Historie‎ > ‎sezona 2009/2010‎ > ‎

Novinky klubu sezony 2009/2010

Kyjovští junioři vybojovali ligu U18 pro sezónu 2010/2011 - blahopřejeme!!

přidáno: 13. 6. 2010 21:47, autor: Miloš Machalínek   [ Aktualizováno 14. 6. 2010 5:15 uživatelem Tomas Cada ]

Kyjovští junioři postoupili do ligy U18 pro sezónu 2010/2011. V sobotu 12.6.2010 hostili naši chlapci ve druhém kole kvalifikace tým BK Tábor. V tropickém vedru, které bylo jak na jižní Moravě, tak v kyjovské hale jsme soupeře od první minuty zaskočili a zvítězili 68:34 (15:5, 38:18,54:27). Ihned po zápase jsme se přesunuli do jižních Čech, kde bylo až o 15 stupňů chladněji než v Kyjově. Nedělní zápas jsme vůbec nezačali dobře a od první minuty první čtvrtiny skóre narůstalo v náš neprospěch. Naštěstí jsme ve druhé části zmírnili tlak soupeře a postupně jsme hru vyrovnali. Ve druhé půli již soupeř neměl sílu na zvýšení náskoku a postupně rezignoval. Utkání jsme nakonec prohráli 45:51 (7:18,17:32,34:45), ale postup nám neunikl. Blahopřejeme.
MM

Kyjovští kadeti ( U16 - ročník 1995 a ml. ) uspěli v kvalifikaci a postoupili do ligy U16 pro sezónu 2010/2011

Kyjovští kadeti se zúčastnili ve dnech 22. a 23. 5. 2010 bojů o postup do ligy U16 pro sezónu 2010/2011. V pětičlenné skupině, která se hrála v Olomouci se postupně ve dvou dnech utkali s týmy BŠM Brno, Snakes Ostrava, SK UP BCM Olomouc a Gymnázium Hladnov. Naši chlapci ve všech utkáních zvítězili a zaslouženě obsadili ve skupině první místo, které zajištuje přímý postup. Nejlepším hráčem prvního dne byl Michal Urbánek a Michal Jedovnický, druhého dne pak David Šuráň. K vítězství a postupu blahopřejeme.

BŠM Brno : Jiskra Kyjov         57:84
Jiskra Kyjov : Snakes Ostrava  67:53
Jiskra Kyjov : Olomouc            73:58
Hladnov : Jiskra Kyjov              56:65

MM

Národní finále mladších minižáků r.98

přidáno: 10. 5. 2010 23:10, autor: Tomas Cada   [ aktualizováno 10. 5. 2010 23:17 ]

Kyjovští minižáci se ve dnech 14.-16.5.2010 v Klatovech zúčastní republikového finále mladších minižáků. Úspěšnou sezónu potvrzenou druhým místem v krajském přeboru zakončíme srovnáním s nejlepšími patnácti týmy České republiky.

TC

Kvalifikace o ligu U16 a U18 se kvapem blíží

Jelikož zbývají jen dva (U16- 1 kolo 22-23.5) , resp. tři týdny (U18 - 1.kolo 29.-30.5.) do kvalifikací o ligy ( případné druhé kola jsou vždy 14 dní po kole prvním ), je nutné zintenzívnit tréninky, t.j. i docházku. Tréninky budou pokračovat podle předchozího rozpisu - pondělí, úterý, čtvrtek a pátek od 19:00 do 20:30. Dále pak pro U18 (r. 93 a 94, plus vybrané 95) budou ještě tréninky ve středu a pátek od 17:30 do 19:00.
Žádáme všechny, aby svůj program přizpůsobili tak, aby se mohli všech tréninků zůčastnit. Je nutné mít pro basket zarezervované i termíny kvalifikací !

MM

Kyjovští kadeti zvítězili v obou utkáních proti JBC Brno a jsou přeborníky OP U16 Jižní Moravy pro sezónu 2009/2010

Kyjovští kadeti se po dvou domácích vítězstvích s JBC Brno stali přeborníky Jižní Moravy v kategorii U16 pro sezónu 2009/2010. Podrobnosti v sekci U 16 Kadeti. Blahopřejeme!!
MM

Basketbalový kemp v Kyjově 26.7.-1.8.2010

Jiskra Kyjov pořádá o letních prázdninách ve spolupráci s JBC Brno basketbalový kemp určený pro chlapce r.95 a mladší. Program a přihlášku (zaslat do 10.4.2010) naleznete v příloze. Stravu a popřípadě ubytování si účastníci zajistí sami.

TC

Volba nového výboru oddílu

přidáno: 5. 3. 2010 9:11, autor: Tomas Cada   [ aktualizováno 5. 3. 2010 9:33 ]

Vážení hráči, rodiče a příznivci kyjovského basketbalu,
mandát současného vedení oddílu končí v květnu tohoto roku, a proto nastává doba pro volbu nových členů výboru. Na stránce Volby VV BOK 2010 najdete všechny potřebné informace o systému a průběhu voleb. Přichází jedna výrazná změna, tentokrát budou mít jednotlivé složky zajištěny přímo své zástupce.

začátek 1. utkání v 9:45 hod, konec turnaje asi v 16:00 hod

Předpis:                      Hraje se dle pravidel basketbalu a soutěžního řádu s úpravou nastoupení hráčů.

V 1.třetině musí hrát polovina družstva, ve 2. třetině druhá polovina družstva a ve 3. třetině mohou hráči střídat libovolně. Pokud má družstvo 8 a více hráčů, může každý hráč hrát maximálně ve dvou třetinách. Pokud má méně hráčů nemůže v prvních dvou třetinách střídat (s vyjímkou zranění).

Systém:                       Hraje se dle rozlosování, každý s každým.

