Historie‎ > ‎sezona 2008/2009‎ > ‎U16 Kadeti‎ > ‎Novinky U16‎ > ‎

U16 pokračují v základní skupině OP ve vítězném tažení

přidáno: 6. 12. 2009 1:16, autor: Miloš Machalínek
V sobotu 5.12.2009 sehráli kyjovští chlapci v kategorii U16 ( 1994 a ml. ), již jistí účastníci finálové skupiny, další dvojutkání své základní skupiny OP U16 jihomoravského kraje na palubovce JVSB Uherské Hradiště. I když jsme na utkání odjížděli v 9 hráčích oslabeni o několik hráčů základní sestavy, byli jsme jasnými favority.
Do prvního utkání jsme vstoupili rozespale bez patřičného zájmu. I když skóre narůstalo v náš prospěch, naše útočné akce byly těžkopádné, bez jakéhokoliv nápadu, střelba a zakončování bez soustředění. Obrana pak byla  děravá s velkým množstvím zbytečných faulů. V utkání kde by se dali solidní akce napočítat na prstech jedné ruky jsme zvítězili 89:41 po čtvrtinách 25:10, 46:20, 68:30. Nejlepšími střelci byli Tomáš Koudela s 29 body, Filip Čada, Dan Fridrich s 12 body a Filip Rubecký s 11 body. Dále Robert Sivák a Libor Škrhák 8 bodů, Lukáš Závodný a Tomáš Trčka 6 bodů, Tomáš Halla 4 body, kterého je také možné vyzvednout jako největšího bojovníka.
Do druhého utkání vstoupili naši chlapci jako vyměnění. Od první minuty byly na palubovce vidět pohledné basketbalové akce s odpovědnou obranou bez zbytečných osobních chyb. Utkání nakonec skončilo v náš prospěch 97:28 po čtvrtinách 25:6, 49:9, 73:23. Nejlepšími střelci byli Tomáš Koudela s 27 body a Filip Rubecký s 23 body. Dále Robert Sivák 12 bodů, Lukáš Závodný 10 bodů, Dan Fridrich a Libor Škrhák 9 bodů, Filip Čada 5 bodů a Tomáš  Halla 2 body.

Poslední soutěžní dvojutkání v základní skupině OP U16 sehrají chlapci na domácí palubovce 19.12.2009 proti hochům ze Židlochovic. Boje ve finálové skupině začnou po Novém roku.