Historie‎ > ‎sezona 2010/2011‎ > ‎U16 Kadeti‎ > ‎NOVINKY‎ > ‎

Kyjovští kadeti v 1.kole play-off ligy U16 jednou uspěli v Kroměříži

přidáno: 13. 3. 2011 3:01, autor: Miloš Machalínek
    Slávia Kroměříž tradiční soupeř ve všech mládežnických kategoriích je pro 1.kolo play-off ligy U16 nakonec soupeř velmi přijatelný. Utkání se hrají na tři vítězná, cestování není až tak náročné, v sezóně máme spolu vyrovnanou bilanci, zápasy mají náboj derby.

První dvě utkání play-off  na palubovce Slávie Kroměříž byly na přání kyjovských přesunuty na všední dny, z důvodu jarních prázdnin. První utkání se hrálo v úterý 8.3.2011 před zaplněnou kroměřížskou halou. Kyjovští kadeti nastoupili do utkání v nejsilnější sestavě. Utkání bylo od první minuty velmi bojovné i když nervózní, hrál se agresivní basketbal, když v ohlušujícím prostředí typickém pro kroměřížskou halu v první části dominovali domácí. Od druhé části se pak jazýček vah začal převažovat na stranu kyjovského týmu. Utkání se nakonec rozhodlo až v poslední čtvrtině, kdy jsme již nedali po dobrém taktickém výkonu domácím šanci na zvrat. Utkání nakonec skončilo vítězstvím kyjovských kadetů 78:66 po čtvrtinách 7:11, 28:30 a 51:51. Druhé utkání se odehrálo ve čtvrtek 10.3. opět v kroměřížské hale. Domácí nastoupili v téměř identické sestavě jako v prvním utkání, chlapci z Kyjova pak přijeli oslabeni o tři hráče ze základní sestavy a hlavně neúčast Michala Jedovnického byla velmi citelná. Utkání bylo od počátku vyrovnané, skóre však postupně po bodu narůstalo v náš neprospěch. A když v poslední části musel palubovku pro 5 osobní chybu opustit Filip Štěpánek, soupeř již nedopustil zdramatizování koncovky. Kyjovští kadeti nakonec druhé utkání play-off prohráli 65:81 po částech 13:15, 31:39 a 50:59. Po dvou utkáních na palubovce kroměřížských kadetů se stav série nerozhodný 1:1 a další dvě utkání se budou hrát v kyjovské hale 26. a 27.3.2011.