přidáno: 12. 5. 2013 22:55, autor: Lukáš Šebesta

Muži „A“ - TJ Jiskra Kyjov

sezóna 2012/2013

Všem příznivcům, přátelům, sponzorům a dalším fanouškům kyjovského basketbalu bychom chtěli oznámit, že po dlouhých padesáti letech se do Kyjova vrací 2. liga mužů.

Do sezóny 2012/2013 šlo mužstvo s cílem minimálně zopakovat 2. místo z předchozího roku a navázat tak na stabilní a kvalitní výkony. Z počátku sezóny se tomu dařilo nadmíru. Vstup do soutěže s 15 výhrami a pouhou jednou porážkou sliboval přímý postup do 2. ligy. Poté se však tento trend nepodařilo udržet a konec základní části končil bilancí jediné výhry a pěti proher. Velkou roli v tom hrála četná zranění, užší hráčský kádr či možná ztráta motivace. Nicméně ve vyřazovací části se podařilo postoupit přes čtvrtfinálové soupeře ze Žďáru nad Sázavou, avšak Boskovice byly v semifinále nad možnosti hráčů Kyjova. V konečném důsledku tak muži skončili na 3. místě. Jelikož první dva týmy neměli zájem o účast ve 2. lize, připadlo právo postupu na Kyjov.

V průběhu sezóny se stali největšími oporami kapitán Aleš Klimek a rozehrávač Lukáš Rubecký, kteří mají dřívější zkušenosti z ligových družstev. Koncept oddílu je v začlenění mladých odchovanců do mužského týmu, to se podařilo např. u Rostislava Ingra, Štěpána Menšíka, či Filipa Rubeckého. Po celou sezónu v domácích zápasech tým podporovalo široké osazenstvo fanoušků, kteří mnohdy vytvořili výbornou diváckou kulisu. Celé družstvo dobře režíroval trenér Lukáš Šebesta s asistentem Josefem Ingrem.

Cílem pro nadcházející sezónu ve 2. lize je minimálně udržet tuto soutěž, a tím vytvořit kvalitní zázemí pro mladé hráče a motivovat je k dobré reprezentaci kyjovského basketbalu.

Tým mužů TJ Jiskra Kyjov (sezóna 2012-13)

Horní řada zleva:    Štěpán Špaček, Filip Rubecký, Josef Ingr, Aleš Klimek, Rostislav Ingr, Roman Fridrich, Jiří Pimek, Tomáš Rajsigl, Lukáš Šebesta

Dolní řada zleva:    Jaroslav Selucký, Lukáš Rubecký, Štěpán Menšík, Aleš Gróf

Áčko končí v semifinále a obsadilo v OPI 3. místo

přidáno: 8. 4. 2013 10:28, autor: Lukáš Šebesta

TJ Sokol BC Boskovice – TJ Jiskra Kyjov   89:80 (26:24, 27:18, 18:28, 18:10)

Body: Klimek A. (25, TH 10/6, 3x3), Rubecký L. (15, TH 3/2, 3x1), Rubecký F. (13, 3x1), Špaček Š. (10, TH 2/2, 3x2), Ingr R. (9, TH 2/1), Gróf A. (3, TH 4/3), Menšík Š. (3, TH 4/3), Ingr J. (2), Pimek J. (0), Fridrich R. (N)

TJ Jiskra Kyjov - TJ Sokol BC Boskovice   96:93 (33:20, 21:17, 16:26, 26:30)

Body:Rubecký L. (31, TH 11/9, 3x4), Klimek A. (21, TH 10/6, 3x1), Ingr R. (16, TH 4/2), Rubecký F. (11, 3x1), Špaček Š. (6, TH 6/4), Selucký J. (4), Gróf A. (3, 3x1), Rajsigl T. (3, 3x1), Ingr J. (1, TH 2/1), Menšík Š. (N), Pimek J. (0), Fridrich R. (0, TH 2/0)

Čtvrtfinále pro Kyjov

přidáno: 25. 3. 2013 13:28, autor: Lukáš Šebesta

BK Žďár nad Sázavou B – TJ Jiskra Kyjov   85:71 (16:22, 20:20, 25:9, 24:20)

