Historie‎ > ‎sezona 2010/2011‎ > ‎U16 Kadeti‎ > ‎

NOVINKY

Kyjovští kadeti 5. utkání play-off basketbalové ligy U16 v Kroměříži nezvládli a letošní sezóna pro ně skončila

přidáno: 1. 4. 2011 4:20, autor: Miloš Machalínek

Za vyrovnaného stavu 2:2 v sérii o postup do finále basketbalové ligy U16 zajížděli kyjovští basketbalový kadeti na rozhodující páté utkání do Kroměříže na palubovku domácí Slávie. Oba kluby se dohodli na přesunu utkání z původního termínu 6.4. na 31.3. proto aby postupující měl více času na přípravu pro další boje. Všechny ostatní série již byly ukončeny, čekalo se na posledního účastníka finále.
Páté rozhodující utkání začalo v naplněné kroměřížské hale v podvečerní čas a od první minuty se za bouřlivé divácké kulise hrál oboustranně útočný a rychlý basketbal, když se pěkné basketbalové akce střídaly s urputným bojem. Kyjovští chlapci do první části vstoupili důrazněji, dařilo se nám kombinačně i střelecky a soupeř náš tlak eliminoval jen za cenu osobních chyb a oddechových časů trenéra. Bohužel dvouminutový výpadek na konci první čtvrtiny, několik neproměněných 100% šancí jsme domácím dostat se znovu dohry a stáhnout náš náskok na přijatelných 7 bodů. Do druhé části nastoupili domácí jako vyměnění a to samé by se dalo říci i o kyjovských. Obraz hry se úplně změnil. Náš značný výpadek ve střelbě znamenal obrat ve vývoji skóre v náš neprospěch. Kyjovští kadeti přestali kombinovat a individuální akce nepřinášely úspěch spíše naopak. Úplnou katastrofu jsme odvrátili jen zlepšených závěrem první půle, kterou jsme nakonec prohráli 33:40. Bohužel náš neslaný, nemastný výkon pokračoval i ve třetí čtvrtině hry, kdy se domácím podařilo odskočit ještě o několik bodů a před závěrečnou částí byl stav 44:54 v náš neprospěch. V poslední části se rozhořel v pokračující bouřlivé atmosféře s naší strany urputný boj o šanci na zvrat. Chlapci si konečně vzpomněli na agresivní obranu, která je proslavila v předchozích utkáních série a pomalu začali soupeřův náskok stahovat a když jsme na konci osmé minuty poslední části snížili soupeřův náskok na rozdíl jednoho bodu, vše vypadalo na dokonalý obrat v utkání. Poslední dvě minuty utkání ale neproběhly podle našich představ, domácí si již nechtěli nechat vítězství vzít a nakonec zvítězili za bouřlivých diváckých ovací v poměru 71:63 po čtvrtinách 18:25, 40:33 a 54:44. V divácké kulise se neztratili ani kyjovští diváci, kteří do kroměřížské haly zavítali ve značném počtu a nenechali se domácími zahanbit. Všem jím patři poděkování za podporu nejen v tomto utkání ale v celé sezóně.
Pro kyjovské kadeti prohrou v Kroměříži sezóna 2010/2011 skončila, na celkové hodnocení je ještě brzy, ale svými výkony v celostátní lize U16 určitě nezklamali a ukázali, že v Kyjově se hraje dobrý mládežnický basketbal.

Miloslav Machalínek

Kyjovští kadeti v play-off basketbalové ligy U16 na domácí palubovce jen na 50%

přidáno: 27. 3. 2011 8:05, autor: Miloš Machalínek

Po dvou utkáních na palubovce kroměřížských kadetů, po kterých byl stav série nerozhodný 1:1 pokračovalo play-off ligy U16 v kyjovské hale 26. a 27.3.2011.

