Historie‎ > ‎sezona 2008/2009‎ > ‎U18 Junioři‎ > ‎NovinkyU18‎ > ‎

Jdeme do finále

přidáno: 22. 2. 2009 4:11, autor: Radim Mezihorák   [ Aktualizováno 22. 2. 2009 4:13 uživatelem Tomas Cada ]

14.2. jsme nastoupili k našemu poslednímu dvojutkání v základní tabulce proti Hodonínskému Slovanu. Náš cíl byl jasný. A to zvítězit a tím si tak udržet neporazitelnost v letošní sezóně. Zápasy s Hodonínem v podzimní části byly velice vyrovnané, vyhecované a hlavně nervozita na obou stranách hrála svou roli. Ale teď na domácí Kyjovské lavičce sedělo 12 hráčů, kteří neměli co ztratit, protože 1.místo ve skupině nám už nemohl nikdo vzít. A ještě pohled na 7 hráčů Hodonína, kteří si místo rozcvičování hodili několikrát na koš, byl uklidňující. Ale začátek prvního utkání byl nemastný, neslaný, jak uvedla trenérka Mezihoráková pro místní televizi. Během 1.čtvrtiny jsme byli schopni dát jen 2 koše a ještě k tomu tam soupeřovi spadlo všechno. Ale ve 2.čtvrtině přišel obrat. Za příjemného doprovodu fanoušků jsme otočili skóre v náš prospěch a po polovině utkání jsme vedli jasným náskokem. Zápas už se dohrával v poklidném tempu. Do druhého zápasu už jsme šli více soustředění a nechtěli jsme zopakovat hrozný začátek z prvního zápasu. Druhý zápas byl více vyrovnanější, ale uhlídali jsme si deseti bodový náskok až do konce, který přetrvával po celou dobu zápasu. Do finále tedy postupujeme bez jediné porážky.

Finálovou skupinu tvoří vždy první dva týmy z obou skupin(západ a východ). A Hodonín je právě tým, který skončil na druhém místě v základní tabulce. Tyto dvě utkání byly velice důležité, protože tyhle dvě vítězství se započítávají do finálového kola.Tedy s Hodonínem už hrát nebudeme a teď už nás čeká jen dvojzápas v Sokolu Šlapanice a BBK Ives B a odvety s těmito týmy na domácí palubovce.