Historie‎ > ‎sezona 2010/2011‎ > ‎U16 Kadeti‎ > ‎NOVINKY‎ > ‎

Kyjovští kadeti v lize U16 byli na severu úspěšní jen na 50%

přidáno: 6. 12. 2010 7:44, autor: Miloš Machalínek

První prosincový víkend pokračovala liga U16 a kyjovští kadeti v mrazivém počasí cestovali na palubovky severomoravských družstev Startu Havířov a Sokolu Karviná. Dle papírových předpokladů sobotní zápas v nádherné jednoduché sportovní hale v Havířově mělo být naší jednoznačnou záležitostí, i když soupeř se poslední dobou zlepšoval. Naši hoši soupeře nepodcenili a od první minuty nenechali nikoho na pochybách, kdo bude na palubovce pánem. V první čtvrtině jsme získali potřebný klid a do druhé části hry jsme vstoupili se solidním náskokem, takže se do hry postupně zapojovala celá lavička. V polovině utkání jsme vedli o 29 bodů a mohli jsme zkoušet různé herní varianty. Poslední část hry odehrála celou „druhá“ pětka. Chlapci se chytili příležitosti a odehráli velmi solidní utkání. Svojí disciplinovanou hrou trenéru dokázali, že jsou schopni na palubovce zabojovat a plnit zadané úkoly. V utkání kyjovští kadeti nakonec zvítězili v poměru 81:32 po čtvrtinách 25:8, 47:18 a 63:25.

V neděli jsme nastoupili v Karviné proti domácím Sokolům, kteří v sobotním utkání těsně podlehli Slávii Kroměříž. Věděli jsme, že utkání bude úplně jiné než sobotní, domácí hoši právem zajímají přední příčky průběžné tabulky soutěže. Vstup do utkání jsme sice neměli špatný, ale hned v prvních minutách hry jsme nedali několik tzv. tutovek a to se na některých hráčích podepsalo. Se soupeřem jsme v první části drželi krok, ale v závěru čtvrtiny nám o pár bodů poodskočil. Bohužel ve druhé části ještě o pár bodů náskok zvětšil a první půli jsme prohráli 29:43. Do druhé půle jsme vstoupili odhodlaní ještě se o výsledek poprat, avšak ve třetí části jsme se dokázali soupeři přiblížit jen na 9 bodů, dále pokračovala naše střelecká nemohoucnost a to jak při střelbě z pole, tak i z trestných hodů (42%). Ještě v průběhu poslední čtvrtiny jsme vykřesali jiskřičku naděje, kdy byl rozdíl jen osm bodů, ale to bylo vše, soupeř trojkou a další šňůrou bodů v závěru stanovil konečný stav 64:85 ( 16:22, 29:43, 51:60 ) v náš neprospěch. I tentokrát se do hry výrazně zapojila celá lavička a dokázala, že výkon z předchozího dne nemusí být ojedinělý.

Další utkání sehrají kyjovští kadeti 18. a 19.12.2010 v domácím prostředí opět se severomoravskými týmy, v sobotu nejdříve se Sokolem Karviná, v neděli pak se Startem Havířov.