Historie‎ > ‎sezona 2009/2010‎ > ‎U14 Žáci‎ > ‎

Novinky U14 2009-2010

Liga U14 – BK Prostějov, Sokol Hradec Králové

přidáno: 29. 3. 2010 7:08, autor: Miloš Machalínek   [ Aktualizováno 29. 3. 2010 7:09 uživatelem Tomas Cada ]

Poslední březnový víkend 27. a 28. 3. 2010 zakončili kyjovští žáci svoji basketbalovou ligu U14 posledními dvěma utkáními na palubovce hochů BK Prostějov a Sokol Hradec Králové. Na závěrečném výjezdu nám chyběl pouze Kuba Klimeš, který si na posledním tréninku narazil ruku a škoda, že s týmem nejel alespoň jako fanoušek.

V sobotu jsme zajížděli do Prostějova na palubovku druhého týmu naší skupiny. Proti soupeři s výškovou převahou jsme neměli co ztratil, mohli jsme jen překvapit. Bohužel naši hoši nevyužili slabšího dne soupeře a při své totální střelecké impotenci jsme od počátku tahali za kratší konec. Nevynucenými chybami jsme soupeři dávali příležitost postupně zvyšovat svůj náskok. V utkání jsme nakonec soupeři podlehli 45:80 po čtvrtinách 12:21, 20:40 a 30:52. Nejlepším střelcem byl Vojta Přikryl s 20 body, který byl i nejlepším hráčem. V jeho bojovnosti ho bohužel zbytek týmu nepodpořil.

Ihned po odehraném utkání jsme přejeli do Hradce Králové, kde nás v neděli 28.3.2010 čekali chlapci místního Sokola. Na utkání jsme jeli s vůlí zvítězit v posledním soutěžním utkání a pokusit se o získání konečného 7 místa ve skupině B. Bohužel již v sobotu večer jsme věděli, že na sedmé místo nedosáhneme, jelikož Sokolové překvapivě zdolali JBC Brno. Takže jsme hráli o osmé místo, na které dotíral SKB Zlín.

Do utkání jsme nastoupili velice rázně a v polovině první čtvrtiny jsme měli několika bodový náskok a zdálo se, že hned v první čtvrtině získáme náskok rozhodující. Bohužel naše snažení opadlo a soupeř s námi srovnal krok. Ve druhé části jsme soupeři opět odskočili a první polovinu jsme vyhráli 43:31. Třetí čtvrtina byla vyrovnaná a ve čtvrté jsme opět nějaké body přidali a takticky sehraným závěrem jsme již nedopustili žádné drama. V utkání jsme nakonec zvítězili 84:66. Za předvedenou hru zaslouží pochvalu celý tým. Soupeře jsme přehráli v kombinaci, problém jsme měli při doskoku. Nevynucených ztrát ubylo, dařila se kombinace. Nejlepším střelcem byl Ruda Jeřela s 34 body, David Šuráň s 16 body a Tomáš Halla s 14 body.

Toto vítězství chlapcům U14 ( 1996 a ml. ) zajistilo 8 příčku, sezónu jsme však ukončili předčasně a umístění je částečně zklamáním. Příčinami nezdaru se budu zabývat v některém z následujících článků.I když jedna soutěž již skončila, hned se pokračuje přípravou na tu další. V dubnu se ještě bude dohrávat finálová skupina OP U16, pak příprava na kvalifikaci o ligu U16 a U18.

MM

Liga U14 – NH Ostrava, Snakes Ostrava

O víkendu 13.-14.3.2010 pokračovala kyjovským chlapcům basketbalová liga kategorie U14 předposledním dvojkolem tentokrát s Ostravskými celky NH a Snakes.