V sobotu v podvečerních hodinách, v přeplněné kyjovské hala začali domácí kadeti od první minuty hrát důrazný a bojovný basketbal. Oba soupeři brali toto utkání velmi prestižně, hráči byli na motivováni, místy však až přemotivováni, z čehož plynuly nevynucené chyby a fauly. Kyjovským kadetům se první čtvrtina vydařila a soupeři odskočili na několik bodů. Bohužel ve druhé části jsme soupeři nechali více prostoru a při našem několika minutovém střeleckém výpadku kroměřížští chlapci stav srovnali. Druhá polovina utkání začala za stavu 31:31 a ve třetí části se kyjovským hochům opět podařilo průběh utkání strhnout na svoji stranu. Ale v poslední části opět soupeř z Hané skóre srovnal a v dramatickém závěru se dostal do vedení, které již do konce utkání nepustil. Kyjovští kadeti po urputném a oboustranně tvrdém boji prohráli třetí zápas play-off v poměru 69:74 po čtvrtinách 18:10, 31:31 a 54:49. Stav série po třech utkáních byl 2:1 ve prospěch kroměřížských.

Nedělní odpolední utkání mělo rozhodnout, jestli bude série pokračovat dále, nebo se hosté budou již radovat z postupu do dalších bojů. Utkání opět začalo ve velmi bojovném duchu, opět skle narůstalo více na straně domácích, ale opět se nepodařilo kyjovských odskočit na výraznější rozdíl. Když už se zdálo, že máme hosty pod tlakem a budujeme si slibný náskok, došlo k několika zbytečných chybám, pár nepřesností a bylo po náskoku. Stále jsme si však udržovali několikabodový náskok. Ve velmi vypjaté čtvrté části, kdy již palubovku postupně pro 5 osobních chyb byli nuceni opustit z každé strany tři hráči, se štěstí přiklonilo na naši stranu a kyjovští kadeti zvítězili v poměru 74:65 po čtvrtinách 22:13, 40:34 a 60:52 a srovnali sérii na 2:2. O vyrovnanosti celé série svědčí i souhrnné skóre, které je 286:286.

Páté rozhodující utkání se bude hrát na kroměřížské palubovce.

MM

Kyjovští kadeti v 1.kole play-off ligy U16 jednou uspěli v Kroměříži

přidáno: 13. 3. 2011 3:01, autor: Miloš Machalínek

Slávia Kroměříž tradiční soupeř ve všech mládežnických kategoriích je pro 1.kolo play-off ligy U16 nakonec soupeř velmi přijatelný. Utkání se hrají na tři vítězná, cestování není až tak náročné, v sezóně máme spolu vyrovnanou bilanci, zápasy mají náboj derby.

První dvě utkání play-off  na palubovce Slávie Kroměříž byly na přání kyjovských přesunuty na všední dny, z důvodu jarních prázdnin. První utkání se hrálo v úterý 8.3.2011 před zaplněnou kroměřížskou halou. Kyjovští kadeti nastoupili do utkání v nejsilnější sestavě. Utkání bylo od první minuty velmi bojovné i když nervózní, hrál se agresivní basketbal, když v ohlušujícím prostředí typickém pro kroměřížskou halu v první části dominovali domácí. Od druhé části se pak jazýček vah začal převažovat na stranu kyjovského týmu. Utkání se nakonec rozhodlo až v poslední čtvrtině, kdy jsme již nedali po dobrém taktickém výkonu domácím šanci na zvrat. Utkání nakonec skončilo vítězstvím kyjovských kadetů 78:66 po čtvrtinách 7:11, 28:30 a 51:51. Druhé utkání se odehrálo ve čtvrtek 10.3. opět v kroměřížské hale. Domácí nastoupili v téměř identické sestavě jako v prvním utkání, chlapci z Kyjova pak přijeli oslabeni o tři hráče ze základní sestavy a hlavně neúčast Michala Jedovnického byla velmi citelná. Utkání bylo od počátku vyrovnané, skóre však postupně po bodu narůstalo v náš neprospěch. A když v poslední části musel palubovku pro 5 osobní chybu opustit Filip Štěpánek, soupeř již nedopustil zdramatizování koncovky. Kyjovští kadeti nakonec druhé utkání play-off prohráli 65:81 po částech 13:15, 31:39 a 50:59. Po dvou utkáních na palubovce kroměřížských kadetů se stav série nerozhodný 1:1 a další dvě utkání se budou hrát v kyjovské hale 26. a 27.3.2011.

