Historie‎ > ‎sezona 2009/2010‎ > ‎Muži‎ > ‎Novinky muži‎ > ‎

Zápasy (20.-21.10.) - doplnění

přidáno: 22. 10. 2012 10:24, autor: Lukáš Šebesta   [ aktualizováno 22. 10. 2012 10:56 ]

Kyjovské áčko stále bez prohry

BSC Husovice B - TJ Jiskra Kyjov (75:91)

Sobotní zápas hostilo husovické „béčko“ tým Kyjova. V ne příliš vyhřáté hale se z počátku hrál útočný basketbal bez výrazných obran na obou stranách. Přesto se hostujícímu družstvu podařilo první čtvrtinu vyhrát o 3 body. Největší zlom nastal ve druhé čtvrtině, kdy se kyjovským podařilo navýšit náskok na dvojciferný rozdíl. Stalo se tak po mnoha osobních chybách a následných trestných hodech, které více proměňovali kyjovští. Ve druhém poločase došlo ještě k mírnému navýšení skóre. Hosté místy vedli až o 20 bodů, ale několik ztrát vedlo ke konečnému rozdílu ve skóre, a tím bylo 16 bodů. Za zmínku rozhodně stojí výkon Aleše Klimka, u kterého se počet úspěšných tříbodových pokusů zastavil na čísle 7, dohromady 37 bodů. Bodově nezůstal v pozadí ani Lukáš Rubecký, který především trestal soupeřovy chyby z šestek. Ze strany Kyjova zápas nebyl zcela povedený v obranné fázi, avšak v útoku se dařilo.

BSC Husovice A - TJ Jiskra Kyjov (59:75)

Na nedělní zápas zajížděli muži z Kyjova na palubovku několikanásobného mistra OP 1 s vědomím, že spíše mohou překvapit kvalitního soupeře. Začátek utkání se hostům vydařil na výbornou. Zrychlená hra vedla k 8 bodovému náskoku, a z toho vyplývajícímu oddechovému času domácích. Husovice se zlepšily a náskok na konci první čtvrtiny byl opět 3 bodový jako v předchozím utkání. Celá druhá čtvrtka byla velmi vyrovnaná a lehce vyzněla pro domácí. Do druhého poločasu se vcházelo za vyrovnaného stavu. Pomyslný chleba se lámal ve třetí čtvrtce, kdy kyjovští zabrali především v obraně a vybudovali si náskok 12 bodů před závěrečnou čtvrtinou s tím, že dovolili domácím pouhých 6 bodů. V poslední čtvrtině začali husovičtí lehce stahovat náskok Kyjova. Pramenilo to z několika hloupých chyb, které se kyjovským naštěstí nestaly osudným. Jeden z rozhodujících momentů přišel, když kyjovští tři krát po sobě trefili pokus z perimetru, a tak náskok narostl na 14 bodů. I přes závěrečnou snahu domácích udělat ještě něco s výsledkem se družstvu Kyjova podařilo vybojovat historickou výhru nad BSC Husovicemi A. Dvojciferných bodů v tomto zápase dosáhli bratři Rubečtí a Klimek. Výstižná pro toto utkání byla dobrá kyjovská obrana spolu s poctivým a trpělivým výkonem v útoku.