Historie‎ > ‎sezona 2009/2010‎ > ‎Muži‎ > ‎Novinky muži‎ > ‎

Dvě domácí výhry áčka

přidáno: 12. 12. 2012 12:56, autor: Lukáš Šebesta

TJ Jiskra Kyjov – Sk Brno - Žabovřesky B 72:55 (15:17; 15:14; 24:13; 18:11)

Druhý domácí basketbalový víkend měli před sebou muži z Kyjova. V sobotním utkání k nim přicestoval velmi silný soupeř Žabovřesek. Jako obvykle byl začátek vlažný, ale vyrovnaný na obou stranách. Po první čtvrtině šli však mírně do vedení hosté. Ani druhá čtvrtina nenapověděla téměř zaplněné hale, jak se bude zápas vyvíjet a skóre se ještě více srovnalo, a tak kyjovští borci museli spoléhat na tradiční dobrý výkon ve třetím kvartálu. Jako mávnutím kouzelným proutkem se naplnilo ono proroctví a jiskra zavelela k dobré obraně a především střeleckému představení lahodícímu oku diváků. Desetibodový rozdíl před poslední čtvrtkou však neznamenal ověšování vavříny. S tímto soupeřem se nikdy nevyplatilo nic podcenit. Nicméně závěrečná dekáda byla rovněž v rukou domácích. Celkový rozdíl 17 bodů vypovídá o jednoznačně vyhraném utkání, avšak opak byl pravdou. V zápase se nejvíce prosadilo duo alternujících rozehrávačů. Pomyslnou třešničkou na dortu byla návštěva televize v kyjovském basketbalovém svatostánku, kde své verbální schopnosti mohli předvést domácí kormidelník Lukáš Šebesta a jeden z hlavních tahounů Aleš Klimek.

Body: Rubecký L. (27, TH 2/2, 3x5), Gróf A. (18, TH 2/2, 3x2), Ingr R. (9, TH 3/1), Klimek A. (9, TH 4/3), Selucký J. (6, 3x2), Rubecký F. (2), Menšík Š. (1, TH 2/1), Špaček Š. (0), Ingr J. (0), Fridrich R. (0)

TJ Jiskra Kyjov – Tesla Brno 66:62 (18:14; 14:15; 21:9; 13:24)

K nedělnímu utkání přicestovalo do Kyjova mužstvo Tesly Brno. Nad očekávání vyšel vstup do utkání domácím, kteří proměňovali otevřené střely. Čtyřbodové vedení po první čtvrtině se nepodařilo nijak dramaticky navýšit, ba naopak. Vyrovnaný první poločas, jako přes kopírák z většiny utkání, neodhalil silnější tým. Domácí hodně brzdila velká okénka v obraně a následné trestání těchto chyb hráči Tesly. Jak už to bývá zvykem, třetí čtvrtina jasně patřila Kyjovu, který ji vyhrál o 12 bodů zásluhou dobré střelby z perimetru. Aby se domácí fandové nenudili, připravili pro ně hosté překvapení v podobě lehkých košů a kvalitní obrany, a tím začalo mírné strachování se o výsledek. Závěrečná celoplošná obrana chlapcům z brněnské Tesly nepomohla, díky většinovému proměňování trestných hodů. Utkání skončilo rozdílem pouhých čtyř bodů, ve kterém se Kyjovští dost natrápili, přesto vedou celou soutěž s prozatímní bilancí 9 výher a jediné porážky. V zápase se nejvíce prosadili ostrostřelci L. Rubecký a A. Klimek Celé utkání okořenilo poločasové vystoupení Jakuba Nečesánka s jeho letadlem. Opět nelze opomenout pozápasové tiskové prohlášení špílmachra L. Rubeckého.

Body: Rubecký L. (25, TH 7/7, 3x4), Klimek A. (25, TH 4/1, 3x6), Gróf A. (5, TH 3/2, 3x1), Ingr R. (5, TH 3/1), Špaček Š. (2), Menšík Š. (2, TH 6/2), Ingr J. (2, TH 2/0), Rubecký F. (0), Pimek J. (0), Fridrich R. (0)