Kyjovští kadeti v lize U16 ukončili základní část a postoupili do play-off

přidáno: 13. 3. 2011 1:59, autor: Miloš Machalínek

Poslední únorový víkend (26.-27.2.2011) se dohrávala základní část ligy U16. Kyjovští kadeti zajížděli na palubovku soupeřů do Havlíčkova Brodu a Jindřichova Hradce sice v téměř nejsilnějším složení, ale s polovinou hráčů po nemoci a bez tréninku. Kadeti však již měli před těmito zápasy zajištěn postup mezi nejlepších šest týmů skupiny B, zápasy tohoto dvojkola však ještě mohly do značné míry zamíchat pořadím a tím určit soupeře pro play-off. Před těmito utkáními se kyjovští hoši nacházeli na 4.místě, což jim zajišťovalo výhodu domácího prostřední pro první kolo play-off.

Sobotní utkání s Jiskrou Havlíčkův Brod bylo od první minuty plné nepřesností na obou stranách. Na kyjovských chlapcích byla vidět únava a netrénovanost po chřipkové epidemii, na soupeři pak nervozita. Po vyrovnané první části jsme si ve druhé čtvrtině nechali soupeře odskočit na rozdíl 14 bodů a i když jsme se ve 3.části opět dotáhli zápas jsme nakonec prohráli 60:72 po částech 16:18, 26:40 a 45:53. V nedělním utkání v Jindřichově Hradci jsme pak podali podstatně lepší výkon, bohužel jsme nedokázali v první čtvrtině eliminovat nejlepšího domácího hráče, který pro Lions zajistil vedení, které bylo nakonec dostačující. Kyjovští se během dalšího průběhu utkání sice několikrát dostali opět do utkání, ale v závěrečné části již neměli dostatek fyzických sil k tomu, aby výsledek zvrátili. Kyjovští kadeti nakonec na jihu Čech prohráli 71:76 po čtvrtinách 14:27, 31:39 a 51:57. Po dalších překvapivých výsledcích závěrečného dvojkola skupiny B, ligy U16 nakonec kyjovským hochům patřilo 6.místo a tím do play-off soupeř ze 3.místa – Slávia Kroměříž.

Další utkání kyjovských kadetů v basketbalové lize U16

přidáno: 4. 2. 2011 1:18, autor: Miloš Machalínek

O posledním lednovém víkendu pokračovala basketbalová liga U16 dalšími zápasy. Kyjovští kadeti tentokrát zajížděli s netradiční trenérskou dvojicí Čada-Machalínek do východních Čech na palubovku Sokola Hradce Králové a B-týmu BC Pardubice. Oba soupeře jsme v podzimním utkáních na domácí palubovce porazili, ale po nevydařeném vstupu do roku 2011 jsme s obou utkání měli obavy.
    V sobotu 29.1. jsme v podvečerních hodinách nastoupili v Hradci Králové proti místnímu Sokolu. Kyjovští kadeti do utkání vstoupili docela dobře, od první minuty se skóre narůstalo v náš prospěch, první část jsme vyhráli rozdílem 11 bodů. Bohužel ve druhé části se naše střelecká úspěšnost zadrhla a soupeř si udržel naděje na případné vítězství do druhé poloviny utkání. Třetí část hry byla z našeho pohledu katastrofální. Chlapci byli nekoncentrovaní, naše útoky byly bezzubé, naopak soupeř se pomalu, ale jistě ve skóre dotahoval. A když ve druhé minutě poslední čtvrtiny byl stav nerozhodný 42:42, začínalo se prakticky od nuly. Kyjovští kadeti se však v závěru vzchopili a dokázali vydřít cenné vítězství v poměru 57:48 po čtvrtinách 20:9, 35:23 a 39:38. Po utkání byli kyjovští mladíci důrazně upozorněni na přístup ke hře, která má být kolektivní a ne individuální.
    V neděli 30.1. jsme v Pardubické hala nastoupili proti B-týmu BC Pardubice, kde jsme mohli jen překvapit. I když jsme od první minuty tahali za kratší konec, naše hra se nedala se sobotním výkonem vůbec srovnat. Chlapci si pravděpodobně vzali trenérská slova k srdci a celý zápas předváděli kvalitní basketbal, který ale na soupeře s téměř stoprocentní střelbou nestačil. Utkání jsme nakonec prohráli 55:78 po čtvrtinách 16:24, 30:46 a 37:62.

