Historie‎ > ‎sezona 2009/2010‎ > ‎U14 Žáci‎ > ‎Novinky U14 2009-2010‎ > ‎

Dohrávka ligy U14 v Ostravě

přidáno: 10. 1. 2010 0:54, autor: Miloš Machalínek   [ Aktualizováno 10. 1. 2010 1:06 uživatelem Tomas Cada ]
Na odložená utkání do Ostravy jsme odjížděli v pátek 8.1.2010 vlakem ve sněhové kalamitě a kalamitně dopadly i naše první letošní utkání. Proti Snakes jsme si před zápasem věřili, jelikož jsme nastoupili prakticky v nejsilnější sestavě a soupeř nemá tak výrazné družstvo jako v uplynulé sezóně. Na palubovce to však moc poznat nebylo. Podle přestav jsme ještě odehráli první čtvrtinu utkání, i když i v ní  to nebylo úplně ideální. Soupeř nás předčil především rychlostí a snadným zakončováním. Na jeho signály jsme nestačili reagovat, naše obrana byla děravá jako ementál. Utkání jsme nakonec prohráli 60:80 po čtvrtinách 21:15, 35:42, 51:61. Nejlepší hru předvedli Filip Čada a Kuba Klimeš.

V sobotním utkání proti NH Ostrava, který je jedním ze dvou favoritů celé soutěže, jsme nemohli očekávat žádný zázrak. Do utkání jsme vstupovali s odhodláním neobdržet sto bodů. Oproti pátečnímu zápasu se Snakes jsme byli paradoxně důslednější v obraně, naopak jsme byli úplně bezzubí v útoku, kde se nám vůbec nedařilo překonat soupeřovu obranu, nedařila se ani střelba se střední vzdálenosti. Utkání jsme nakonec prohráli 20:109 po čtvrtinách 5:22, 8:49, 12:76. Nejlepší hráči byli Kuba Klimeš a Petr Kolman.

V obou utkáních se projevily naše slabiny ve fyzické kondici a sehranosti týmu, dále pak hodně individualistický přístup ke hře a to ne jenom základní pětky ale celé lavičky. Úplně jsme zapoměli obranu jedna na jedna, z které jsme těžili na počátku sezóny.

Kolotoč utkání ligy U14 pokračuje hned další víkend ( 16.-17.1.2010 ) dvojutkáním s JBC Brno a to v sobotu v 18:00 v kyjovské hale, neděli pak ve 13:00 v Brně na Vídeňské v hale Moravské Slávie. Doufejme, že něco během týdne natrénujeme a konečně prolomíme šňůru prohraných utkání.