Historie‎ > ‎sezona 2009/2010‎ > ‎Muži‎ > ‎Novinky muži‎ > ‎

Kyjovské áčko poprvé padlo

přidáno: 6. 11. 2012 5:58, autor: Lukáš Šebesta

TJ Jiskra Kyjov – BC VYSOČINA B 43:65

V očekávání prvního domácího utkání se začátek nesl poněkud v nervózním duchu, avšak s dobrými obranami na obou stranách. O něco lepší byli hosté z Jihlavy, kteří vyhráli první čtvrtinu o 2 body. Druhý úsek hry byl jako přes kopírák, velmi nízké skóre a přiblížení se náskoku hostů na pouhý jeden bod. Do druhého poločasu se tedy vstupovalo za téměř vyrovnaného stavu. Zlomovým okamžikem se nakonec ukázaly neproměněné jednoduché koše Kyjovských a následné potrestání z protiútoků, a to především trojkovými pokusy. Celá třetí čtvrtina patřila jednoznačně Jihlavě, která vedla o 15 bodů. Domácím nezbývalo nic jiného, než se pokusit v posledním dějství s tímto stavem něco udělat. Bohužel však šlo většinou o neúspěšnou střelbu za tři body a hostujícímu týmu se nadále dařila střelba a navýšili svůj náskok na konečných 22 bodů. V celkovém součtu nebyla tristní obrana domácích, nýbrž alarmujícím zůstalo 43 vstřelených bodů za celý zápas a s takovým skórem se nevyhrává.

TJ Jiskra Kyjov – TJ Znojmo 70:67

Do nedělního utkání chtěli Kyjovští vletět ve zlepšené formě a učinit tak reparát za sobotní domácí premiéru. Opačné se stalo skutečností. Znojmo se v první čtvrtině nerozpakovalo a trestalo domácí nedůslednosti v obraně jednoduchými koši a vyhrálo tak o 8 bodů. Z tohoto mírného šoku se hráči Kyjova vzpamatovali vcelku rychle a především zásluhou agresivní útočné hry L. Rubeckého skóre otočili ve svůj prospěch. Nicméně do druhého poločasu šli s náskokem pouhých čtyř bodů. Třetí čtvrtina byla naprosto vyrovnaná, a tak muselo rozhodnout poslední dějství. V tom se Znojemským podařilo srovnat skóre a začala přetahovaná ve vedení. V posledních čtyřech minutách se domácím podařilo vyfaulovat dva hráče Znojma, ale neukázalo se to jako zlomový bod utkání. Tím se zřejmě stala technická chyba udělaná rozehrávači Znojma za protesty výroků rozhodčích. Utkání málem zdramatizoval zkrat kyjovského rozehrávače, který Znojmu naservírovala míč přímo do útoku. Ti však svou šanci nevyužili a utkání skončilo výhrou Kyjova 70:67. Za zmínku rozhodně stojí střelecký výkon L. Rubeckého, který zaznamenal 27 bodů, značně mu sekundoval Klimek s 18 body.