V roli mírného favorita odcestoval tým Kyjova na Vysočinu k prvnímu utkání čtvrtfinálové série. Neblahým předesláním celého zápasu byl pozdní příjezd k zápasu z technických důvodů. Po krátkém „rozcvičení“ se šlo hned na věc. Začátek se hostujícím povedl díky trefám především ze střední vzdálenosti, ale Žďár dokázal na úspěšné střely odpovídat. V průběhu první čtvrtiny si hosté vytvořili až dvanácti bodový náskok, který však ke konci čtvrtky ztratili. Druhá čtvrtina se vyvíjela ve velmi vyrovnaném duchu, a tak poločasový výsledek vyzněl v šestibodové vedení Kyjova. Zvrat v celém zápase přišel ihned po poločasové přestávce, kdy domácí proměňovali jednoduché střely bez obrany a následné složité kontry a zbytečné ztráty z pohledu Kyjova neznamenali žádný bodový příděl. Žďár zaznamenal šňůru 15:1 a celkově třetí čtvrtinu vyhráli 25:9. Poslední úsek hry tak muselo mužstvo z jihu Moravy nasadit všechny síly k obratu. Mírně se tak úvodem dařilo, ale opět přišla dobrá obrana domácích a nedůslednost Kyjova a skóre se začalo navyšovat. Konec zápasu se z části podařilo hostům stáhnout hrozivě vypadající manko na konečných 14 bodů. Neinformovaným divákům jen připomínáme, že čtvrtfinále se hraje na dva zápasy, v nichž při případném vítězství každého mužstva rozhoduje celkový rozdíl ve skóre z obou utkání.

Body: Klimek A. (23, TH 8/5, 3x2), Ingr R. (19, TH 7/5), Rubecký L. (15, TH 2/2, 3x3), Rubecký F. (7, 3x1), Gróf A. (3, TH 2/1), Špaček Š. (2), Ingr J. (2, TH 2/2), Pimek J. (0), Fridrich R. (0)

TJ Jiskra Kyjov - BK Žďár nad Sázavou B   82:64 (25:17, 14:21, 23:17, 20:9)

K nedělní odvetě nastoupilo domácí mužstvo o 2 hráče posilněno, kdežto Žďár dorazil o stejný počet hráčů chudší než v případě prvního utkání. Cílem zápasu bylo co nejrychlejší smazání 14 bodového náskoku a postupné navyšování skóre ve vlastní prospěch. První část se vyplnila téměř beze zbytku.  Na soupeře domácí vletěli ve velkém stylu, ihned se ujali vedení 8:0, a to hlavně zásluhou úspěšným podkošovým snažením. Pak se ale hosté probudili a začali hrát vyrovnanou partii. První čtvrtina přesto vyzněla pro domácí uspokojivě, kdy světelná tabule ukazovala skóre 25:17. Úplný obrat v herním projevu znamenala druhá čtvrtka, která v mnohém připomínala některé momenty ze Žďáru. Opět si hosté začali střílet bez obranného snažení a rázem z toho byl vyrovnaný stav. Druhý poločas začal opět dobře pro hosty, kdy se dostali do vedení místy i o 9 bodů. Něco se muselo nutně změnit. Agresivní obrana byla tím, co poslední tři minuty nutila hosty k těžkým střelám, a domácí se před poslední čtvrtinou dostali do vedení o 7 bodů, které ještě nic neznamenaly. Kdo si myslel, že hosté už jsou nalomeni, mýlil se. V posledním dějství se hrálo o každý míč a bylo nesmírně těžké se bodově prosadit. Tento stav vedení o 8 bodů trval až do posledních dvou minut utkání a dával už malé šance domácím na zvrat celého dvojzápasu. Nesmírně důslednou obranou Kyjova a některým ztrátám Žďáru se podařilo asi padesát sekund do konce smazat celkový náskok hostů a hrálo se hop nebo trop. S velkým úsilím Kyjovských se navíc podařilo skórovat z podkoše a hosté už nestačily na to odpovědět a utkání skočilo vydřenou výhrou Kyjova o 18 bodů. Celkově tak postoupili do semifinále, kde je čeká silný soupeř z Boskovic.

