Historie‎ > ‎sezona 2008/2009‎ > ‎U18 Junioři‎ > ‎

Statistika a komentář k utkáním

Kyjovští junioři U18 odehráli svoje poslední dva zápasy prvního kola v Hodoníně. Jednalo se o zápas, který měl rozhodnout, kdo bude na prvním místě v tabulce po prvním kole. Do Hodonína jsme jeli s tím, že alespoň jedno utkání vyhrajeme.

Ve všech minulých utkáních jsme bránili zónovým presem a dařil se nám. Tak jsme ho hned na začátku zkusili. Bohužel soupeř nám vzdoroval a tak jsme přešli do zónové obrany. Skóre až do poločasu bylo velice vyrovnané a po půlce svítilo na ukazateli celkem malé skóre 24:23 pro nás. Ale to už měl Jarek Selucký, pro nás celkem klíčový hráč 4 osobní chyby a tak se musel šetřit na konec. Ve 3 čtvrtině se nám povedlo zvýšit náskok na 6 bodů a postupně až do čtvrté čtvrtiny jsme stále drželi 6 bodový náskok a v poslední minutě 4.čtvrtiny se povedlo Hodonínu, našimi ztrátami, snížit na 3 bodový rozdíl. Který vydržel až do konce utkání. Ve 4. čtvrtině nehrál ani Ondřej Plaček, který byl pro nás důležitý hlavně v podkošových situacích. Nejlepším střelcem byl Radim Mezihorák, který měl na kontě 20 bodů, což bylo 43 % bodů z celkového počtu bodů týmu.

Juřena L.      2      1      0      0    0     -      0   0%

Do druhého utkání jsme nastupovali s tím, že nemáme co ztratit, protože náš cíl byl jasný-vyhrát alespoň jeden zápas. Hned od začátku jsme hráli zónovou obranu. První čtvrtina byla ještě vyrovnaná a skončila 13:14 pro nás. Ve 2. čtvrtině začalo skóre narůstat v náš prospěch. Chvilkami jsme měli až 10 bodový náskok a po polovině hry jsme vedli o 7 bodů. Tentokrát jsme měli méně faulů než v předchozím utkání, a tak odpočatý z prvního utkání- Jarek Selucký, mohl přispět svými drahými body k výhře. Ve 3. čtvrtině náskok narostl až na 11 bodů a snažili jsme se náskok udržet až do konce. Ve čtvrté, pro nás bodově nejlepší (20 b.), čtvrtině už jsme dohrávali zápas s poklidným tempem. Celkově jsme zápas vyhráli o 18 bodů. Utkání mohlo, pro nás, bodově dopadnout ještě lépe, kdybychom proměnili víc trestných hodů – 34/15. V tomto utkání byl nejlepším střelcem Jarek Selucký s 24 body na kontě, což je 40 % bodů z celkového počtu bodů týmu.

Slovan Hodonín - Kyjov U18   42 : 60