Historie‎ > ‎sezona 2009/2010‎ > ‎U14 Žáci‎ > ‎Novinky U14 2009-2010‎ > ‎

Tubanak 2009

přidáno: 10. 9. 2009 5:44, autor: Ondra Navrátil   [ Aktualizováno 15. 9. 2009 11:04 uživatelem Tomas Cada ]
Již tradičně první zářijový víkend pořádá basketbalový oddíl Jiskra Kyjov turnaj basketbalových nadějí – TUBANAK. V letošním ročníku oproti těm předchozím došlo ke změně v tom, že byl turnaj termínově rozdělen na chlapeckou a dívčí složku vzhledem k vyššímu počtu hraných kategorií.

Chlapecká část se konala od 4. do 6.9.2009. Turnaj byl vyhlášen ve třech kategoriích a to pro U14 – chlapce narozené po 1.1.1996, starší minichlapce ( 1997 a ml.) a mladší minichlapce (1998 a ml.). Každá kategorie hrála v jedné kyjovské hale – tělocvičně.

Kategorie U14 se hrála v tělocvičně místního Gymnázia za účasti osmi celků z celé České republiky. Sedm týmu (včetně domácích) si náš turnaj vybralo jako přípravu před kvalifikací o žákovskou ligu U14 pro sezónu 2009/2010. Družstva byla rozdělena do dvou skupin, ve skupině A se mezi sebou postupně utkaly týmy Jiskry Kyjov, BA Sparty Praha, BSK České Budějovice a BK Kondoři Liberec. Naši chlapci se hned v prvním utkání utkali ze spolufavoritem skupiny chlapci BA Sparta Praha. Po vyrovnaném boji jsme nakonec zvítězili těsně 48:42, když nejlepším střelcem byl Filip Čada s 22 body. Ve druhém utkání jsme nastoupili proti hochům z Liberce, přičemž jsme od první minuty ovládali hru a nedali soupeři možnost zdramatizovat utkání, ve kterém jsme zvítězili 62:30. Nejlepším střelcem byl opět Filip Čada opět s 22 body. Do utkání se výrazně zapojila celá lavička. Třetí utkání jsme odehráli až následující den, když průběh byl obdobný s předchozím utkáním. Chlapce s BSK Budějovice jsme porazili velkým rozdílem 80:30, když naši nejlepší hráči strávili na palubovce minimum času. Střelecky opět byl nejlepší Filip Čada s 16 body, tentokrát však hned za ním v závěsu byli Tomáš Halla a Martin Machalínek s 14 body. To vítězství znamenalo první místo ve skupině a postup s prvního místa do semifinále, kde náš čekal druhý v pořadí ze skupiny B.

Ve skupině B se postupně mezi sebou utkala družstva Slávie Kroměříž, BK Brandýs nad Labem, Sokol Hradec Králové a BBK Blansko. V dramatickém utkání o první místo ve skupině B se utkaly týmy Slávie Kroměříž a BK Brandýs nad Labem. Po velmi vyrovnaném utkání se z vítězství 32:28 radovali chlapci z BK Brandýs nad Labem.

V prvním semifinálovém utkání se naši chlapci utkali s tradičním rivalem ze Slávie Kroměříž. Od první minuty bylo utkání velmi vyrovnané a chlapci obou týmů předváděli pohledný basketbal. Po první půlce jsme prohrávali o dva body a stále jsme jen soupeře dotahovali. Zlom přišel na konci třetí čtvrtiny, kdy jsme hlavně zásluhou Tomáše Hally vybojovali pod soupeřovým košem několik míčů a zisky proměnili v body. V poslední čtvrtině jsme již soupeři nedovolili jít do vedení a zvítězili jsme 53:45 a tím i postoupili do finále turnaje. Nejúspěšnějším střelcem byl Filip Čada a jak jinak 22 body.

Ve druhém finálovém utkání se utkala družstva BK Brandýs nad Labem a BA Sparta Praha. Opět bylo k vidění velmi pěkné a vyrovnané utkání, které nakonec vyhráli chlapci z Brandýsa v poměru 54:48.

V nedělních bojích o umístění se nejdříve utkala družstva BSK České Budějovice a BK Kondoři Liberec o 7.místo, Sokol Hradec Králové a BBK Blansko o 5.místo. Po těchto utkáních již začaly boje o medaile. O 3.místo na sebe narazily týmy BA Sparty Praha a Slávie Kroměříž. Po vyrovnané první polovině utkání chlapci z Kroměříže ve třetí čtvrtině nepovolili soupeři skórovat a sami zaznamenali 19 bodů, tím bylo utkání rozhodnuto. Hoši z Kroměříže nakonec zvítězili 41:29 a získali bronzové medaile a pohár za třetí místo v turnaji.

V boji o prvenství v turnaji proti sobě nastoupili chlapci z Kyjova a Brandýsa. Od první minuty chlapci obou týmů předváděli pohledný, rychlý a důrazný basketbal. Žádnému ze soupeřů se nepodařilo dostat do trháku. Naši chlapci bojovali ze všech svých sil a po první polovině jsme vedli 30:28. Těsně před koncem utkání, kdy bylo skóre 52:49 v náš prospěch, jsme vyrobili chybu v rozehrávce a soupeř trojkou svého nejlepšího hráče srovnal na 52:52. V tří minutovém nastavení jsme však nakonec strhli vítězství na svou stranu a v poměru 60:57 zvítězili. Nejlepším střelcem utkání byl Martin Machalínek s 24 body. Naši hoši tak získali zlaté medaile a pohár pro vítěze. Nejlepším střelcem našeho týmu byl Filip Čada s 92 body s odstupem pak následovali David Šuráň s 58 body, Martin Machalínek s 52 body. Nejlepším hráčem turnaje byl sborem rozhodčích vyhlášen David Šuráň. Druhé místo s pohárem a stříbrnými medailemi vybojovali chlapci z BK Brandýs nad Labem.

Konečné pořadí bylo v letošním ročníku kyjovského TUBANAKU v kategorii U14 (1996 a ml.) bylo následující:1. místo Jiskra Kyjov

2. místo BK Brandýs nad Labem

3. místo Slávia Kroměříž

4. místo BA Sparta Praha

5. místo BBK Blansko

6. místo Sokol Hradec Králové

7. místo Kondoři Liberec

8. místo BSK České BudějoviceMiloslav Machalínek
Comments