Historie‎ > ‎sezona 2010/2011‎ > ‎U16 Kadeti‎ > ‎NOVINKY‎ > ‎

Kyjovští kadeti 5. utkání play-off basketbalové ligy U16 v Kroměříži nezvládli a letošní sezóna pro ně skončila

přidáno: 1. 4. 2011 4:20, autor: Miloš Machalínek
Za vyrovnaného stavu 2:2 v sérii o postup do finále basketbalové ligy U16 zajížděli kyjovští basketbalový kadeti na rozhodující páté utkání do Kroměříže na palubovku domácí Slávie. Oba kluby se dohodli na přesunu utkání z původního termínu 6.4. na 31.3. proto aby postupující měl více času na přípravu pro další boje. Všechny ostatní série již byly ukončeny, čekalo se na posledního účastníka finále.
Páté rozhodující utkání začalo v naplněné kroměřížské hale v podvečerní čas a od první minuty se za bouřlivé divácké kulise hrál oboustranně útočný a rychlý basketbal, když se pěkné basketbalové akce střídaly s urputným bojem. Kyjovští chlapci do první části vstoupili důrazněji, dařilo se nám kombinačně i střelecky a soupeř náš tlak eliminoval jen za cenu osobních chyb a oddechových časů trenéra. Bohužel dvouminutový výpadek na konci první čtvrtiny, několik neproměněných 100% šancí jsme domácím dostat se znovu dohry a stáhnout náš náskok na přijatelných 7 bodů. Do druhé části nastoupili domácí jako vyměnění a to samé by se dalo říci i o kyjovských. Obraz hry se úplně změnil. Náš značný výpadek ve střelbě znamenal obrat ve vývoji skóre v náš neprospěch. Kyjovští kadeti přestali kombinovat a individuální akce nepřinášely úspěch spíše naopak. Úplnou katastrofu jsme odvrátili jen zlepšených závěrem první půle, kterou jsme nakonec prohráli 33:40. Bohužel náš neslaný, nemastný výkon pokračoval i ve třetí čtvrtině hry, kdy se domácím podařilo odskočit ještě o několik bodů a před závěrečnou částí byl stav 44:54 v náš neprospěch. V poslední části se rozhořel v pokračující bouřlivé atmosféře s naší strany urputný boj o šanci na zvrat. Chlapci si konečně vzpomněli na agresivní obranu, která je proslavila v předchozích utkáních série a pomalu začali soupeřův náskok stahovat a když jsme na konci osmé minuty poslední části snížili soupeřův náskok na rozdíl jednoho bodu, vše vypadalo na dokonalý obrat v utkání. Poslední dvě minuty utkání ale neproběhly podle našich představ, domácí si již nechtěli nechat vítězství vzít a nakonec zvítězili za bouřlivých diváckých ovací v poměru 71:63 po čtvrtinách 18:25, 40:33 a 54:44. V divácké kulise se neztratili ani kyjovští diváci, kteří do kroměřížské haly zavítali ve značném počtu a nenechali se domácími zahanbit. Všem jím patři poděkování za podporu nejen v tomto utkání ale v celé sezóně.
Pro kyjovské kadeti prohrou v Kroměříži sezóna 2010/2011 skončila, na celkové hodnocení je ještě brzy, ale svými výkony v celostátní lize U16 určitě nezklamali a ukázali, že v Kyjově se hraje dobrý mládežnický basketbal.