Ve čtvrtek 3.2.2011 ve večerních hodinách bylo v Kyjovské hale na pořadu utkání s tradičním soupeřem chlapci Slávie Kroměříž, s týmem, s kterým máme od minižáků zápornou bilanci. Oba týmy od  první minuty působili velmi aktivně, kolektivní pojetí hry bylo doplňováno individuálními akcemi na obou stranách. Skóre na ukazateli narůstalo na obou stranách, když první část jsme vyhráli v poměru 21:15, ve druhé části pokračovala urputná bitva o každý míč a bod, i v této části se nám podařilo o pár bodů zvítězit, takže do druhé půle jsme vstupovali s náskokem 9 bodů. Třetí čtvrtina však Kyjovským kadetům vyšla podstatně lépe než soupeři a naši chlapci si vybudovali potřebný náskok pro poslední část hry. Ve čtvrté čtvrtině pak kyjovští si náskok pohlídali a v utkání získali důležité vítězství v poměru 83:59 po čtvrtinách 21:15, 43:34 a 68:41. Za předvedený výkon, již pod vedením trenéra R.Siváka,který byl nejlepší v tomto roce a pravděpodobně i v celé sezóně si zaslouží pochvalu všichni hráči. Doufejme, že na tento výkon družstvo naváže i v dalších kolech soutěže.

Další utkání odehrají kadeti na domácí palubovce o víkendu 12.-13.2. proti BC Kolín a B-týmu Sokola Pražskému. Jsou to poslední domácí utkání základní části soutěže, proto přijďte naše chlapce povzbudit.

MM

Černý víkend U16 - děsivý vstup do roku 2011

přidáno: 19. 1. 2011 7:20, autor: Miloš Machalínek

Kyjovští kadeti vstoupili do roku 2011 dvěma utkáními své ligy o víkendu 15. a 16.ledna, kdy na domácí palubovce přivítali hochy z Opavy a Nového Jičína.  V sobotu 15.1. se v pozdních odpoledních hodinách v Kyjovské hale představilo družstvo kadetů BC Opava, které nám mělo co oplácet z podzimní části soutěže. Již od první minuty bylo na našich chlapcích vidět, že hrají nesoustředěně bez jakékoliv komunikace apaticky, bez odpovědnosti a bojovnosti. Nezávislý pozorovatel si musel v první polovině utkání říkat, na co jsem to došel, co to je za hra? Tak chaoticky hra kyjovských vypadala a nemohl s ní nic udělat ani zkušený trenér domácích. A když s odevzdaným výkonem byla spojena i velmi špatná střelba, kdy za dvě části hry jsme dali jen 13 bodů, bylo po dvou čtvrtkách o utkání prakticky rozhodnuto. Soupeř si stačil vybudovat dostatečný náskok 24 bodů, který domácí kadeti ani zlepšeným výkonem v druhé půli již nestačili smazat a soupeř nakonec zvítězil zaslouženě 38:66 po čtvrtinách 9:18, 13:37 a 26:49. Z domácích je možné pochválit jen početnou diváckou kulisu, která se marně snažila naše hochy probudit.
 V nedělním utkání proti hochům BC Nový Jičín, ve kterém jsme neměli co ztratit, jsme začali úplně stejně jako předchozího dne. Když hra nebyla až tak chaotická, promarněných střeleckých příležitostí bylo tolik, že se to muselo projevit na vývoji skóre. Soupeř z Nového Jičína si hned v první části stačil vybudovat dostatečný náskok, který si až pohlídat a do konce utkání i navýšil. Když jsme se místy vzepjali a hru  vyrovnali a skóre zdramatizovali, závěr utkání patřil opět chlapcům ze severní Moravy. Z utkání jsme nakonec odešli poraženi 49:86 po čtvrtinách 9:24, 25:35 a 35:58. V nedělním utkání naši chlapci alespoň místy opět početnému diváckému zastoupení ukázali, že basket nezapomněli, ale střelecká impotence byla opět  hrozivá.
Všichni bychom měli poděkovat početné návštěvě diváků za podporu a omluvit se jim za předvedenou hru, kterou místy museli sledovat. Snad je tento nevydařený víkend neodradí od další podpory.
Další těžká utkání odehrají kadeti o víkendu 29.-30.1. v Hradci Králové a Pardubicích a pak hned ve čtvrtek 3.2. přivítají na domácí palubovce hochy Slávie Kroměříž, proto je potřeba na předchozí výpadek rychle zapomenout, poučit se z chyb a důkladně se připravit na nadcházející boje.

