Historie‎ > ‎sezona 2010/2011‎ > ‎U16 Kadeti‎ > ‎NOVINKY‎ > ‎

Doma 100%, neúspěch v Kroměříži, 100% Praha, Kolín

přidáno: 7. 11. 2010 9:44, autor: Miloš Machalínek   [ aktualizováno 7. 11. 2010 9:49 ]

Kyjovští kadeti v lize U16 byli na domácí palubovce stoprocentní

Ve dnech 23. a 24. října 2010 pokračovala liga U16 dalším dvojkolem. Tentokrát se kyjovští kadeti představili před domácím publikem. Za soupeře jím byli chlapci z Pardubic a Hradce Králové. V sobotu se naši hoši utkali s B-týmem Pardubic, kteří přijeli s mladým ale velmi zdatným týmem. Pardubice se do nás pustili bez jakéhokoliv ostychu a velmi těsnou osobní obranou nám nedovolovali rozvinout jakoukoliv herní akci. Kyjovští kadeti se trápili, nevycházela nám střelba a když soupeři spadlo do koše vše co na něj hodil, prohráli jsme první polovinu až nezaslouženě jen 28:37. Po důrazné domluvě o přestávce vstoupili naši hoši do 3. čtvrtiny více bojovně naladěni a skóre se postupně otáčelo v náš prospěch. A když soupeři viditelně v poslední části docházely síly, vydřeli jsme těsné, až nezasloužené, vítězství  65:58 po čtvrtinách 17:19, 28:37 a 47:52. V neděli v dopoledních hodinách jsme se utkali s hochy Sokola Hradec Králové. Od první minuty se zápas vyvíjel s narůstajícím skóre v náš prospěch. Již v polovině utkání jsme vedli výrazným rozdílem, a proto se na palubovku v druhé polovině dostala celá lavička. Kyjovští kadeti nakonec zvítězili 71:42 po částech 27:12, 45:24 a 65:35.

V Kroměříži kadeti opět neuspěli

Ve státní svátek 28.10.2010 bylo na programu ligy U16 1.kolo, ve kterém naši hoši zajížděli na palubovku tradičního rivala Slávie Kroměříž. S družstvem ročníku 1995 a ml. máme za uplynulá léta velmi pasivní bilanci, kterou jsme chtěli tímto utkáním alespoň trochu změnit. Od první minuty se utkání vyvíjelo v bouřlivém prostředí kroměřížské haly náš prospěch, domácí jsme evidentně zaskočili. Bohužel domácí ve druhé čtvrtině zpřesnili hru a postupně snižovali náš neveliký náskok. Druhá půle začala prakticky za nerozhodného stavu a byli to domácí, kteří do ní rázně vstoupili a vybudovali si nevelký ale rozhodující náskok. V utkání dobré úrovně jsme nakonec prohráli 58:76 po čtvrtinách 19:12,29:28 a 39:51.

Jižní Morava vyloupila Čechy

Ve dnech 6. a 7.11.2010 kyjovští kadeti zajížděli na 6 a 7. kolo ligy U16 do Prahy a Kolína. V sobotu se představili na palubovce Sokola Pražského, kde se utkali s jejich B-týmem. Kyjovští se do soupeře pustili bez respektu a již v první části jsme si utvořili nepatrný náskok, který jsme dokázali ve 2.čtvrtině ještě navýšit. Bohužel zbyteční individuální hrou a nevynucenými chybami jsme nedokázali získat rozhodující a uklidňující náskok. První půli jsme sice vyhráli  43:25, ale během 5ti minutového zatmění ve třetí části jsme o většinu náskoku přišli, soupeř se dotáhl na rozdíl 7 bodů a opět se vrátil do hry. Utkání jsme nakonec velkým úsilím dotáhli do vítězného konce a zvítězili jsme 69:52 po čtvrtinách 18:8, 43:25 a 53:41. Do nedělního utkání s hochy BC Kolín, které bylo přenášeno online serverem www.tvcom.cz, vstoupili kyjovští po důrazné večerní domluvě od trenéra koncentrovaně a odhodlaně pokračovat ve vítězném tažení. Již vývoj první části a přístup našich hochů ke hře, nasvědčoval tomu, že si slova trenéra vzali k srdci. Skóre postupně narůstalo v náš prospěch a první půli jsme vyhráli již se značným náskokem 39:16. Ve druhé půli se postupně do hry zapojila celá lavička. Utkání jsme nakonec vyhráli 79:42 po čtvrtinách 20:9, 39:16 a 64:31. Za předvedenou hru zaslouží pochvalu všichni hráči. Úspěšný víkend Jižní Moravy v Čechách podpořila dvěma vítězstvími se stejnými soupeři i Slávia Kroměříž.

Další utkání sehrají kyjovští kadeti 20. a 21.11.2010 v domácím prostředí s celky Jindřichova Hradce a Havlíčkova Brodu.