Body: Ingr R. (30, TH 3/2), Klimek A. (21, TH 8/6, 3x3), Rubecký L. (15, TH 2/1, 3x2), Špaček Š. (10, TH 2/2), Gróf A. (4, TH 2/2), Rajsigl T. (2), Rubecký F. (0), Menšík Š. (0), Ingr J. (0), Fridrich R. (N), Pimek J. (N)

Autor: šelA

Dvě dvoubodové prohry

přidáno: 10. 3. 2013 11:43, autor: Lukáš Šebesta

Tesla Brno - TJ Jiskra Kyjov 67:65 (15:15; 16:11; 12:25; 24:14)

Body: Rubecký L. (39, TH 5/4, 3x5), Ingr R. (14, TH 11/6), Gróf A. (5, TH 2/2, 3x1), Menšík Š. (3, TH 6/3), Pimek J. (3, TH 2/0, 3x1), Fridrich R. (1, TH 2/1), Ingr J. (0), ,

SK Brno-Žabovresky B - TJ Jiskra Kyjov 69:67 (12:14; 11:22; 16:14; 30:17)

Body: Gróf A. (22, TH 10/6, 3x4), Ingr R. (15, TH 6/5), Menšík Š. (10, TH 6/3, 3x1), Ingr J. (9, TH 4/2, 3x1), Pimek J. (6, TH 1/1, 3x1), Fridrich R. (5, TH 4/3)

Áčko doma na 50%

přidáno: 24. 2. 2013 12:04, autor: Lukáš Šebesta

TJ Jiskra Kyjov – TJ Sokol BC Boskovice 61:75 (13:18; 14:25; 17:15; 17:17)

Body: Rubecký L. (23, TH 2/1, 3x4), Ingr R. (12), Gróf A. (9, 3x1), Menšík Š. (5, TH 1/1), Rajsigl T. (4), Rubecký F. (3, 3x1), Pimek J. (3, TH 1/1), Špaček Š. (2, TH 1/0),    Ingr J. (0), Fridrich R. (0)

TJ Jiskra Kyjov – BK Žďár nad Sázavou B 68:60 (22:6; 16:22; 16:17; 14:15)

Body: Ingr R. (19, TH 3/1), Rubecký F. (15, TH 2/1, 3x2), Gróf A. (6), Rubecký L. (6, TH 2/1, 3x1), Fridrich R. (6), Menšík Š. (5, TH 2/1), Ingr J. (5, TH 2/1), Rajsigl T. (4), Pimek J. (2)

Domácí prohra s áčkem Husovic

přidáno: 20. 2. 2013 5:19, autor: Lukáš Šebesta

TJ Jiskra Kyjov – BCS Husovice A 60:72 (10:19; 19:15; 10:17; 21:21)

V dohrávaném sobotním utkání se střetla družstva z prvních dvou míst tabulky. Již tento fakt napovídal, že se bude jednat o velmi atraktivní zápas. Soupeř z Brna přijel pouze v sedmi hráčích, ale na jejich předvedené hře nebylo nic znát. I domácí tým sužovala dlouhodobější zranění, takže v tomto nebyla výhoda na žádné straně. Samotné utkání začalo v ostrém tempu s mnohými tvrdými zejména podkošovými souboji. Tento herní styl evidentně vyhovoval více hostům a po velkém počtu osobních chyb domácích šli rázem do zaslouženého 9 bodového vedení po první čtvrtině. Na to tým Kyjova musel reagovat změnou obrany, na kterou dlouho nemohli Husovičtí najít úspěšnou cestu. I proto se hostům do poločasové přestávky ztenčil náskok na pouhých 5 bodů. Jako rozhodující se ukázala třetí čtvrtina, ve které Husovice dobře bránili a sami proměňovali body z pod koše. Přes enormní snahu v závěrečné čtvrtce se Kyjovu nepodařilo nic zásadního změnit, a tak si Hosté po zásluze odvážejí plný bodový zisk z naší palubovky. Po zápase lze chválit domácí za bojovnost a odhodlání v obranné části hry, nicméně ofenziva nebyla příliš vydařená. Za zmínku stojí tři krvavá zranění domácích hráčů, což svědčí o tom, že se zápas nehrál příliš v rukavičkách. Velký dík patří kyjovskému publiku, které jako tradičně došlo domácí borce podpořit ve velice hojném počtu.
  Body: Klimek 19, L. Rubecký 10, R. Ingr 9, A. Grof 8, F. Rubecký a Rajsigl 6, J. Ingr 2

Autor: šelA

Muži A v šesti hráčích padli v Jihlavě

přidáno: 11. 2. 2013 22:45, autor: Lukáš Šebesta   [ aktualizováno 11. 2. 2013 22:49 ]

TJ Znojmo – TJ Jiskra Kyjov 57:78 (14:19, 16:11, 14:31, 13:17)