MM

Kyjovští kadeti zakončili úspěšný rok 2010 v lize U16 dvěmi domácími vítězstvími.

přidáno: 19. 12. 2010 8:56, autor: Miloš Machalínek

Poslední předvánoční víkend odehráli kyjovští kadeti ( ročník 1995 a ml. ) dvě domácí utkání s družstvy ze severní Moravy. V sobotu 18.12. se na domácí palubovce utkali s hochy BC Karviná, kterým měli co oplácet ze zápasu v Karviné na počátku prosince. Výsledek tohoto utkání měl ukázat, jestli patříme do špičky českomoravské skupiny B ligy U16, nebo budeme první tři místa z povzdálí jen sledovat. Kyjovští hoši vědomi si důležitosti utkání do zápasu vstoupili velmi soustředěně a cílevědomě, což se také v prvních minutách projevilo na narůstajícím skóre. Soupeř se však naší hře přizpůsobil a na konci první části jsme měli náskok jen 6 bodů, který samozřejmě nic neřešil. Úvod druhé části nám nevyšel, hoši z Karviné převzali iniciativu a stav se postupně měnil v jejich prospěch, před koncem druhé čtvrtiny se naši hoši probrali a stav zápasu jsme opět otočili v náš prospěch. První polovina skončila stavem 40:34 v náš prospěch. První polovina utkání byla z naší strany nervózní, uspěchaná ze zbytečnými chybami, ale zlepšeným závěrem jsme, jak se říká, utekli hrobníkovi z lopaty. Do třetí části obě družstva vstoupila jako vyměněná, kyjovští chlapci od první minuty dodržovali trenérovi pokyny, dařilo se i ve střelbě, což se nedalo říct o soupeři z Karviné. Třetí část jsme vyhráli o 13 bodů a vytvořili jsme si dostatečný náskok pro poslední část. A když i ve čtvrté čtvrtině soupeřova střelecké nemohoucnost pokračovala, kyjovští kadeti nakonec zvítězili přesvědčivě 76:53.  Našim chlapcům patří pochvala za bojovný a disciplinovaný výkon, poděkování patří i služně zaplněnému hledišti.

V neděli 19.12.2010 jsme pak na kyjovské palubovce přivítali chlapce z Havířova, kterým se letos nedaří a jsou na dně ligové tabulky. Kyjovští byli před zápasem trenérem Sivák jasně upozorněni, aby svého soupeře v žádném případě nepodcenili a pokračovali v odpovědném výkonu předešlého dne. Hoši si to vzali k srdci a od první minuty bylo jasné, kdo bude celé utkání na přestárlé kyjovské palubovce pánem. První čtvrtku jsme vyhráli v poměru 33:14, první půli pak 56:20. Do utkání se zapojila celá lavička a po utkání mohl být trenér Sivák spokojen s výkonem všech svých mladých svěřenců. Utkání, opět před solidní diváckou kulisou jsme nakonec vyhráli 99:57, když pokusy o překonání stobodové hranice vyzněly naprázdno.

Kyjovští kadeti celou půlku sezóny 2010/2011 v lize U16 předváděli dobré a odpovědné výkony, zásluhou kterých si vybojovali po 13 utkáních dobrou pozici pro další část soutěže. Další, třeba novoroční, cíle pak nechám na každém jednotlivci a to jak z týmu tak z basketbalové veřejnosti. Čeká nás ještě dlouhé a náročné basketbalové jaro 2011, ale i tak již teď má družstvo kyjovských kadetů vedených trenérem Robo Sivákem našlápnuto k historickému úspěchu  této kategorii.

MM

Kyjovští kadeti v lize U16 byli na severu úspěšní jen na 50%

přidáno: 6. 12. 2010 7:44, autor: Miloš Machalínek

První prosincový víkend pokračovala liga U16 a kyjovští kadeti v mrazivém počasí cestovali na palubovky severomoravských družstev Startu Havířov a Sokolu Karviná. Dle papírových předpokladů sobotní zápas v nádherné jednoduché sportovní hale v Havířově mělo být naší jednoznačnou záležitostí, i když soupeř se poslední dobou zlepšoval. Naši hoši soupeře nepodcenili a od první minuty nenechali nikoho na pochybách, kdo bude na palubovce pánem. V první čtvrtině jsme získali potřebný klid a do druhé části hry jsme vstoupili se solidním náskokem, takže se do hry postupně zapojovala celá lavička. V polovině utkání jsme vedli o 29 bodů a mohli jsme zkoušet různé herní varianty. Poslední část hry odehrála celou „druhá“ pětka. Chlapci se chytili příležitosti a odehráli velmi solidní utkání. Svojí disciplinovanou hrou trenéru dokázali, že jsou schopni na palubovce zabojovat a plnit zadané úkoly. V utkání kyjovští kadeti nakonec zvítězili v poměru 81:32 po čtvrtinách 25:8, 47:18 a 63:25.

