Historie‎ > ‎sezona 2010/2011‎ > ‎U16 Kadeti‎ > ‎NOVINKY‎ > ‎

Černý víkend U16 - děsivý vstup do roku 2011

přidáno: 19. 1. 2011 7:20, autor: Miloš Machalínek
Kyjovští kadeti vstoupili do roku 2011 dvěma utkáními své ligy o víkendu 15. a 16.ledna, kdy na domácí palubovce přivítali hochy z Opavy a Nového Jičína.  V sobotu 15.1. se v pozdních odpoledních hodinách v Kyjovské hale představilo družstvo kadetů BC Opava, které nám mělo co oplácet z podzimní části soutěže. Již od první minuty bylo na našich chlapcích vidět, že hrají nesoustředěně bez jakékoliv komunikace apaticky, bez odpovědnosti a bojovnosti. Nezávislý pozorovatel si musel v první polovině utkání říkat, na co jsem to došel, co to je za hra? Tak chaoticky hra kyjovských vypadala a nemohl s ní nic udělat ani zkušený trenér domácích. A když s odevzdaným výkonem byla spojena i velmi špatná střelba, kdy za dvě části hry jsme dali jen 13 bodů, bylo po dvou čtvrtkách o utkání prakticky rozhodnuto. Soupeř si stačil vybudovat dostatečný náskok 24 bodů, který domácí kadeti ani zlepšeným výkonem v druhé půli již nestačili smazat a soupeř nakonec zvítězil zaslouženě 38:66 po čtvrtinách 9:18, 13:37 a 26:49. Z domácích je možné pochválit jen početnou diváckou kulisu, která se marně snažila naše hochy probudit.
 V nedělním utkání proti hochům BC Nový Jičín, ve kterém jsme neměli co ztratit, jsme začali úplně stejně jako předchozího dne. Když hra nebyla až tak chaotická, promarněných střeleckých příležitostí bylo tolik, že se to muselo projevit na vývoji skóre. Soupeř z Nového Jičína si hned v první části stačil vybudovat dostatečný náskok, který si až pohlídat a do konce utkání i navýšil. Když jsme se místy vzepjali a hru  vyrovnali a skóre zdramatizovali, závěr utkání patřil opět chlapcům ze severní Moravy. Z utkání jsme nakonec odešli poraženi 49:86 po čtvrtinách 9:24, 25:35 a 35:58. V nedělním utkání naši chlapci alespoň místy opět početnému diváckému zastoupení ukázali, že basket nezapomněli, ale střelecká impotence byla opět  hrozivá.
Všichni bychom měli poděkovat početné návštěvě diváků za podporu a omluvit se jim za předvedenou hru, kterou místy museli sledovat. Snad je tento nevydařený víkend neodradí od další podpory.
Další těžká utkání odehrají kadeti o víkendu 29.-30.1. v Hradci Králové a Pardubicích a pak hned ve čtvrtek 3.2. přivítají na domácí palubovce hochy Slávie Kroměříž, proto je potřeba na předchozí výpadek rychle zapomenout, poučit se z chyb a důkladně se připravit na nadcházející boje.