Na víkendový výjezd do Znojma a Jihlavy odcestovalo pouze šestičlenné torzo mužstva Kyjova s tím, že udělá maximum pro přivezení všech bodů do tabulky. Ve Znojmě na nás čekali poněkud netradiční diváci z řad místních dezolátů. Nicméně i s tímto nepříjemným faktem jsme se šli poprat o vítězství. Od začátku utkání bylo jasné, že síla domácích především tkví v podkošových hráčích. Po vyrovnaném úvodu se podařilo Znojmu odskočit o pět bodů po první čtvrtině. Druhá se nesla v opačném gardu. Od nedůsledných útočných kombinací po otevřenou obranu se domácím podařilo do poločasové přestávky srovnat výsledek na 30:30. Naprosto rozhodující se jevila předposlední čtvrtka. Hostům z Kyjova se dařila střelba ze střední i dlouhé vzdálenosti a i díky tomu odskočili pro Znojmo propastný rozdíl šestnácti bodů. V posledním dějství se již nic zásadního nestalo, pouze náskok hostů vzrostl na konečných 21 bodů. Celé utkání se neslo v téměř pochodovém tempu a pro oko náročného znojemského diváka zřejmě nebylo příliš lahodící. Na vítězství Kyjova se nejvíce podíleli Aleš Klimek a Lukáš Rubecký, ale pochvalu snesou všichni přeživší členové výjezdu za spolehlivý výkon.

Body: Rubecký L. (29, TH 8/8, 3x5), Klimek A. (24, TH 8/1, 3x5), Gróf A. (14, TH 4/2, 3x4), Ingr R. (6), Ingr J. (3, TH 6/3), Pimek J. (2)

BC VYSOČINA B – TJ Jiskra Kyjov 75:71 (24:30, 17:19, 9:14, 25:8)

V nedělním utkání se nic nezměnilo, co se týče osazenstva týmu, ale na druhé polovině hřiště se rozcvičovalo kolem deseti po vítězství hladových Jihlaváků. Již tento fakt nenahrával moc tomu, že by zápas byl procházkou růžovým sadem. Pojďme raději k samotnému zápasu. Přes mnohé otazníky a očekávání vyšla první čtvrtina velmi dobře hostům. Vynikající střelbou z perimetru se dařilo lehce navyšovat skóre, které se zastavilo na 24:30. Druhá čtvrtka měla podobný obraz s tím, že náskok narostl na 8 bodů. V prvním poločase se domácím nedařilo zastavovat dobře vyhlížející útočné akce Kyjova, ale sami také v bodovém přídělu nezaostávali. Po poločasové přestávce se překvapivě nic moc nezměnilo a dokonce náskok hostů narůstal a místy se pohyboval kolem 16 bodů. Poslední kvartál měl však destruktivní následky pro hosty z Kyjova. Bohužel se nepodařilo udržet vysoké tempo utkání a domácí toho dokonale využívali. Postupně stáhli manko díky agresivní a efektivní obraně. Asi tři minuty do konce zápasu bylo jen otázkou, zda se podaří tlaku Jihlavy odolat nebo podlehnout. Druhá varianta se stala skutečností. Domácí zvítězili o 4 body, ikdyž téměř celé utkání tahali za kratší konec provazu. Bez jakéhokoliv alibismu by se dalo tvrdit, že výsledku utkání by slušela remíza, nicméně na žádná „kdyby“ se nehraje a nezbývá nic jiného než poblahopřát Jihlavě za vítězství a kvalitně odehrané utkání.

Body: Klimek A. (19, TH 10/8, 3x1), Rubecký L. (17, 3x5), Ingr R. (16, TH 2/2), Gróf A. (11, 3x1), Ingr J. (8), Pimek J. (0)

Autor: šelA

Dvojzápas s Černovicemi (autor šelA)