V neděli jsme nastoupili v Karviné proti domácím Sokolům, kteří v sobotním utkání těsně podlehli Slávii Kroměříž. Věděli jsme, že utkání bude úplně jiné než sobotní, domácí hoši právem zajímají přední příčky průběžné tabulky soutěže. Vstup do utkání jsme sice neměli špatný, ale hned v prvních minutách hry jsme nedali několik tzv. tutovek a to se na některých hráčích podepsalo. Se soupeřem jsme v první části drželi krok, ale v závěru čtvrtiny nám o pár bodů poodskočil. Bohužel ve druhé části ještě o pár bodů náskok zvětšil a první půli jsme prohráli 29:43. Do druhé půle jsme vstoupili odhodlaní ještě se o výsledek poprat, avšak ve třetí části jsme se dokázali soupeři přiblížit jen na 9 bodů, dále pokračovala naše střelecká nemohoucnost a to jak při střelbě z pole, tak i z trestných hodů (42%). Ještě v průběhu poslední čtvrtiny jsme vykřesali jiskřičku naděje, kdy byl rozdíl jen osm bodů, ale to bylo vše, soupeř trojkou a další šňůrou bodů v závěru stanovil konečný stav 64:85 ( 16:22, 29:43, 51:60 ) v náš neprospěch. I tentokrát se do hry výrazně zapojila celá lavička a dokázala, že výkon z předchozího dne nemusí být ojedinělý.

Další utkání sehrají kyjovští kadeti 18. a 19.12.2010 v domácím prostředí opět se severomoravskými týmy, v sobotu nejdříve se Sokolem Karviná, v neděli pak se Startem Havířov.

MM

Další dvě vítězství kyjovských kadetů v lize U16

přidáno: 21. 11. 2010 6:53, autor: Miloš Machalínek   [ aktualizováno 22. 11. 2010 6:39 ]

V sobotu 20.11 a v neděli 21.11. pokračovala liga U16, kde tentokrát kyjovští kadeti hostili na domácí palubovce hochy z Jindřichova Hradce a Havlíčkova Brodu. Sobotní utkání proti BK Lions Jindřichův Hradec se od první minuty probíhal v naší režii a skóre utkání narůstalo v náš prospěch. Po první čtvrtině jsme vedli již o 24 bodů a v následujícím průběhu utkání se již do hry vydatně zapojila celá lavička. Utkání jsme pak s přehledem dovedli do vítězného konce. Po čtvrtinách 28:6, 40:14 a 63:24 jsme zvítězili 79:39. V nedělním utkání nás pak čekali chlapci Jiskry Havlíčkův Brod, kteří přijeli jen v 7 hráčích. Od počátku utkání bylo jasné, že soupeř je úplně jiný než ten sobotní a bohužel i naši chlapci na palubovce vypadali jako kdyby dlouho ponocovali. Hráli nesoustředěně, samy sobě pak na palubovce překáželi a ani lavička nebyla schopna dát hře ten správný rytmus. Na konec jsme přece jenom po vydřeném výkonu zvítězili v poměru 68:54 po čtvrtinách 14:12, 36:22 a 54:42.
Další utkání sehrají kyjovští kadeti 4. a 5.12.2010 v Havířově a Karviné. Toto dvojkolo ukáže, jestli kyjovští kadeti mají sílu bojovat o přední pozice v lize U16  skupině B.