Hrací doba:                3 x 10 min. čistého času

Kategorie:                   Kadeti:            ročník 1990 a mladší  (do 19 let)

Junioři:           ročník 1989 až 1980   (20 až 29 let)

Muži:              ročník 1979 až 1970   (30 až 39 let)

Senioři:           ročník 1969 a starší    (starší 40 let)

Účast a dresy:            Kadeti:            vedoucí Špaček, O. Čech                    dresy žluté(bílé) a červené(černé)

Junioři:          vedoucí Šebesta, P. Mazouch                dresy žluté(bílé) a červené(černé)

Muži:              vedoucí Ji. Robek, Pimek                    dresy žluté(bílé) a červené(černé)

Senioři:           vedoucí Puchar, Gerhard                    dresy žluté(bílé) a červené(černé)

Rozlosování:               Provedou vedoucí družstev před zahájením turnaje.

Organizační:               Družstvo, které v daném utkání nehraje, zajistí zápis a časomíru (2 osoby), popřípadě rozhodčího.

Každé družstvo musí mít dresy jednotné barvy a každý hráč družstva číslo (hráči nesmí mít stejná čísla). Vedoucí družstev si zajistí hráče, trenéra a dresy.

Ceny:                          Zatím není vyjasněno, ale překvapení se nevylučuje.

Startovné:                   20,- Kč každý hráč turnaje, minimálně 200,-Kč za každé družstvo

Občerstvení:               Během turnaje každý ze svých zdrojů, po turnaji přejde sportovní část akce ve společenskou.
                                      Místo zajistí marketingový ředitel - posezení u Žaby...

Organizace turnaje:    Ing.Pavel Puchar –generální  ředitel

Ing.Jiří Klimek – ekonomicko-technický ředitel

Radomil Polešovský – marketingový ředitel

Poznámky:

Doporučené sestavy družstev tentokrát nejsou uvedeny. Každý se zařadí dle ročníků narození, uvedených

výše.Vedoucí družstev pak nahlásí jména hráčů na ředitelství turnaje. Přesné rozdělení do družstev bude

provedeno před turnajem podle počtu hráčů v družstvech.

Kyjovští žáci postoupili do celostátní žákovské ligy kat. U14

Ve dnech 26. a 27.9. 2009 se žáci U14 (1996 a ml.) Jiskry Kyjov zúčastnili kvalifikačního turnaje o postup do celostátní žákovské ligy ve Zlíně. V kvalifikační skupině G se naše basketbalové naděje postupně utkali s hochy Startu Havířov, Sokolu Hradec Králové a domácími hochy Protonu Zlín. Do Zlína jsme odjížděli v nejsilnější sestavě, chyběl nám pouze dlouhodobě zraněný Kuba Klimeš, v roli mírného favorita.

V prvním utkání jsme nastoupili proti hochům z Havířova. I když měl soupeř mírnou výškovou převahu, měli jsme zápas od první minuty pod kontrolou a po první polovině, kterou jsme vyhráli 45:16,  bylo o výsledku rozhodnuto. Na palubovce se vystřídala celá naše lavička, chlapci si v druhé půlce utkání mohli vyzkoušet nové nebo nezažité kombinace. Utkání jsme nakonec vyhráli v poměru 91:44, když nejlepšími střelci byli Filip Čada s 24 body a David Šuráň s 19 body. Za přístup k utkání si zaslouží pochvalu celý tým. Ještě v sobotu v podvečer jsme nastoupili proti chlapcům ze Sokola Hradec Králové, kteří se zúčastnili i turnaje v Kyjově na počátku září. Vítězství by znamenalo přímý postup do ligy bez ohledu na výsledek nedělního utkání. Naši hoši se do soupeře od první minuty pustili naplno a opět v polovině utkání jsme měli dostačující náskok, vedli jsme 51:27. Tak jak v předchozím utkání v druhé polovině dostali prostor hlavně chlapci z lavičky. I když v poslední čtvrtině naši baskeťáci značně polevili, zvítězili jsme nakonec 86:61 a tím si zajistili účast v žákovské lize U14 (1996 a ml.) pro sezónu 2009/2010. Nejlepšími našimi střelci byli opět Filip Čada s 22 body a David Šuráň s 20 body. V neděli jsme pak kvalifikační turnaj dohrávali s domácím týmem Protonu Zlín, který měl taktéž postup do ligy zajištěný ze sobotních utkání. I když jsme do utkání vstoupili soustředěně a odhodlaně zvítězit a skóre narůstalo v náš prospěch, ve druhé čtvrtce s námi soupeř srovnal krok a dotáhl utkání na rozdíl 6 bodů. Po polovině utkání jsme vedli 38:32. Ve třetí čtvrtině kluci zabrali a odskočili jsme soupeři na rozdíl 20 bodů. Utkání jsme nakonec vyhráli 81:53 a bez porážky jsme skončili první ve skupině. Nejlepším střelcem byl opět Filip Čada, tentokrát s 23 body, celkově pak dal 69 bodů a David Šuráň  48 bodů.

Do zahájení soutěže nám zbývá necelý měsíc, který je nutné vyplnit kvalitním tréninkem a přípravnými zápasy. Na víkend 10 a 11.10. jsme pozvání BA Spartou Praha na Turnaj čtyř za účasti Sokola Pražského a Sokola Vyšehrad. Všechny týmy budou účastníky žákovské ligy U14.

MM

Školení trenérů BASKETBALU licence C vč. doškolovacího semináře pro trenéry licence „C“ a „B“

Termín školení:             26. - 28.9. 2009 a 3.- 4.10. 2009

Místo konání:                hala TJ Jiskra Kyjov  (Městský stadion v Kyjově, ul. Mezivodí, za parkem)