Kyjovští žáci postoupili do celostátní žákovské ligy kat. U14

přidáno: 1. 10. 2009 2:38, autor: Tomas Cada   [ aktualizováno 28. 10. 2009 12:45 ]
Ve dnech 26. a 27.9. 2009 se žáci U14 (1996 a ml.) Jiskry Kyjov zúčastnili kvalifikačního turnaje o postup do celostátní žákovské ligy ve Zlíně. V kvalifikační skupině G se naše basketbalové naděje postupně utkali s hochy Startu Havířov, Sokolu Hradec Králové a domácími hochy Protonu Zlín. Do Zlína jsme odjížděli v nejsilnější sestavě, chyběl nám pouze dlouhodobě zraněný Kuba Klimeš, v roli mírného favorita.

V prvním utkání jsme nastoupili proti hochům z Havířova. I když měl soupeř mírnou výškovou převahu, měli jsme zápas od první minuty pod kontrolou a po první polovině, kterou jsme vyhráli 45:16,  bylo o výsledku rozhodnuto. Na palubovce se vystřídala celá naše lavička, chlapci si v druhé půlce utkání mohli vyzkoušet nové nebo nezažité kombinace. Utkání jsme nakonec vyhráli v poměru 91:44, když nejlepšími střelci byli Filip Čada s 24 body a David Šuráň s 19 body. Za přístup k utkání si zaslouží pochvalu celý tým. Ještě v sobotu v podvečer jsme nastoupili proti chlapcům ze Sokola Hradec Králové, kteří se zúčastnili i turnaje v Kyjově na počátku září. Vítězství by znamenalo přímý postup do ligy bez ohledu na výsledek nedělního utkání. Naši hoši se do soupeře od první minuty pustili naplno a opět v polovině utkání jsme měli dostačující náskok, vedli jsme 51:27. Tak jak v předchozím utkání v druhé polovině dostali prostor hlavně chlapci z lavičky. I když v poslední čtvrtině naši baskeťáci značně polevili, zvítězili jsme nakonec 86:61 a tím si zajistili účast v žákovské lize U14 (1996 a ml.) pro sezónu 2009/2010. Nejlepšími našimi střelci byli opět Filip Čada s 22 body a David Šuráň s 20 body. V neděli jsme pak kvalifikační turnaj dohrávali s domácím týmem Protonu Zlín, který měl taktéž postup do ligy zajištěný ze sobotních utkání. I když jsme do utkání vstoupili soustředěně a odhodlaně zvítězit a skóre narůstalo v náš prospěch, ve druhé čtvrtce s námi soupeř srovnal krok a dotáhl utkání na rozdíl 6 bodů. Po polovině utkání jsme vedli 38:32. Ve třetí čtvrtině kluci zabrali a odskočili jsme soupeři na rozdíl 20 bodů. Utkání jsme nakonec vyhráli 81:53 a bez porážky jsme skončili první ve skupině. Nejlepším střelcem byl opět Filip Čada, tentokrát s 23 body, celkově pak dal 69 bodů a David Šuráň  48 bodů.

Do zahájení soutěže nám zbývá necelý měsíc, který je nutné vyplnit kvalitním tréninkem a přípravnými zápasy. Na víkend 10 a 11.10. jsme pozvání BA Spartou Praha na Turnaj čtyř za účasti Sokola Pražského a Sokola Vyšehrad. Všechny týmy budou účastníky žákovské ligy U14.