Historie‎ > ‎sezona 2009/2010‎ > ‎U14 Žáci‎ > ‎Novinky U14 2009-2010‎ > ‎

Dvojzápas s JBC Brno

přidáno: 17. 1. 2010 11:41, autor: Miloš Machalínek   [ Aktualizováno 17. 1. 2010 11:42 uživatelem Tomas Cada ]

Víkend 16. a 17. 1. byl ve znamení dvojutkání s JBC Brno. V sobotu jsme se s tradičním soupeřem utkali v Kyjovské hale. Brno přijelo v nejsilnější sestavě s plnou lavičkou, naši chlapci se sešli nakonec v devíti. Během posledního týdne bylo hochům opakovaně promlouváno do duše ohledně jejich odevzdaných a nedisciplinovaných výkonů v posledním utkáních. Jestli to zabralo, měl ukázat hlavně sobotní zápas. Do utkání jsme vstoupili soustředěně a odhodlaně, abychom konečně výsledkově prorazili. Chlapci byli důslední v obranné činnosti a dařilo se i střelecky. Soupeř byl naší hrou zaskočen a celou první půlku tahal za kratší konec. Bohužel ve třetí čtvrtině již chlapce z Brna nedokázali plně pokryt a soupeř nám odskočil na rozdíl 16 bodů, který jsme již v závěrečné čtvrtině nedokázali dotáhnout. Nakonec jsme prohráli 66:77 po čtvrtinách 16:13, 30:22, 43:59. I když jsme nakonec Brnu podlehli, po delší době jsme předvedli dobrý výkon, za předvedenou hru zaslouží pochvalu celý tým, nejlepším hráčem a zároveň i střelcem byl Kuba Klimeš s 19 body. Dále pak následoval Filip Čada s 18 body, David Šuráň s 12 body, Tomáš Halla s 7 body, Lukáš Marhold s 6 body a Petr Kolman s Patrikem Konečným s 2 body.

Bohužel průběh nedělního zápasu již nebyl tak optimistický jako sobotní. Hned v první čtvrtině soupeř prakticky rozhodl o výsledku. Naši chlapci jakoby zapomněli na svoji sobotní bojovnost. Ve druhé a třetí části jsme se snažili vrátit do hry, což se nám agresívní hrou částečně podařilo, avšak v závěrečné části jsme opět herně propadli. Utkání jsme nakonec prohráli 47:84 po čtvrtinách 12:32, 25:50, 43:63.  Nejlepším střelcem byl Kuba Klimeš se 14 body, dále pak Filip Čada zaznamenal 13 bodů, David Šuráň 7 bodů, Petr Kolman 5, Vojta Přikryl 4 body, Tomáš Halla a Lukáš Marhold zaznamenali po 2 bodech. V utkání se opět objevil velký neduh našich „hvězd“ a to velké diskuze místo odpovědné hry.