Historie‎ > ‎sezona 2010/2011‎ > ‎Muži‎ > ‎

Napsali o nás...

Potlesk diváků zněl i přes porážku

Vyškov, Střelice /FOTOGALERIE/ - Vyškovští basketbalisté zlobili favorita favoritů, v neděli pak přejeli Uherský Brod. V nižší soutěži vyhrál B tým i Slavkovští.

Autor:
David Mach

Povedený víkend, i když opět ne stoprocentní. Ale bilance alespoň jako posledně. Doma po jedné výhře a u „áčka“ výkony hřející fanoušky.

Oblastní přebor druhé třídy a v něm Vyškov A, oblastní přebor třetí třídy a tam B tým stejného klubu společně se Slavkovem u Brna. To je dlouhodobé obsazení Vyškovska v regionálních basketbalových soutěžích. A všichni měly nabitý program.

Radost svým fandům udělal hlavně první vyškovský výběr. V sobotu totiž dorazil na jeho palubovku ambiciózní soubor z Kyjova. Suveréni, jejichž vystupování z mnoha stránek připomínalo spíše legendární hokejovou ruskou mašinu v měřítku oblastního basketbalového přeboru. Po třech kolem měl za sebou neskutečnou bilanci téměř plus sto bodů.

Hodně nezvyklé rozcvičky, trička kyjovského kouče s ruskou tematikou, agresivního ataku už na vyškovské polovině při rozehrávce, ani Aleše Klimka s bohatými zkušenostmi z první ligy se domácí nezalekli. „Na nátlakovou hru jsme se připravovali a myslím, že jsme to zvládli. Bylo z toho asi jen sedm ztracených míčů. Horší už je to s Alešem Klimkem. Ten je těžko bránitelný, zkušenosti má velké, kila navíc pro souboje taky, v této soutěži vyčnívá nad ostatní. Ale Marian Brtníček ho měl pořád na starosti a jeho osobu bych vyzdvihl,“ chválil trenér Petr Madžarov.

Navzdory očekávání domácí v polovině utkání ztráceli jen dva body a pár minut před koncem jen čtyři. Následná hra vabank znamenala zvýšení rozdílu, ale jen na konečných 67:78. Klimek dal „pouze“ šestadvacet bodů. „Je to zvláštní, ale i když jsme prohráli, s výkonem jsem spokojen. Zápas se líbil, ocenili nás i diváci, byly pozitivní ohlasy. I oni byli slyšet,“ poděkoval za podporu kouč.

Protože úsilí, dravost a bojovnost Vyškovští přenesli i do neděle a Uherský Brod se momentálně kvalitou Kyjovu těžko vyrovná, přišla klidná vysoká výhra domácích, debakl 67:36. „Více méně pohodový zápas, prostřídali se všichni hráči, nepřišla ani žádná ztráta koncentrace. Hostů přijelo jen osm, neudýchali to a později odešli i střelecky,“ zdůraznil Madžarov.

Předzápasy zmíněným zápasům obstarala vyškovská záloha. A přítomné dobře navnadila hlavně v sobotu, kdy zdolala Hodonín 71:54 hlavně díky střelecké explozi ve třetí čtvrtině. V neděli dopoledne nestačila na Ratíškovice 65:79. „Oba dny jsme to tipovali opačně. Včera se na nás dalo dívat, kombinace, obrana, střelba, vše fungovalo. S Ratíškovicemi jako bychom se nemohli probudit, hrozně to vypadalo už od první čtvrtiny,“ popsal kontrast v zápasech mužstva klubový vedoucí Jiří Fojt.

Slavkovští ve druhé, západní skupině třetí třídy přeboru hráli také dvakrát, v sobotu si s domácími ve Střelicích poradili hladce 77:49, v neděli utrpěli debakl v Boskovicích 84:49.