Historie‎ > ‎sezona 2009/2010‎ > ‎Muži‎ > ‎Novinky muži‎ > ‎

Muži A v šesti hráčích padli v Jihlavě

přidáno: 11. 2. 2013 22:45, autor: Lukáš Šebesta   [ aktualizováno 11. 2. 2013 22:49 ]

TJ Znojmo – TJ Jiskra Kyjov 57:78 (14:19, 16:11, 14:31, 13:17)

Na víkendový výjezd do Znojma a Jihlavy odcestovalo pouze šestičlenné torzo mužstva Kyjova s tím, že udělá maximum pro přivezení všech bodů do tabulky. Ve Znojmě na nás čekali poněkud netradiční diváci z řad místních dezolátů. Nicméně i s tímto nepříjemným faktem jsme se šli poprat o vítězství. Od začátku utkání bylo jasné, že síla domácích především tkví v podkošových hráčích. Po vyrovnaném úvodu se podařilo Znojmu odskočit o pět bodů po první čtvrtině. Druhá se nesla v opačném gardu. Od nedůsledných útočných kombinací po otevřenou obranu se domácím podařilo do poločasové přestávky srovnat výsledek na 30:30. Naprosto rozhodující se jevila předposlední čtvrtka. Hostům z Kyjova se dařila střelba ze střední i dlouhé vzdálenosti a i díky tomu odskočili pro Znojmo propastný rozdíl šestnácti bodů. V posledním dějství se již nic zásadního nestalo, pouze náskok hostů vzrostl na konečných 21 bodů. Celé utkání se neslo v téměř pochodovém tempu a pro oko náročného znojemského diváka zřejmě nebylo příliš lahodící. Na vítězství Kyjova se nejvíce podíleli Aleš Klimek a Lukáš Rubecký, ale pochvalu snesou všichni přeživší členové výjezdu za spolehlivý výkon.

Body: Rubecký L. (29, TH 8/8, 3x5), Klimek A. (24, TH 8/1, 3x5), Gróf A. (14, TH 4/2, 3x4), Ingr R. (6), Ingr J. (3, TH 6/3), Pimek J. (2)

BC VYSOČINA B – TJ Jiskra Kyjov 75:71 (24:30, 17:19, 9:14, 25:8)

V nedělním utkání se nic nezměnilo, co se týče osazenstva týmu, ale na druhé polovině hřiště se rozcvičovalo kolem deseti po vítězství hladových Jihlaváků. Již tento fakt nenahrával moc tomu, že by zápas byl procházkou růžovým sadem. Pojďme raději k samotnému zápasu. Přes mnohé otazníky a očekávání vyšla první čtvrtina velmi dobře hostům. Vynikající střelbou z perimetru se dařilo lehce navyšovat skóre, které se zastavilo na 24:30. Druhá čtvrtka měla podobný obraz s tím, že náskok narostl na 8 bodů. V prvním poločase se domácím nedařilo zastavovat dobře vyhlížející útočné akce Kyjova, ale sami také v bodovém přídělu nezaostávali. Po poločasové přestávce se překvapivě nic moc nezměnilo a dokonce náskok hostů narůstal a místy se pohyboval kolem 16 bodů. Poslední kvartál měl však destruktivní následky pro hosty z Kyjova. Bohužel se nepodařilo udržet vysoké tempo utkání a domácí toho dokonale využívali. Postupně stáhli manko díky agresivní a efektivní obraně. Asi tři minuty do konce zápasu bylo jen otázkou, zda se podaří tlaku Jihlavy odolat nebo podlehnout. Druhá varianta se stala skutečností. Domácí zvítězili o 4 body, ikdyž téměř celé utkání tahali za kratší konec provazu. Bez jakéhokoliv alibismu by se dalo tvrdit, že výsledku utkání by slušela remíza, nicméně na žádná „kdyby“ se nehraje a nezbývá nic jiného než poblahopřát Jihlavě za vítězství a kvalitně odehrané utkání.

Body: Klimek A. (19, TH 10/8, 3x1), Rubecký L. (17, 3x5), Ingr R. (16, TH 2/2), Gróf A. (11, 3x1), Ingr J. (8), Pimek J. (0)