Historie‎ > ‎sezona 2009/2010‎ > ‎Muži‎ > ‎Novinky muži‎ > ‎

Čtvrtfinále pro Kyjov

přidáno: 25. 3. 2013 13:28, autor: Lukáš Šebesta

BK Žďár nad Sázavou B – TJ Jiskra Kyjov   85:71 (16:22, 20:20, 25:9, 24:20)

V roli mírného favorita odcestoval tým Kyjova na Vysočinu k prvnímu utkání čtvrtfinálové série. Neblahým předesláním celého zápasu byl pozdní příjezd k zápasu z technických důvodů. Po krátkém „rozcvičení“ se šlo hned na věc. Začátek se hostujícím povedl díky trefám především ze střední vzdálenosti, ale Žďár dokázal na úspěšné střely odpovídat. V průběhu první čtvrtiny si hosté vytvořili až dvanácti bodový náskok, který však ke konci čtvrtky ztratili. Druhá čtvrtina se vyvíjela ve velmi vyrovnaném duchu, a tak poločasový výsledek vyzněl v šestibodové vedení Kyjova. Zvrat v celém zápase přišel ihned po poločasové přestávce, kdy domácí proměňovali jednoduché střely bez obrany a následné složité kontry a zbytečné ztráty z pohledu Kyjova neznamenali žádný bodový příděl. Žďár zaznamenal šňůru 15:1 a celkově třetí čtvrtinu vyhráli 25:9. Poslední úsek hry tak muselo mužstvo z jihu Moravy nasadit všechny síly k obratu. Mírně se tak úvodem dařilo, ale opět přišla dobrá obrana domácích a nedůslednost Kyjova a skóre se začalo navyšovat. Konec zápasu se z části podařilo hostům stáhnout hrozivě vypadající manko na konečných 14 bodů. Neinformovaným divákům jen připomínáme, že čtvrtfinále se hraje na dva zápasy, v nichž při případném vítězství každého mužstva rozhoduje celkový rozdíl ve skóre z obou utkání.

Body: Klimek A. (23, TH 8/5, 3x2), Ingr R. (19, TH 7/5), Rubecký L. (15, TH 2/2, 3x3), Rubecký F. (7, 3x1), Gróf A. (3, TH 2/1), Špaček Š. (2), Ingr J. (2, TH 2/2), Pimek J. (0), Fridrich R. (0)

TJ Jiskra Kyjov - BK Žďár nad Sázavou B   82:64 (25:17, 14:21, 23:17, 20:9)

K nedělní odvetě nastoupilo domácí mužstvo o 2 hráče posilněno, kdežto Žďár dorazil o stejný počet hráčů chudší než v případě prvního utkání. Cílem zápasu bylo co nejrychlejší smazání 14 bodového náskoku a postupné navyšování skóre ve vlastní prospěch. První část se vyplnila téměř beze zbytku.  Na soupeře domácí vletěli ve velkém stylu, ihned se ujali vedení 8:0, a to hlavně zásluhou úspěšným podkošovým snažením. Pak se ale hosté probudili a začali hrát vyrovnanou partii. První čtvrtina přesto vyzněla pro domácí uspokojivě, kdy světelná tabule ukazovala skóre 25:17. Úplný obrat v herním projevu znamenala druhá čtvrtka, která v mnohém připomínala některé momenty ze Žďáru. Opět si hosté začali střílet bez obranného snažení a rázem z toho byl vyrovnaný stav. Druhý poločas začal opět dobře pro hosty, kdy se dostali do vedení místy i o 9 bodů. Něco se muselo nutně změnit. Agresivní obrana byla tím, co poslední tři minuty nutila hosty k těžkým střelám, a domácí se před poslední čtvrtinou dostali do vedení o 7 bodů, které ještě nic neznamenaly. Kdo si myslel, že hosté už jsou nalomeni, mýlil se. V posledním dějství se hrálo o každý míč a bylo nesmírně těžké se bodově prosadit. Tento stav vedení o 8 bodů trval až do posledních dvou minut utkání a dával už malé šance domácím na zvrat celého dvojzápasu. Nesmírně důslednou obranou Kyjova a některým ztrátám Žďáru se podařilo asi padesát sekund do konce smazat celkový náskok hostů a hrálo se hop nebo trop. S velkým úsilím Kyjovských se navíc podařilo skórovat z podkoše a hosté už nestačily na to odpovědět a utkání skočilo vydřenou výhrou Kyjova o 18 bodů. Celkově tak postoupili do semifinále, kde je čeká silný soupeř z Boskovic.

Body: Ingr R. (30, TH 3/2), Klimek A. (21, TH 8/6, 3x3), Rubecký L. (15, TH 2/1, 3x2), Špaček Š. (10, TH 2/2), Gróf A. (4, TH 2/2), Rajsigl T. (2), Rubecký F. (0), Menšík Š. (0), Ingr J. (0), Fridrich R. (N), Pimek J. (N)