání své základní skupiny OP U16 jihomoravského kraje na palubovce JVSB Uherské Hradiště. I když jsme na utkání odjížděli v 9 hráčích oslabeni o několik hráčů základní sestavy, byli jsme jasnými favority.

Do prvního utkání jsme vstoupili rozespale bez patřičného zájmu. I když skóre narůstalo v náš prospěch, naše útočné akce byly těžkopádné, bez jakéhokoliv nápadu, střelba a zakončování bez soustředění. Obrana pak byla děravá s velkým množstvím zbytečných faulů. V utkání kde by se dali solidní akce napočítat na prstech jedné ruky jsme zvítězili 89:41 po čtvrtinách 25:10, 46:20, 68:30. Nejlepšími střelci byli Tomáš Koudela s 29 body, Filip Čada, Dan Fridrich s 12 body a Filip Rubecký s 11 body. Dále Robert Sivák a Libor Škrhák 8 bodů, Lukáš Závodný a Tomáš Trčka 6 bodů, Tomáš Halla 4 body, kterého je také možné vyzvednout jako největšího bojovníka.

Do druhého utkání vstoupili naši chlapci jako vyměnění. Od první minuty byly na palubovce vidět pohledné basketbalové akce s odpovědnou obranou bez zbytečných osobních chyb. Utkání nakonec skončilo v náš prospěch 97:28 po čtvrtinách 25:6, 49:9, 73:23. Nejlepšími střelci byli Tomáš Koudela s 27 body a Filip Rubecký s 23 body. Dále Robert Sivák 12 bodů, Lukáš Závodný 10 bodů, Dan Fridrich a Libor Škrhák 9 bodů, Filip Čada 5 bodů a Tomáš Halla 2 body.

Poslední soutěžní dvojutkání v základní skupině OP U16 sehrají chlapci na domácí palubovce 19.12.2009 proti hochům ze Židlochovic. Boje ve finálové skupině začnou po Novém roku.

41 10.10. 13:30 BK DDM Uherský Brod : JISKRA Kyjov 33 : 104  Potvrzeno STK
42 10.10. 09:30 JVSB Uherské Hradiště : TJ Sokol Židlochovice 69 : 38  Potvrzeno STK
43 10.10. 15:30 BK DDM Uherský Brod : JISKRA Kyjov 32 : 123  Potvrzeno STK
2. kolo
45 24.10. 10:00 BK DDM Uherský Brod : TJ Sokol Židlochovice 92 : 28  Potvrzeno STK
46 24.10. 13:00 JISKRA Kyjov : JVSB Uherské Hradiště 158 : 35  Potvrzeno STK
48 24.10. 15:00 JISKRA Kyjov : JVSB Uherské Hradiště 154 : 21  Potvrzeno STK
3. kolo
49 7.11. 12:00 TJ Sokol Židlochovice : JISKRA Kyjov 22 : 178  Potvrzeno STK
50 7.11. 09:30 JVSB Uherské Hradiště : BK DDM Uherský Brod 38 : 89  Potvrzeno STK

přidáno: 6. 12. 2009 1:16, autor: Miloš Machalínek

Do prvního utkání jsme vstoupili rozespale bez patřičného zájmu. I když skóre narůstalo v náš prospěch, naše útočné akce byly těžkopádné, bez jakéhokoliv nápadu, střelba a zakončování bez soustředění. Obrana pak byla  děravá s velkým množstvím zbytečných faulů. V utkání kde by se dali solidní akce napočítat na prstech jedné ruky jsme zvítězili 89:41 po čtvrtinách 25:10, 46:20, 68:30. Nejlepšími střelci byli Tomáš Koudela s 29 body, Filip Čada, Dan Fridrich s 12 body a Filip Rubecký s 11 body. Dále Robert Sivák a Libor Škrhák 8 bodů, Lukáš Závodný a Tomáš Trčka 6 bodů, Tomáš Halla 4 body, kterého je také možné vyzvednout jako největšího bojovníka.
Do druhého utkání vstoupili naši chlapci jako vyměnění. Od první minuty byly na palubovce vidět pohledné basketbalové akce s odpovědnou obranou bez zbytečných osobních chyb. Utkání nakonec skončilo v náš prospěch 97:28 po čtvrtinách 25:6, 49:9, 73:23. Nejlepšími střelci byli Tomáš Koudela s 27 body a Filip Rubecký s 23 body. Dále Robert Sivák 12 bodů, Lukáš Závodný 10 bodů, Dan Fridrich a Libor Škrhák 9 bodů, Filip Čada 5 bodů a Tomáš  Halla 2 body.

MM

Soustředění Zlín – 17.-21. srpen 09

přidáno: 23. 8. 2009 8:25, autor: Radim Mezihorák   [ aktualizováno 23. 8. 2009 8:27 ]

Družstva U14 a U16 Jiskry Kyjov se zúčastnily soustředění ve Zlíně ve dnech 17.-21.srpna. Družstvo trénovalo a využívalo sportovišť, které sportovní komplex haly Zelené nabízí. K dispozici jsme měli městskou halu, kde se hraje první nejvyšší seniorská soutěž, taktéž atletický ovál, místní posilovnu a bazén. Soustředění ve Zlíně jsme si vybrali proto, že se s mládežnickými složkami dlouhodobě spolupracujeme a do Zlína odchází naši nejtalentovanější hráči (do U18 Selucký Jarek, Ingr Rostislav; do U16 Bruno da Silva, Koudela Tomáš, Rubecký Filip).