V sobotu na naši palubovku zavítali hoši NH Ostrava, kteří se řadí k největším aspirantům na letošní titul v kategorii U14. Soupeř k nám zavítal v prakticky nejsilnější sestavě a již při rozcvičování byl vidět značný výškový rozdíl mezi oběma týmy. Naši hoši  opět nastoupili v kombinované sestavě doplněné minižáky. Nemoci jsou pro nás tuto sezónu prokletím. Soupeř nenechal od počátku utkání nic náhodě, i když představa trenéra o přístupu k utkání byla asi trochu jiná. Naši hoši se snažili se soupeřem alespoň s počátku držet krok, což se jim při plnění taktických pokynu trenéra dařilo do poloviny druhé části hry. V další části již jednoznačně na palubovce vládl soupeř. Základní kyjovská pětka postupně odešla fyzicky a zbývající hráči nebyli schopni tak kvalitního soupeře eliminovat. Utkání jsme prohráli vysoko 37:123 po čtvrtinách 18:29, 26:53 a 30:82. Nejlepšími hráči byli David Šuráň, Kuba Klimeš a Vojta Přikryl, t.j. vše co zůstalo ze základní sestavy ambiciózního týmu z počátku sezóny.

V neděli jsme hostili další ostravský tým a to Snakes, kterým se ještě naskytla šance probojovat se do play-off. Na tohoto soupeře jsme si věřili a doufali jsme, že jim oplatíme porážku z Ostravy. Utkání se pro nás začalo vyvíjet velmi příznivě, soupeře jsme od první minuty dostali pod tlak ale bohužel nepodařilo se nám vytvořit rozhodující náskok. Ve druhé čtvrtině pak soupeř zlepšil střelbu a do konce první poloviny pak bylo skóre srovnáno. Ve třetí části hry nám pak hoši z Ostravy odskočili na 10 bodů, které jsme již nedokázali v poslední části dotáhnout. Utkání jsme na konec prohráli 73:83 po čtvrtinách 25:15, 38:39 a 54:64. Utkání rozhodla širší lavička hostí, naši hoši nevydrželi fyzicky. Nejlepším hráčem byl David Šuráň.

Na poslední dvojutkání ligy U14 ve dnech 27. a 28.3.2010 zajíždíme do Prostějova a Hradce Králové. Doufám, že budeme všichni konečně zase zdraví a v posledním utkání v Hradci okusíme ještě pocit vítězství.

Předehrávka utkání s BA Sparta Praha

V sobotu 20.2.2010 jsme na předehrávku dalšího kola ligy U14 do Prahy odjížděli s odhodláním BA Spartu potrápit a konečně v Praze zvítězit. Bohužel jsme splnili pouze první část předsevzetí. Především svojí střeleckou impotencí při jasných tutovkách jsme vítězství Spartě prakticky "darovali". Utkání jsme začali nekoncentrovaně a lehce získané míče jsme opět lehce odevzdali soupeři. První půlku jsme sice vyhráli o tři body, ale při alespoň 50% proměnění tutovek by byl zápas již rozhodnut v náš prospěch. Do třetí části jsme vůbec nevstoupili šťastně, během několika minut nám soupeř odskočil a při pokračující nemohoucnosti pod soupeřovým košem jsme do konce utkání již nebyli schopni s tím něco zásadního udělat. Utkání jsme nakonec prohráli 57:69 po čtvrtinách 11:12, 26:23 a 43:52. Nejlepším hráčem byl jednoznačně Kuba Klimeš, který byl i nejlepším střelcem s 22 body. Dále pak pochvalu za výkon zaslouží i David Šuráň, který byl druhý nejlepším střelcem s 13 body.

