Historie‎ > ‎sezona 2009/2010‎ > ‎Muži‎ > ‎Novinky muži‎ > ‎

Dvojzápas s Černovicemi (autor šelA)

přidáno: 4. 2. 2013 23:51, autor: Lukáš Šebesta   [ aktualizováno 4. 2. 2013 23:58 ]

TJ Jiskra Kyjov - SKB Černovice 71:63

V sobotu se na hale Jiskry Kyjov odehrál první z odložených zápasů s týmem z brněnských Černovic. Hosté odcestovali pouze v 7 hráčích, a tak se mohlo zdát, že by utkání mohlo být pro Kyjov snadné. Opak byl pravdou. Černovičtí do zápasu vletěli po hlavě a ihned si z kraje vybudovali náskok 8:0. Nicméně nastlalo probuzení z letargie domácích a krok se s hosty podařilo srovnat. Druhá čtvrtina byla opět velmi vyrovnaná, a tak se do poločasové pauzy odcházelo pouze s jednobodovým náskokem Kyjova. Třetí čtvrtina se stala jednoznačnou záležitostí domácích, kdy se podařilo soupeři povolit pouze 8 bodů a nastřílet přes dvojnásobek. O přísloví „zdání klame“ se borci z Kyjova přesvědčili v závěrečném dějství. Z počátku to vypadalo, že už se zápas nějak doklepe do konce, ale nebylo tomu tak. Hosté začali stahovat náskok díky obrovským mezerám v obraně domácích. Zkušenosti se však projevily naplno. Kyjovští přece jen dotáhli zápas s velmi nepříjemným soupeřem do úspěšného konce a s očekáváním mohli přemýšlet o nedělní odvetě. O vítězství se velkou měrou zasloužilo bratrské duo Rubeckých a jim sekundující Klimek.

SKB Černovice - TJ Jiskra Kyjov 52:59

Jak už bylo naznačeno, v neděli brzo ráno se uskutečnilo odvetné utkání na soupeřově palubovce. Za zmínku rozhodně stojí ranní odjezdové manévry, kdy se mužstvo zprvu marně snažilo nalézt svého hráče a následné zapomnění hráčských registrací. V Černovicích se opět sešla sedmičlenná sestava domácích. Vše nasvědčovalo tomu, že obě utkání budou jak přes kopírák. Částečně se tato úvaha naplnila. Začátek utkání spíše začali diktovat domácí, ale Kyjovským se dařilo odpovídat vcelku statečně. Rozdílná oproti sobotnímu utkání byla druhá i třetí čtvrtina. Prvně jmenovaná vyšla jednoznačně hostům, díky zlepšené obraně se podařilo vytvořit osmibodový náskok. Naopak hrůzostrašná se stala pro hosty třetí čtvrtina. Zřejmě se Kyjov snažil navázat na některé momenty z první utkání a někdy se objevovaly díry v obraně jak v ementálu. Proto se před posledním úsekem hry podařilo domácím dostat do vedení. V tom však musel silným hlasem zasáhnout trenér hostů a zavelel k agresivní a hlavně efektivní obraně. Úsilí se vyplatilo a Kyjovští utkání celkově zvládli s nevelkým rozdílem sedmi bodů. V zápase se nejvíce prosadili Aleš Klimek a Lukáš Rubecký. Obě utkání nebyla pro oko diváka moc líbivá, ale účel světí prostředky. Pozitivně lze vidět zlepšující se obranou fázi prezentující se v poslední čtvrtině nedělního zápasu. Po víkendovém čtyř bodovém navýšení patří týmu Jiskry Kyjov opět první místo v tabulce.