Historie‎ > ‎sezona 2009/2010‎ > ‎U14 Žáci‎ > ‎Novinky U14 2009-2010‎ > ‎

Liga U14 – BK Prostějov, Sokol Hradec Králové

přidáno: 29. 3. 2010 7:08, autor: Miloš Machalínek   [ Aktualizováno 29. 3. 2010 7:09 uživatelem Tomas Cada ]
Poslední březnový víkend 27. a 28. 3. 2010 zakončili kyjovští žáci svoji basketbalovou ligu U14 posledními dvěma utkáními na palubovce hochů BK Prostějov a Sokol Hradec Králové. Na závěrečném výjezdu nám chyběl pouze Kuba Klimeš, který si na posledním tréninku narazil ruku a škoda, že s týmem nejel alespoň jako fanoušek.

V sobotu jsme zajížděli do Prostějova na palubovku druhého týmu naší skupiny. Proti soupeři s výškovou převahou jsme neměli co ztratil, mohli jsme jen překvapit. Bohužel naši hoši nevyužili slabšího dne soupeře a při své totální střelecké impotenci jsme od počátku tahali za kratší konec. Nevynucenými chybami jsme soupeři dávali příležitost postupně zvyšovat svůj náskok. V utkání jsme nakonec soupeři podlehli 45:80 po čtvrtinách 12:21, 20:40 a 30:52. Nejlepším střelcem byl Vojta Přikryl s 20 body, který byl i nejlepším hráčem. V jeho bojovnosti ho bohužel zbytek týmu nepodpořil.

Ihned po odehraném utkání jsme přejeli do Hradce Králové, kde nás v neděli 28.3.2010 čekali chlapci místního Sokola. Na utkání jsme jeli s vůlí zvítězit v posledním soutěžním utkání a pokusit se o získání konečného 7 místa ve skupině B. Bohužel již v sobotu večer jsme věděli, že na sedmé místo nedosáhneme, jelikož Sokolové překvapivě zdolali JBC Brno. Takže jsme hráli o osmé místo, na které dotíral SKB Zlín.

Do utkání jsme nastoupili velice rázně a v polovině první čtvrtiny jsme měli několika bodový náskok a zdálo se, že hned v první čtvrtině získáme náskok rozhodující. Bohužel naše snažení opadlo a soupeř s námi srovnal krok. Ve druhé části jsme soupeři opět odskočili a první polovinu jsme vyhráli 43:31. Třetí čtvrtina byla vyrovnaná a ve čtvrté jsme opět nějaké body přidali a takticky sehraným závěrem jsme již nedopustili žádné drama. V utkání jsme nakonec zvítězili 84:66. Za předvedenou hru zaslouží pochvalu celý tým. Soupeře jsme přehráli v kombinaci, problém jsme měli při doskoku. Nevynucených ztrát ubylo, dařila se kombinace. Nejlepším střelcem byl Ruda Jeřela s 34 body, David Šuráň s 16 body a Tomáš Halla s 14 body.

Toto vítězství chlapcům U14 ( 1996 a ml. ) zajistilo 8 příčku, sezónu jsme však ukončili předčasně a umístění je částečně zklamáním. Příčinami nezdaru se budu zabývat v některém z následujících článků.I když jedna soutěž již skončila, hned se pokračuje přípravou na tu další. V dubnu se ještě bude dohrávat finálová skupina OP U16, pak příprava na kvalifikaci o ligu U16 a U18.