Miloslav Machalínek

Dvě domácí vítězství kyjovských žáků v lize U14

V sobotu 13.2.2010 na kyjovskou palubovku zavítali chlapci z Havlíčkova Brodu tým BC Vysočina, kteří bojují o co nejlepší umístění pro play-off. Soupeř však přijel v poněkud  oslabené sestavě, my jsme naopak byli prakticky v nejsilnější.  První čtvrtina se nesla v duchu neproměněných šancí na obou stranách, nevynucených chyb a zbytečné nervozitě. Našim chlapcům se podařilo eliminovat nejvyššího hráče na hřišti Davida Škrance, který svého trenéra asi moc nepotěšil, když už ve druhé čtvrtině opustil palubovku s pěti osobními chybami, čímž soupeř přišel o výškovou výhodu. Od třetí části jsme byli na palubovce jednoznačně lepší, i když soustředěnost našich hochů polevila. V utkání jsme nakonec zvítězili 69:45 po čtvrtinách 11:8, 22:26 a 49:35 a konečně jsme porazili někoho z popředí tabulky. Naši chlapci zaslouží pochvalu především za zodpovědnou hru v obraně. Opět se nám nedařilo střelecky, úspěšnost trestných hodů byla mizivá, z 25 bylo 9 úspěšných (35%), zahozené tutovky by konečné skóre přiblížily stovce. Nejlepším hráčem byl Tomáš Halla a Filip Čada, který byl s 25 body i nejlepším střelcem. Dvojciferného počtu bodů dosáhl i Kuba Klimeš (16 bodů).

V neděli pokračovala liga U14 utkáním s chlapci s Jindřichova Hradce, kteří jsou výsledkově v tabulce až za námi. Od začátku jsme měli mírný náskok, který se s přibývajícím časem pomalu zvyšoval. V první půli zápasu však nedošlo k rozhodujícímu náskoku díky slabé obraně. To, co bylo základem úspěchu v obranné činnosti v sobotním utkání proti papírově silnějšímu soupeři, zcela selhalo v tomto utkání. Díky nasazení a bojovnosti si kluci nedali vzít svůj 10ti až 15ti bodový náskok a ve třetí čtvrtce došlo k rozhodujícímu bodovému trháku, který již soupeř dokázal jen korigovat. Postupně dostali šanci všichni chlapci z lavičky a po disciplinovaném a bojovném výkonu jsme zaslouženě vyhráli 69:41 po čtvrtinách 17:9, 34:19, 63:25. Nejlepšími střelci byli Filip Čada s 24 body, Kuba Klimeš a David Šuráň s 10 body.

Škoda předvánočního výpadku s rovnocennými soupeři, mohli jsme se po těchto víkendových utkáních zdárně zapojit do bitvy o play-off.

V sobotu 20.2.2010 předehráváme další utkání ligy U14, tentokrát na palubovce BA Sparty Praha. Doufejme, že se nám i nadále bude dařit a překvapíme i tam odpovědným a bojovným výkonem.

Miloslav Machalínek, Tomáš Čada

Liga U14 – Proton Zlín, Slávia Kroměříž

O víkendu 30.-31.1.2010 pokračovala kyjovským chlapcům pod vedením Roberta Siváka basketbalová liga kategorie U14 dalšími odvetnými zápasy, když na naši palubovku zavítala družstva Protonu Zlín a Slávie Kroměříž, tedy celky, které jsme na podzim uplynulého roku bez větších problémů na jejich palubovce porazili.
V sobotu jsme přivítali chlapce ze Zlína, kteří přijeli i s posilami z Valašského Meziříčí. My jsme nastupovali bez dvou hráčů základní sestavy, kteří se omluvili pro nachlazení a pobyt na horách. Přes výraznou výškovou převahu soupeře jsme se s Protonem snažili držet krok, ale stále jsme jen dotahovali soupeřův nepatrný bodový náskok. Nedařilo se nám ani při střelbě trestných hodů, kde jsme měli úspěšnost pouze 21% (19/4), což je nejhorší výsledek v sezóně. V útočné fázi se nám nedařilo překonávat hustou zónovou obranu ve vymezeném území, zato naše obrana byla místy děravá jako řešeto. Ve čtvrté části jsme stáhli bodový rozdíl na pouhé tři body, bohužel obratu jsme se nedočkali. Střelecký výpadek mezi 3 a 6 minutou závěrečné části nás stál podstatně lepší výsledek. Utkání jsme nakonec prohráli 53:71 po čtvrtinách 12:17, 23:32 a 37:47.
  V neděli jsme hostili tradičního soupeře z Kroměříže. Slávia přijela v dosti oslabené sestavě, proto jsme doufali, že se  konečně po dlouhé době dočkáme úspěchu. Od prvních minut jsme se do soupeře pustili a při jeho střelecké impotenci se nám podařilo získat 13 bodový náskok. Vše nasvědčovalo tomu, že bychom potřebný rozhodující náskok mohli získat v první půli. Bohužel ve druhé části střelecká impotence přešla i na naši stranu a soupeř se opět dostal do hry. Oproti sobotnímu utkání jsme velmi dobře bránili, v útočné fázi to bylo již horší. Nakonec jsme utkání dotáhli do úspěšného konce, když jsme se po několika měsících opět těšili z vítězství. Utkání skončilo 51:40 po čtvrtinách 17:4, 28:19 a 42:28. Nejlepším naším hráčem byl Tomáš Halla.
Další utkání hrajeme 13. a 14.2. opět na domácí palubovce proti BC Vysočina a Lions Jindřichův Hradec.
MM