Doma 100%, neúspěch v Kroměříži, 100% Praha, Kolín

Kyjovští kadeti v lize U16 byli na domácí palubovce stoprocentní

Ve dnech 23. a 24. října 2010 pokračovala liga U16 dalším dvojkolem. Tentokrát se kyjovští kadeti představili před domácím publikem. Za soupeře jím byli chlapci z Pardubic a Hradce Králové. V sobotu se naši hoši utkali s B-týmem Pardubic, kteří přijeli s mladým ale velmi zdatným týmem. Pardubice se do nás pustili bez jakéhokoliv ostychu a velmi těsnou osobní obranou nám nedovolovali rozvinout jakoukoliv herní akci. Kyjovští kadeti se trápili, nevycházela nám střelba a když soupeři spadlo do koše vše co na něj hodil, prohráli jsme první polovinu až nezaslouženě jen 28:37. Po důrazné domluvě o přestávce vstoupili naši hoši do 3. čtvrtiny více bojovně naladěni a skóre se postupně otáčelo v náš prospěch. A když soupeři viditelně v poslední části docházely síly, vydřeli jsme těsné, až nezasloužené, vítězství  65:58 po čtvrtinách 17:19, 28:37 a 47:52. V neděli v dopoledních hodinách jsme se utkali s hochy Sokola Hradec Králové. Od první minuty se zápas vyvíjel s narůstajícím skóre v náš prospěch. Již v polovině utkání jsme vedli výrazným rozdílem, a proto se na palubovku v druhé polovině dostala celá lavička. Kyjovští kadeti nakonec zvítězili 71:42 po částech 27:12, 45:24 a 65:35.

V Kroměříži kadeti opět neuspěli

Ve státní svátek 28.10.2010 bylo na programu ligy U16 1.kolo, ve kterém naši hoši zajížděli na palubovku tradičního rivala Slávie Kroměříž. S družstvem ročníku 1995 a ml. máme za uplynulá léta velmi pasivní bilanci, kterou jsme chtěli tímto utkáním alespoň trochu změnit. Od první minuty se utkání vyvíjelo v bouřlivém prostředí kroměřížské haly náš prospěch, domácí jsme evidentně zaskočili. Bohužel domácí ve druhé čtvrtině zpřesnili hru a postupně snižovali náš neveliký náskok. Druhá půle začala prakticky za nerozhodného stavu a byli to domácí, kteří do ní rázně vstoupili a vybudovali si nevelký ale rozhodující náskok. V utkání dobré úrovně jsme nakonec prohráli 58:76 po čtvrtinách 19:12,29:28 a 39:51.

Jižní Morava vyloupila Čechy

Ve dnech 6. a 7.11.2010 kyjovští kadeti zajížděli na 6 a 7. kolo ligy U16 do Prahy a Kolína. V sobotu se představili na palubovce Sokola Pražského, kde se utkali s jejich B-týmem. Kyjovští se do soupeře pustili bez respektu a již v první části jsme si utvořili nepatrný náskok, který jsme dokázali ve 2.čtvrtině ještě navýšit. Bohužel zbyteční individuální hrou a nevynucenými chybami jsme nedokázali získat rozhodující a uklidňující náskok. První půli jsme sice vyhráli  43:25, ale během 5ti minutového zatmění ve třetí části jsme o většinu náskoku přišli, soupeř se dotáhl na rozdíl 7 bodů a opět se vrátil do hry. Utkání jsme nakonec velkým úsilím dotáhli do vítězného konce a zvítězili jsme 69:52 po čtvrtinách 18:8, 43:25 a 53:41. Do nedělního utkání s hochy BC Kolín, které bylo přenášeno online serverem www.tvcom.cz, vstoupili kyjovští po důrazné večerní domluvě od trenéra koncentrovaně a odhodlaně pokračovat ve vítězném tažení. Již vývoj první části a přístup našich hochů ke hře, nasvědčoval tomu, že si slova trenéra vzali k srdci. Skóre postupně narůstalo v náš prospěch a první půli jsme vyhráli již se značným náskokem 39:16. Ve druhé půli se postupně do hry zapojila celá lavička. Utkání jsme nakonec vyhráli 79:42 po čtvrtinách 20:9, 39:16 a 64:31. Za předvedenou hru zaslouží pochvalu všichni hráči. Úspěšný víkend Jižní Moravy v Čechách podpořila dvěma vítězstvími se stejnými soupeři i Slávia Kroměříž.

Další utkání sehrají kyjovští kadeti 20. a 21.11.2010 v domácím prostředí s celky Jindřichova Hradce a Havlíčkova Brodu.