Historie‎ > ‎sezona 2009/2010‎ > ‎U14 Žáci‎ > ‎Novinky U14 2009-2010‎ > ‎

Dvě domácí vítězství kyjovských žáků v lize U14

přidáno: 14. 2. 2010 10:36, autor: Miloš Machalínek   [ Aktualizováno 14. 2. 2010 10:37 uživatelem Tomas Cada ]

V sobotu 13.2.2010 na kyjovskou palubovku zavítali chlapci z Havlíčkova Brodu tým BC Vysočina, kteří bojují o co nejlepší umístění pro play-off. Soupeř však přijel v poněkud  oslabené sestavě, my jsme naopak byli prakticky v nejsilnější.  První čtvrtina se nesla v duchu neproměněných šancí na obou stranách, nevynucených chyb a zbytečné nervozitě. Našim chlapcům se podařilo eliminovat nejvyššího hráče na hřišti Davida Škrance, který svého trenéra asi moc nepotěšil, když už ve druhé čtvrtině opustil palubovku s pěti osobními chybami, čímž soupeř přišel o výškovou výhodu. Od třetí části jsme byli na palubovce jednoznačně lepší, i když soustředěnost našich hochů polevila. V utkání jsme nakonec zvítězili 69:45 po čtvrtinách 11:8, 22:26 a 49:35 a konečně jsme porazili někoho z popředí tabulky. Naši chlapci zaslouží pochvalu především za zodpovědnou hru v obraně. Opět se nám nedařilo střelecky, úspěšnost trestných hodů byla mizivá, z 25 bylo 9 úspěšných (35%), zahozené tutovky by konečné skóre přiblížily stovce. Nejlepším hráčem byl Tomáš Halla a Filip Čada, který byl s 25 body i nejlepším střelcem. Dvojciferného počtu bodů dosáhl i Kuba Klimeš (16 bodů).

V neděli pokračovala liga U14 utkáním s chlapci s Jindřichova Hradce, kteří jsou výsledkově v tabulce až za námi. Od začátku jsme měli mírný náskok, který se s přibývajícím časem pomalu zvyšoval. V první půli zápasu však nedošlo k rozhodujícímu náskoku díky slabé obraně. To, co bylo základem úspěchu v obranné činnosti v sobotním utkání proti papírově silnějšímu soupeři, zcela selhalo v tomto utkání. Díky nasazení a bojovnosti si kluci nedali vzít svůj 10ti až 15ti bodový náskok a ve třetí čtvrtce došlo k rozhodujícímu bodovému trháku, který již soupeř dokázal jen korigovat. Postupně dostali šanci všichni chlapci z lavičky a po disciplinovaném a bojovném výkonu jsme zaslouženě vyhráli 69:41 po čtvrtinách 17:9, 34:19, 63:25. Nejlepšími střelci byli Filip Čada s 24 body, Kuba Klimeš a David Šuráň s 10 body.

Škoda předvánočního výpadku s rovnocennými soupeři, mohli jsme se po těchto víkendových utkáních zdárně zapojit do bitvy o play-off.

V sobotu 20.2.2010 předehráváme další utkání ligy U14, tentokrát na palubovce BA Sparty Praha. Doufejme, že se nám i nadále bude dařit a překvapíme i tam odpovědným a bojovným výkonem.