TJ Jiskra Kyjov - SKB Černovice 71:63

V sobotu se na hale Jiskry Kyjov odehrál první z odložených zápasů s týmem z brněnských Černovic. Hosté odcestovali pouze v 7 hráčích, a tak se mohlo zdát, že by utkání mohlo být pro Kyjov snadné. Opak byl pravdou. Černovičtí do zápasu vletěli po hlavě a ihned si z kraje vybudovali náskok 8:0. Nicméně nastlalo probuzení z letargie domácích a krok se s hosty podařilo srovnat. Druhá čtvrtina byla opět velmi vyrovnaná, a tak se do poločasové pauzy odcházelo pouze s jednobodovým náskokem Kyjova. Třetí čtvrtina se stala jednoznačnou záležitostí domácích, kdy se podařilo soupeři povolit pouze 8 bodů a nastřílet přes dvojnásobek. O přísloví „zdání klame“ se borci z Kyjova přesvědčili v závěrečném dějství. Z počátku to vypadalo, že už se zápas nějak doklepe do konce, ale nebylo tomu tak. Hosté začali stahovat náskok díky obrovským mezerám v obraně domácích. Zkušenosti se však projevily naplno. Kyjovští přece jen dotáhli zápas s velmi nepříjemným soupeřem do úspěšného konce a s očekáváním mohli přemýšlet o nedělní odvetě. O vítězství se velkou měrou zasloužilo bratrské duo Rubeckých a jim sekundující Klimek.

SKB Černovice - TJ Jiskra Kyjov 52:59

Jak už bylo naznačeno, v neděli brzo ráno se uskutečnilo odvetné utkání na soupeřově palubovce. Za zmínku rozhodně stojí ranní odjezdové manévry, kdy se mužstvo zprvu marně snažilo nalézt svého hráče a následné zapomnění hráčských registrací. V Černovicích se opět sešla sedmičlenná sestava domácích. Vše nasvědčovalo tomu, že obě utkání budou jak přes kopírák. Částečně se tato úvaha naplnila. Začátek utkání spíše začali diktovat domácí, ale Kyjovským se dařilo odpovídat vcelku statečně. Rozdílná oproti sobotnímu utkání byla druhá i třetí čtvrtina. Prvně jmenovaná vyšla jednoznačně hostům, díky zlepšené obraně se podařilo vytvořit osmibodový náskok. Naopak hrůzostrašná se stala pro hosty třetí čtvrtina. Zřejmě se Kyjov snažil navázat na některé momenty z první utkání a někdy se objevovaly díry v obraně jak v ementálu. Proto se před posledním úsekem hry podařilo domácím dostat do vedení. V tom však musel silným hlasem zasáhnout trenér hostů a zavelel k agresivní a hlavně efektivní obraně. Úsilí se vyplatilo a Kyjovští utkání celkově zvládli s nevelkým rozdílem sedmi bodů. V zápase se nejvíce prosadili Aleš Klimek a Lukáš Rubecký. Obě utkání nebyla pro oko diváka moc líbivá, ale účel světí prostředky. Pozitivně lze vidět zlepšující se obranou fázi prezentující se v poslední čtvrtině nedělního zápasu. Po víkendovém čtyř bodovém navýšení patří týmu Jiskry Kyjov opět první místo v tabulce.

Autor: šelA

profilové foto Aleš Gróf

Áčko zvládlo i dvojičku a vede OPI

TJ Jiskra Kyjov - SKB Černovice 71:63 (18:20; 18:15; 17:8; 18:20)

Body: Rubecký L. (18, TH 4/4, 3x2), Rubecký F. (16, TH 5/5, 3x1), Klimek A. (13, TH 8/5, 3x2), Ingr R. (9, TH 3/3), Špaček Š. (7, 3x1), Gróf A. (6, TH 2/1, 3x1), Menšík Š. (2, TH 2/2), Pimek J. (0), Ingr J. (0), Fridrich R. (0)

SKB Černovice - TJ Jiskra Kyjov – 52:59 (17:15; 7:17; 20:10; 8:17)

Body: Klimek A. (24, TH 17/13, 3x1), Rubecký L. (20, TH 4/2, 3x2), Gróf A. (5, 3x1), Ingr R. (5, TH 2/1), Menšík Š. (3, 3x1), Fridrich R. (2, TH 2/0), Rubecký F. (0), Pimek J. (0), Ingr J. (0)

Domácí výhra nad BSC Husovice B

přidáno: 27. 1. 2013 5:36, autor: Lukáš Šebesta

TJ Jiskra Kyjov – BSC Husovice B 70:63 (19:18; 14:10; 13:18; 24:17)

Body: Klimek A. (24, TH 7/5, 3x3), Rubecký L. (14, TH 4/2, 3x2), Gróf A. (11, 3x1), Selucký J. (8, TH 4/2), Ingr R. (6, TH 5/2), Špaček Š. (5, TH 1/1), Fridrich R. (2), Menšík Š. (0), Pimek J. (0), Ingr J. (0)