Historie‎ > ‎sezona 2009/2010‎ > ‎U14 Žáci‎ > ‎Novinky U14 2009-2010‎ > ‎

Liga U14 – Proton Zlín, Slávia Kroměříž

přidáno: 31. 1. 2010 22:20, autor: Miloš Machalínek   [ Aktualizováno 1. 2. 2010 1:23 uživatelem Tomas Cada ]
O víkendu 30.-31.1.2010 pokračovala kyjovským chlapcům pod vedením Roberta Siváka basketbalová liga kategorie U14 dalšími odvetnými zápasy, když na naši palubovku zavítala družstva Protonu Zlín a Slávie Kroměříž, tedy celky, které jsme na podzim uplynulého roku bez větších problémů na jejich palubovce porazili.
V sobotu jsme přivítali chlapce ze Zlína, kteří přijeli i s posilami z Valašského Meziříčí. My jsme nastupovali bez dvou hráčů základní sestavy, kteří se omluvili pro nachlazení a pobyt na horách. Přes výraznou výškovou převahu soupeře jsme se s Protonem snažili držet krok, ale stále jsme jen dotahovali soupeřův nepatrný bodový náskok. Nedařilo se nám ani při střelbě trestných hodů, kde jsme měli úspěšnost pouze 21% (19/4), což je nejhorší výsledek v sezóně. V útočné fázi se nám nedařilo překonávat hustou zónovou obranu ve vymezeném území, zato naše obrana byla místy děravá jako řešeto. Ve čtvrté části jsme stáhli bodový rozdíl na pouhé tři body, bohužel obratu jsme se nedočkali. Střelecký výpadek mezi 3 a 6 minutou závěrečné části nás stál podstatně lepší výsledek. Utkání jsme nakonec prohráli 53:71 po čtvrtinách 12:17, 23:32 a 37:47.
  V neděli jsme hostili tradičního soupeře z Kroměříže. Slávia přijela v dosti oslabené sestavě, proto jsme doufali, že se  konečně po dlouhé době dočkáme úspěchu. Od prvních minut jsme se do soupeře pustili a při jeho střelecké impotenci se nám podařilo získat 13 bodový náskok. Vše nasvědčovalo tomu, že bychom potřebný rozhodující náskok mohli získat v první půli. Bohužel ve druhé části střelecká impotence přešla i na naši stranu a soupeř se opět dostal do hry. Oproti sobotnímu utkání jsme velmi dobře bránili, v útočné fázi to bylo již horší. Nakonec jsme utkání dotáhli do úspěšného konce, když jsme se po několika měsících opět těšili z vítězství. Utkání skončilo 51:40 po čtvrtinách 17:4, 28:19 a 42:28. Nejlepším naším hráčem byl Tomáš Halla.
Další utkání hrajeme 13. a 14.2. opět na domácí palubovce proti BC Vysočina a Lions Jindřichův Hradec.