Dvojzápas s JBC Brno

Víkend 16. a 17. 1. byl ve znamení dvojutkání s JBC Brno. V sobotu jsme se s tradičním soupeřem utkali v Kyjovské hale. Brno přijelo v nejsilnější sestavě s plnou lavičkou, naši chlapci se sešli nakonec v devíti. Během posledního týdne bylo hochům opakovaně promlouváno do duše ohledně jejich odevzdaných a nedisciplinovaných výkonů v posledním utkáních. Jestli to zabralo, měl ukázat hlavně sobotní zápas. Do utkání jsme vstoupili soustředěně a odhodlaně, abychom konečně výsledkově prorazili. Chlapci byli důslední v obranné činnosti a dařilo se i střelecky. Soupeř byl naší hrou zaskočen a celou první půlku tahal za kratší konec. Bohužel ve třetí čtvrtině již chlapce z Brna nedokázali plně pokryt a soupeř nám odskočil na rozdíl 16 bodů, který jsme již v závěrečné čtvrtině nedokázali dotáhnout. Nakonec jsme prohráli 66:77 po čtvrtinách 16:13, 30:22, 43:59. I když jsme nakonec Brnu podlehli, po delší době jsme předvedli dobrý výkon, za předvedenou hru zaslouží pochvalu celý tým, nejlepším hráčem a zároveň i střelcem byl Kuba Klimeš s 19 body. Dále pak následoval Filip Čada s 18 body, David Šuráň s 12 body, Tomáš Halla s 7 body, Lukáš Marhold s 6 body a Petr Kolman s Patrikem Konečným s 2 body.

Bohužel průběh nedělního zápasu již nebyl tak optimistický jako sobotní. Hned v první čtvrtině soupeř prakticky rozhodl o výsledku. Naši chlapci jakoby zapomněli na svoji sobotní bojovnost. Ve druhé a třetí části jsme se snažili vrátit do hry, což se nám agresívní hrou částečně podařilo, avšak v závěrečné části jsme opět herně propadli. Utkání jsme nakonec prohráli 47:84 po čtvrtinách 12:32, 25:50, 43:63.  Nejlepším střelcem byl Kuba Klimeš se 14 body, dále pak Filip Čada zaznamenal 13 bodů, David Šuráň 7 bodů, Petr Kolman 5, Vojta Přikryl 4 body, Tomáš Halla a Lukáš Marhold zaznamenali po 2 bodech. V utkání se opět objevil velký neduh našich „hvězd“ a to velké diskuze místo odpovědné hry.

MM

Dohrávka ligy U14 v Ostravě

Na odložená utkání do Ostravy jsme odjížděli v pátek 8.1.2010 vlakem ve sněhové kalamitě a kalamitně dopadly i naše první letošní utkání. Proti Snakes jsme si před zápasem věřili, jelikož jsme nastoupili prakticky v nejsilnější sestavě a soupeř nemá tak výrazné družstvo jako v uplynulé sezóně. Na palubovce to však moc poznat nebylo. Podle přestav jsme ještě odehráli první čtvrtinu utkání, i když i v ní  to nebylo úplně ideální. Soupeř nás předčil především rychlostí a snadným zakončováním. Na jeho signály jsme nestačili reagovat, naše obrana byla děravá jako ementál. Utkání jsme nakonec prohráli 60:80 po čtvrtinách 21:15, 35:42, 51:61. Nejlepší hru předvedli Filip Čada a Kuba Klimeš.

