Historie‎ > ‎sezona 2008/2009‎ > ‎U16 Kadeti‎ > ‎Novinky U16‎ > ‎

Kyjovští kadeti zvítězili v obou utkáních proti JBC Brno a jsou přeborníky OP U16 Jižní Moravy pro sezónu 2009/2010

přidáno: 18. 4. 2010 1:31, autor: Miloš Machalínek
Poslední dvojutkání svého přeboru sehráli kyjovští kadeti pod vedením trenéra Roba Siváka v sobotu 17.4.2010 na domácí palubovce proti JBC  Brno. Po předchozím dvojnásobném úspěchu (11.4.2010) proti SK Žabovřesky rozhodovaly tyto dvě utkání o vítězi OP U16. Do utkání naši chlapci vstoupili prakticky v nejsilnější sestavě, chyběl pouze Robo Sivák  ml. kvůli nemoci. Od první minuty naši hoši hráli odpovědný basketbal, agresivní obranou a rychlými protiútoky jsme se snažili soupeři o výškové převaze odskočit. Závěr první části nám však nevyšel a nevynucenými chybami jsme soupeři dali prostor pro srovnání hry i výsledku. Po druhé části jsme opět měli nepatrný náskok, ale utkání bylo až do poslední minuty otevřené a o vítězství se tak bojovalo do poslední sekundy utkání. Naši chlapci nakonec zvítězili 76:69 po čtvrtinách 23:22, 41:28 a 55:55 a naši hoši si tím uchovali naději na celkové vítězství v přeboru. Druhé utkání pak definitivně muselo rozhodnout o přeborníku OP U16. Do druhého utkání kyjovští kadeti vlítli jako uragán, agresivní hrou a přesnou střelbou jsme první čtvrtinu vyhráli vzhledem ke kvalitám soupeře až překvapivě vysoko 30:6 a vše nasvědčovalo tomu, že utkání je rozhodnuté a bude se dohrávat v klidu bez velkých emocí. Opak však byl pravdou. Kyjovští chlapci začali ve druhé části nepochopitelně kazit vše na co sáhli, nedařila se střelba, neproměňovaly se tutové situace, zmatky byly i v obranné činnosti, nepomáhalo ani střídání a soupeř se opět dostal do hry, kyjovští se zkoncentrovali až v závěru druhé části. Do druhé půle po důrazné domluvě trenéra vstoupili naši hoši již koncentrovaně a dobrou taktickou hrou jsme již soupeři nedovolili přiblížit se na méně než 8 bodů. Utkání kyjovští kadeti za bouřlivé podpory obecenstva nakonec vyhráli 67:59 po čtvrtinách 30:6, 41:28 a 58:46 a stali se přeborníky Jižní Moravy v kategorii U16 pro sezónu 2009/2010. Za předvedenou hru si zaslouží pochvalu všichni hráči, nejlepším hráčem a zároveň i střelcem  s 52 body byl Michal Jedovnický.
I když jedna soutěž již skončila, ihned pokračujeme přípravou na tu další. V úterý 20.4.2010 se koná schůzka rodičů k příští sezóně, dojde k přerozdělení týmů U14 a U16 a doplnění pro přípravu na kvalifikaci o ligu U16 ( ročníky 1995, 96, 97 ) a U18 (1993, 94 a ml.). Příprava budu maximálně podřízena vybojování minimálně ligy U18. Termíny 1.kola kvalifikace jsou již  určeny na 29.- 30.5.2010 pro U18 a 22.-23.5. 2010 pro U16. Uspět v kvalifikaci však můžeme pouze za předpokladu 100% účasti na trénincích a aktivního přístupu k nim.
Na závěr bych chtěl poděkovat všech hráčům, trenérům a realizačnímu týmu za vzornou reprezentaci a popřát hodně úspěchů do následující sezóny, rodičům pak za jejich aktivní podporu během sezóny.