Historie‎ > ‎sezona 2009/2010‎ > ‎Muži‎ > ‎Novinky muži‎ > ‎

Áčko má další dvě výhry

přidáno: 19. 11. 2012 12:48, autor: Lukáš Šebesta   [ aktualizováno 19. 11. 2012 12:50 ]
BK Žďár nad Sázavou B - TJ Jiskra Kyjov 58:80 (8:15, 18:25, 8:22, 14:18)

Na sobotní vysočanský zápas odcestoval 8 členný lazaret hráčů Kyjova díky tréninkovému zranění J. Ingra. Při rozcvičování běhalo po zrekonstruované palubovce o jednoho méně domácích hráčů, a tak utkání slibovalo vyrovnaný průběh. Již od začátku však domácí tahali za kratší konec pomyslného provazu. Hostům se podařilo vybudovat 7 bodový náskok před druhou čtvrtinou, a to díky velmi dobré a pečlivé obraně. Ve druhém dějství to v obraně tak vydařené nebylo, nicméně úspěšnou střelbou především z dlouhé vzdálenosti se náskok hostů zvýšil na 14 bodů a do druhého poločasu se šlo za stavu 26:40. Definitivní zlom utkání přišel zpočátku třetí čtvrtiny, kdy Kyjovští i přes zvýšený tlak Žďáru proměňovali střelbu z pole a mnoho košů domácím nepovolili. Poslední část utkání byla tak trochu formalitou. Přestože domácí využili mírné iluze předem vyhraného utkání a herní údržby Kyjova snadnými koši, podařilo se hostům dotáhnout tento zápas do vítězného konce s náskokem 22 bodů.

Body: Rubecký L. (27, TH 8/6, 3x5), Klimek A. (20, 3x4), Ingr R. (12, TH 5/2), Gróf A. (9, TH 2/1, 3x2), Špaček Š. (5, TH 2/2, 3x1), Mešík Š. (5, 3x1), Pimek J. (2), Fridrich R. (0)

TJ Sokol BC Boskovice - TJ Jiskra Kyjov 63:67 (22:20, 13:17, 8:20, 20:10)

Druhý hrací víkendový den přinesl úplně jiný basketbal než z předchozího dne. Už z prvního pohledu vykazoval tým Boskovic výškovou i prostorově výraznější převahu. První čtvrtina byla velmi vyrovnaná s vysokou úspěšností střelby na obou stranách a častými podkošovými souboji. Druhý kvartál vyzněl o něco lépe pro hostující družstvo, ale na skóre se to nijak výrazně neprojevilo. Rozhodnout tedy musela až druhá půle. Ve třetí čtvrtině se zřejmě projevila fyzická indispozice domácích, kdy díky fyzicky náročné obraně hosté umožnili zaznamenat Boskovicím pouhých 8 bodů, a dík zrychlené útočné hře se podařilo navýšit náskok Kyjova na 14 bodů před závěrečnou čtvrtinou. Domácí v poslední čtvrtině jakoby vstali z mrtvých a začali stahovat náskok borců z Kyjova. Závěr utkání byl velmi dramatický. Náskok se začal ztenčovat kvůli přesným bodovým zápisům boskovických ostrostřelců. Dramatizace se konala nadále zásluhou pouhého trefování obrouček při trestných hodech Kyjova a panikaření při vývozu míče na soupeřovu polovinu. Výhru měl na ruce domácí špílmachr, ovšem jeho střelba ohrozila pouze pavučinu mezi žebřinami za košem. Zápas skončil 4 bodovým rozdíl ve prospěch Kyjova, a to 63:67.

Body: Rubecký L. (29, TH 12/9, 3x2), Klimek A. (13, TH 3/1, 3x2), Ingr R. (9, TH 5/1), Gróf A. (8, 3x2), Špaček Š. (4), Mešík Š. (2), Fridrich R. (2), Pimek J. (0)