Historie‎ > ‎sezona 2009/2010‎ > ‎Muži‎ > ‎Novinky muži‎ > ‎

Kyjovské áčko si po padesáti letech zahraje II.ligu!

přidáno: 12. 5. 2013 22:55, autor: Lukáš Šebesta

Muži „A“ - TJ Jiskra Kyjov

sezóna 2012/2013

Všem příznivcům, přátelům, sponzorům a dalším fanouškům kyjovského basketbalu bychom chtěli oznámit, že po dlouhých padesáti letech se do Kyjova vrací 2. liga mužů.

Do sezóny 2012/2013 šlo mužstvo s cílem minimálně zopakovat 2. místo z předchozího roku a navázat tak na stabilní a kvalitní výkony. Z počátku sezóny se tomu dařilo nadmíru. Vstup do soutěže s 15 výhrami a pouhou jednou porážkou sliboval přímý postup do 2. ligy. Poté se však tento trend nepodařilo udržet a konec základní části končil bilancí jediné výhry a pěti proher. Velkou roli v tom hrála četná zranění, užší hráčský kádr či možná ztráta motivace. Nicméně ve vyřazovací části se podařilo postoupit přes čtvrtfinálové soupeře ze Žďáru nad Sázavou, avšak Boskovice byly v semifinále nad možnosti hráčů Kyjova. V konečném důsledku tak muži skončili na 3. místě. Jelikož první dva týmy neměli zájem o účast ve 2. lize, připadlo právo postupu na Kyjov.

V průběhu sezóny se stali největšími oporami kapitán Aleš Klimek a rozehrávač Lukáš Rubecký, kteří mají dřívější zkušenosti z ligových družstev. Koncept oddílu je v začlenění mladých odchovanců do mužského týmu, to se podařilo např. u Rostislava Ingra, Štěpána Menšíka, či Filipa Rubeckého. Po celou sezónu v domácích zápasech tým podporovalo široké osazenstvo fanoušků, kteří mnohdy vytvořili výbornou diváckou kulisu. Celé družstvo dobře režíroval trenér Lukáš Šebesta s asistentem Josefem Ingrem.

Cílem pro nadcházející sezónu ve 2. lize je minimálně udržet tuto soutěž, a tím vytvořit kvalitní zázemí pro mladé hráče a motivovat je k dobré reprezentaci kyjovského basketbalu.


Tým mužů TJ Jiskra Kyjov (sezóna 2012-13)

Horní řada zleva:    Štěpán Špaček, Filip Rubecký, Josef Ingr, Aleš Klimek, Rostislav Ingr, Roman Fridrich, Jiří Pimek, Tomáš Rajsigl, Lukáš Šebesta

Dolní řada zleva:    Jaroslav Selucký, Lukáš Rubecký, Štěpán Menšík, Aleš Gróf

Comments