Soustředění bylo zaměřeno na kondiční připravenost hráčů a vzhledem k různorodosti a výkonnosti v družstvech trénovalo paralelně rychlost, výbušnost a vytrvalost v síle. Jednotlivé výkony pak byly vyhodnocovány. Naši hráči si mohli změřit síly s domácím výběrem U18 a zjistit, co všechno ještě ve svém basketbalovém zdokonalování vylepšit. Nadstandardní tréninkové podmínky jsou příslibem do nastávající sezóny a bojů o nejvyšší příčky v soutěžích U14 a U16.

Basketbalové soustředění U16 + U14

přidáno: 17. 6. 2009 0:38, autor: Ondra Navrátil   [ Aktualizováno 17. 6. 2009 0:43 uživatelem Tomas Cada ]

BASKETBALOVÉ SOUSTŘEDĚNÍ U16+U14

Termín:           17.8 pondělí – 21.8.2009 pátek

Kategorie:       1994, 1995 a 1996-7 (vybrané)

Hlavní trenér:    Robert Sivák -   host Jaroslav Kotala PROTON ZLÍN

Doprava:          Odjezd a příjezd zajistí auty rodiče. Odjezd z Kyjova dne 17.8.2009 cca 8:00 (bude    upřesněno)

Stravování:      snídaně – oběd – večeře – druhá večeře (studená)

stravování začíná v pondělí obědem a končí v pátek obědem.

Ubytování:       2 - 3 lůžkové pokoje se sociálním zařízením

Pitný režim:     celodenně zajištěn ( DOBRÁ VODA, čaj … )

Další vyžití:      Bazén, relaxační centrum

Vybavení:        věci na basketbal (světlé a tmavé tričko), boty do tělocvičny a na ven, láhev na pití, švihadlo, basketbalový míč vel.7. Tréninkovou morálku, odvahu a chuť jít do toho!

Závazná přihláška a další info viz přiložený dokument

Ukončení basketbalové sezóny 2008-09 hráčů U16 a U18

přidáno: 10. 6. 2009 6:27, autor: Radim Mezihorák   [ Aktualizováno 10. 6. 2009 6:48 uživatelem Tomas Cada ]

Basketbalová sezóna hráčů U16 a U18 sice skončila před  několika měsíci, ale oficiální ukončení těchto hráčů, trenérů a jejich rodinných příslušníků se konalo 5. června 2009 v areálu DDM Kyjov. Program této akce se nesl ze začátku ve sportovním duchu, kdy se převlékli do sportovního, jak zletilí tak nezletilí a utkali se v basketbale a fotbale. Dále se pokračovalo vyhlášením nejlepších hráčů a byly předány medaile všem hráčům a trenérům za 3.místo v oblastním přeboru, jak u Kadetů U16, tak u Juniorů U18 (viz obr.vpravo). Nakonec se všichni účastníci akce sešli u táboráku a pod vedením hlavních pěveckých es (Sivák st.,  Jedovnický) si každý procvičil své hlasivky.

Fotogalerie

Vyhlášení nejlepších hráčů:

Kategorie U16:

Nejužitečnější hráč: Ingr Rostislav

Kategorie U18:

Nejužitečnější hráč: Selucký Jaroslav

Závěrem bych chtěl poděkovat jménem všech hráčů a trenérů (U18 i U16) za vynikající organizaci manželům Jedovnickým.

Radim Mezihorák

Hlavní sponzoři akce:

p. Koudela Tomáš

Jak na Nový rok, tak po celý rok...

Jak na Nový rok, tak po celý rok. Tuhle větu si říkají a hlavně v jej doufají kadeti U16 po svém prvním dvojutkání v Novém roce 2009. Když se podíváme na statistiky zápasů v letošní sezoně, tak zjistíme, že naši hráči utržili jedinou prohru a to v prvním jarním utkání proti DDM Vyškov. A právě s tímto týmem otevřeli 2.kolo zápasů v sezoně. Kyjovští hráči nastoupili v brzkých ranních hodinách 10.ledna 2009 na domácí palubovce v plné sestavě s velkým sebevědomím hostující tým porazit. A jejich cíl byl jasný - porazit Vyškov a udržet si první místo v tabulce. Po necelých 6 minutách Kyjov vedl 20:2 a každý v hale si řekl, že je rozhodnuto. Ale běhěm 2 minut Vyškov 4krát jednoduše skóroval a náskok se zmenšil. Ale naši hráči se nezalekli a hráli dál svůj basket a náskok už jen zvyšovali. Po první půlce utkání Kyjov vedl 45:25. Zápas se už dohrával v poklidném tempu a Kyjovští kadeti si dokráčeli k jasnému vítězství. Druhý zápas se odehrával ve stejném duchu, ikdyž ze začátku naši borci měli problém dát koš, ale nakonec opět vyhráli jasným rozdílem bodů. Hráči si to možná ani neuvědomují, ale tohle byl vlastně první zápas ze všech kategorií v kyjovské hale v roce 2009.  Fotogalerie ze zápasů.

Další utkání odehrají KADETI U16 opět na domácí palubovce a to 24.ledna proti týmu SK Žabovřesky. Naši hráči budou hrát neobvykle i v neděli 25.ledna na půdě BŠM Brno.