Historie‎ > ‎sezona 2009/2010‎ > ‎Minižáci mladší‎ > ‎

Kyjov - BŠM Brno

Výsledky a statistiku jednotlivého hráče za obě utkání najdete dole pod textem.
V sobotu 17.10. 2009 jsme odehráli svůj první dvojzápas na domácí palubovce v této sezóně. V ranních hodinách jsme nastoupili proti celku BŠM Brno, který byl jasným favoritem již před začátkem utkání. Soupeř měl výškovou převahu a bylo vidět, že je i rozdíl ve stáří hráčů hostů a domácích. Protože kvůli vysoké absenci hráčů Kyjova, z důvodů nemoci, nemohli nastoupit 3 hráči ze základní pětky a další 2 hráči, kteří kádr doplňují. Dokonce jsme museli vzít i dva kluky z přípravky, kteří hrají basket sotva 2 měsíce, abychom mohli kluky trochu prostřídat. Byly to pro ně premiérové zápasy a také zkouška na 24.10., kdy mají jet hrát do Brna s kategorií nejmladší minižácia odehrát své první zápasy ve své katogirii..

Začátek prvního utkání se nám vůbec nevydařil. Měli jsme problém přejít přes půlku,a když se nám podařilo přejít přes půlku, tak okamžitě následovala ztráta míče. V obraně nám chyběli při doskoku centimetry na dlouhány z Brna a někdy i váhové rozdíly rozhodli o tom, kdo bude mít míč první. Po první čtvrtině svítilo na ukazateli skóre 24:4 pro Brno. Ve druhé čtvrtině jsme sice lépe bránili a dostali ,,jenom“ 13 bodů, ale zato jsme ani jeden koš nedali. Tedy po polovině utkání byl stav 37:4 a o vítězi bylo rozhodnuto. Naši kluci však zápas nevzdávali a bojovali dál. Třetí čtvrtina, kdy opět nastupovaly první pětky, byla pro nás zase špatná v obraně. Ale bodů už jsme dali více. Do poslední čtvrtiny jsme šli za skóre 15:64. Poslední čtvrtá čtvrtina byla pro nás nejlepší. Kluci bojovali ze všech sil a nakonec vyhráli poslední čtvrtinu rozdílem jediného koše (14:12). O vítězi však bylo rozhodnuto již dříve a nakonec jsme prohráli 76:29.

Do druhého zápasu jsme vkročili podstatně lépe ze stránky bodové. Sice jsme dostali 30 bodů za čtvrtinu, ale už jsme dokázali dát bodů 10. Ale stále byla jasná převaha ve výšce a vyspělosti brněnských hráčů a hráček. Zápas jsme prohráli 76:34.

Proti celku z Brna bylo těžké vyhrát, ale kluci zjistili, že se dá hrát i bez dobrých opor, které nám chyběli. Tedy koše nedávali jenom ti nejlepší, ale celé družstvo bojovalo stejně. A nakonec z obou dvou utkání si dali koš všichni až na dva hráče z celkového počtu hráčů 12. V prvním zápase se bodově nejlépe prosadili Klimeš (7 b.), Chludil (6 b.) a Strýček (5 b.) a mezi nejproduktivnější hráče, kteří bojovali v útoku i v obraně patří Klimeš a Strýček . V druhém zápase to byli Chludil (10 b.), Strýček (8 b.) a Tvarog (5 b.) a mezi nejproduktivnější hráče v druhém zápase bych určitě zařadil Denise Tvaroga a Filipa Chludila.

Kyjov - BŠM Brno    29 : 76