Historie‎ > ‎sezona 2009/2010‎ > ‎U14 Žáci‎ > ‎Novinky U14 2009-2010‎ > ‎

100% vstup kyjovských žáků U14 do ligové soutěže

přidáno: 25. 10. 2009 9:03, autor: Miloš Machalínek   [ Aktualizováno 8. 11. 2009 11:24 uživatelem Tomas Cada ]

V sobotu 24.10.2009 se rozběhla základní část basketbalové žákovské ligy U14. Kyjovští žáci měli na úvod tradiční soupeře. V sobotu zajížděli na palubovku do Kroměříže, kde se utkali s hochy Slávie. Na utkání jsme odjížděli bez dvou hráčů základní pětky s odhodláním zahájit soutěž vítězstvím. Naši hoši vstoupili do utkání odhodlaně a od první minuty srdnatě bojovali o každý míč a vůbec jsme soupeře nepustili do vedení. Bohužel naše agresivní hra byla znát i na přibývajících osobních chybách. Do poslední čtvrtiny jsme nastupovali s náskokem pouhých 8 bodů a s obavami, jak vydržíme fyzicky a kdy se nám vyfaulují první hráči. Na štěstí se jsme soupeře řádně zaskočili a v poslední čtvrtině zvítězili 22:8, celkově pak 73:51. Celkem se nám dařilo i při střelbě trestných hodů, kde jsme měli úspěšnost 59%. Za předvedenou hru je nutné pochválit celou lavičku. Nejlepšími střelci byli Filip Čada s 27 body a David Šuráň s 22 body. Výhru však nelze přeceňovat, soupeře nezastihlo utkání v té nejlepší formě.

Šestky:0/0 : 17/10

V neděli 25.10.2009 jsme pak zajížděli do Zlína a to na 8:30, na utkání jsme vyrazili ve stejné sestavě, bohužel s vědomím, že Zlín byl v sobotu deklasován chlapci z JBC Brno. Utkání nakonec však začalo až v 10:00, někde vznikl zkrat při komunikaci a změna času utkání nám nebyla nahlášena. Kyjovští začali utkání velmi vlažně, jakoby neměli zájem o hru a basketbal hráli z donucení. Vůbec jsme nepracovali v obraně, hoši byli velmi pomalý a tentokrát ani střelby nebyla excelentní. Po vydřené první čtvrtině se nám podařilo v následující hře získat potřebný náskok a utkání jsme dotáhli do vítězného konce. Po nepřesvědčivém a nebojovném výkonu jsme utrpěli vítězství 91:57. Nejlepším střelcem byl Filip Čada s 34 body. Za předvedenou hru tentokrát nelze pochválit nikoho, svůj standart si uhrál pouze David Šuráň. Doufejme, že v příštích utkáních s vyspělejším soupeřem se taková hra nebude opakovat.

Šestky:21/9 : 28/11
Příští dvojutkání hrajeme opět na palubovce soupeře, tentokrát v Jindřichově Hradci (7.11.) a v Havlíčkově Brodě (8.11.)