Historie‎ > ‎sezona 2010/2011‎ > ‎U16 Kadeti‎ > ‎NOVINKY‎ > ‎

Další utkání kyjovských kadetů v basketbalové lize U16

přidáno: 4. 2. 2011 1:18, autor: Miloš Machalínek
    O posledním lednovém víkendu pokračovala basketbalová liga U16 dalšími zápasy. Kyjovští kadeti tentokrát zajížděli s netradiční trenérskou dvojicí Čada-Machalínek do východních Čech na palubovku Sokola Hradce Králové a B-týmu BC Pardubice. Oba soupeře jsme v podzimním utkáních na domácí palubovce porazili, ale po nevydařeném vstupu do roku 2011 jsme s obou utkání měli obavy.
    V sobotu 29.1. jsme v podvečerních hodinách nastoupili v Hradci Králové proti místnímu Sokolu. Kyjovští kadeti do utkání vstoupili docela dobře, od první minuty se skóre narůstalo v náš prospěch, první část jsme vyhráli rozdílem 11 bodů. Bohužel ve druhé části se naše střelecká úspěšnost zadrhla a soupeř si udržel naděje na případné vítězství do druhé poloviny utkání. Třetí část hry byla z našeho pohledu katastrofální. Chlapci byli nekoncentrovaní, naše útoky byly bezzubé, naopak soupeř se pomalu, ale jistě ve skóre dotahoval. A když ve druhé minutě poslední čtvrtiny byl stav nerozhodný 42:42, začínalo se prakticky od nuly. Kyjovští kadeti se však v závěru vzchopili a dokázali vydřít cenné vítězství v poměru 57:48 po čtvrtinách 20:9, 35:23 a 39:38. Po utkání byli kyjovští mladíci důrazně upozorněni na přístup ke hře, která má být kolektivní a ne individuální.
    V neděli 30.1. jsme v Pardubické hala nastoupili proti B-týmu BC Pardubice, kde jsme mohli jen překvapit. I když jsme od první minuty tahali za kratší konec, naše hra se nedala se sobotním výkonem vůbec srovnat. Chlapci si pravděpodobně vzali trenérská slova k srdci a celý zápas předváděli kvalitní basketbal, který ale na soupeře s téměř stoprocentní střelbou nestačil. Utkání jsme nakonec prohráli 55:78 po čtvrtinách 16:24, 30:46 a 37:62.

Ve čtvrtek 3.2.2011 ve večerních hodinách bylo v Kyjovské hale na pořadu utkání s tradičním soupeřem chlapci Slávie Kroměříž, s týmem, s kterým máme od minižáků zápornou bilanci. Oba týmy od  první minuty působili velmi aktivně, kolektivní pojetí hry bylo doplňováno individuálními akcemi na obou stranách. Skóre na ukazateli narůstalo na obou stranách, když první část jsme vyhráli v poměru 21:15, ve druhé části pokračovala urputná bitva o každý míč a bod, i v této části se nám podařilo o pár bodů zvítězit, takže do druhé půle jsme vstupovali s náskokem 9 bodů. Třetí čtvrtina však Kyjovským kadetům vyšla podstatně lépe než soupeři a naši chlapci si vybudovali potřebný náskok pro poslední část hry. Ve čtvrté čtvrtině pak kyjovští si náskok pohlídali a v utkání získali důležité vítězství v poměru 83:59 po čtvrtinách 21:15, 43:34 a 68:41. Za předvedený výkon, již pod vedením trenéra R.Siváka,který byl nejlepší v tomto roce a pravděpodobně i v celé sezóně si zaslouží pochvalu všichni hráči. Doufejme, že na tento výkon družstvo naváže i v dalších kolech soutěže.

Další utkání odehrají kadeti na domácí palubovce o víkendu 12.-13.2. proti BC Kolín a B-týmu Sokola Pražskému. Jsou to poslední domácí utkání základní části soutěže, proto přijďte naše chlapce povzbudit.