V sobotním utkání proti NH Ostrava, který je jedním ze dvou favoritů celé soutěže, jsme nemohli očekávat žádný zázrak. Do utkání jsme vstupovali s odhodláním neobdržet sto bodů. Oproti pátečnímu zápasu se Snakes jsme byli paradoxně důslednější v obraně, naopak jsme byli úplně bezzubí v útoku, kde se nám vůbec nedařilo překonat soupeřovu obranu, nedařila se ani střelba se střední vzdálenosti. Utkání jsme nakonec prohráli 20:109 po čtvrtinách 5:22, 8:49, 12:76. Nejlepší hráči byli Kuba Klimeš a Petr Kolman.

V obou utkáních se projevily naše slabiny ve fyzické kondici a sehranosti týmu, dále pak hodně individualistický přístup ke hře a to ne jenom základní pětky ale celé lavičky. Úplně jsme zapoměli obranu jedna na jedna, z které jsme těžili na počátku sezóny.

Kolotoč utkání ligy U14 pokračuje hned další víkend ( 16.-17.1.2010 ) dvojutkáním s JBC Brno a to v sobotu v 18:00 v kyjovské hale, neděli pak ve 13:00 v Brně na Vídeňské v hale Moravské Slávie. Doufejme, že něco během týdne natrénujeme a konečně prolomíme šňůru prohraných utkání.

Dohrávka odloženého utkání s BA Sparta Praha

V neděli 13.12.2009 jsme dohrávali odložené utkání se Spartou a třinástka pro nás byla nešťastná. Bohužel marodka se nám moc nevyprázdnila, ze základní pětky jsou stále k dispozici pouze dva hráči, proto museli nastoupit i mladší chlapci ( ročník 1998 ) hrající za starší minižáky. Se soupeřem o značné výškové převaze jsme drželi krok do konce třetí čvrtiny, bohužel v poslední jsme již odešli fyzicky. Utkání jsme nakonec prohráli 58:92, po čtvrtinách 18:27, 36:53 a 51:68. Za bojovnost zaslouží pochvalu všichni hráči, tahouny týmy pak byli Filip Čada a Vojta Přikryl, kterým zdárně sekundoval Tomáš Halla. Nejlepšími střelci byl  Filip Čada s 23 body, Vojta Přikryl s 20 body, dále Tomáš Halla zaznamenal 12 bodů a Petr Kolman 3 body. Velmi dobrá byla úspěšnost trestných hodů a to 75 %, i když jsme jich tentokrát bohužel stříleli poměrně málo.

V týdnu od 14.12. do 20.12. nás čekají ještě čtyři utkání, ve kterých se snad již část marodů objeví. Nejbližší utkání máme s BK Barest Praha 15. a 16.12.2009. O víkendu pak hrajeme se Sokolem Hradec Králové a BK Prostějov.

6. a 7. kolo ligy odloženo

přidáno: 19. 11. 2009 16:17, autor: Ondra Navrátil   [ Aktualizováno 21. 11. 2009 21:35 uživatelem Tomas Cada ]

Dvě víkendová kola se Spartou a Barestem jsou kvůli nemocnosti odložena! Náhradní termín bude upřesněn!

Liga U14 - 6. a 7. kolo - 21-22.11.2009

V sobotu 21.11. a v neděli 22.11.2009 pokračuje liga U14. Naši chlapci se poprvé představí na domácí palubovce, v sobotu ve 14:00 proti Spartě Praha, v neděli v 9:00 pak proti Barestu Praha. Rodiče a basketbalový příznivci, přijďte hochy podpořit v dalších velmi důležitých utkáních. Nominace bude upřesněna během na trénincích.