Historie‎ > ‎sezona 2009/2010‎ > ‎U14 Žáci‎ > ‎Novinky U14 2009-2010‎ > ‎

Liga U14 – NH Ostrava, Snakes Ostrava

přidáno: 15. 3. 2010 7:18, autor: Miloš Machalínek   [ Aktualizováno 15. 3. 2010 7:19 uživatelem Tomas Cada ]
O víkendu 13.-14.3.2010 pokračovala kyjovským chlapcům basketbalová liga kategorie U14 předposledním dvojkolem tentokrát s Ostravskými celky NH a Snakes.

V sobotu na naši palubovku zavítali hoši NH Ostrava, kteří se řadí k největším aspirantům na letošní titul v kategorii U14. Soupeř k nám zavítal v prakticky nejsilnější sestavě a již při rozcvičování byl vidět značný výškový rozdíl mezi oběma týmy. Naši hoši  opět nastoupili v kombinované sestavě doplněné minižáky. Nemoci jsou pro nás tuto sezónu prokletím. Soupeř nenechal od počátku utkání nic náhodě, i když představa trenéra o přístupu k utkání byla asi trochu jiná. Naši hoši se snažili se soupeřem alespoň s počátku držet krok, což se jim při plnění taktických pokynu trenéra dařilo do poloviny druhé části hry. V další části již jednoznačně na palubovce vládl soupeř. Základní kyjovská pětka postupně odešla fyzicky a zbývající hráči nebyli schopni tak kvalitního soupeře eliminovat. Utkání jsme prohráli vysoko 37:123 po čtvrtinách 18:29, 26:53 a 30:82. Nejlepšími hráči byli David Šuráň, Kuba Klimeš a Vojta Přikryl, t.j. vše co zůstalo ze základní sestavy ambiciózního týmu z počátku sezóny.

V neděli jsme hostili další ostravský tým a to Snakes, kterým se ještě naskytla šance probojovat se do play-off. Na tohoto soupeře jsme si věřili a doufali jsme, že jim oplatíme porážku z Ostravy. Utkání se pro nás začalo vyvíjet velmi příznivě, soupeře jsme od první minuty dostali pod tlak ale bohužel nepodařilo se nám vytvořit rozhodující náskok. Ve druhé čtvrtině pak soupeř zlepšil střelbu a do konce první poloviny pak bylo skóre srovnáno. Ve třetí části hry nám pak hoši z Ostravy odskočili na 10 bodů, které jsme již nedokázali v poslední části dotáhnout. Utkání jsme na konec prohráli 73:83 po čtvrtinách 25:15, 38:39 a 54:64. Utkání rozhodla širší lavička hostí, naši hoši nevydrželi fyzicky. Nejlepším hráčem byl David Šuráň.

Na poslední dvojutkání ligy U14 ve dnech 27. a 28.3.2010 zajíždíme do Prostějova a Hradce Králové. Doufám, že budeme všichni konečně zase zdraví a v posledním utkání v Hradci okusíme ještě pocit vítězství.