Historie‎ > ‎sezona 2010/2011‎ > ‎U16 Kadeti‎ > ‎NOVINKY‎ > ‎

Kyjovští kadeti v lize U16 ukončili základní část a postoupili do play-off

přidáno: 13. 3. 2011 1:59, autor: Miloš Machalínek

Poslední únorový víkend (26.-27.2.2011) se dohrávala základní část ligy U16. Kyjovští kadeti zajížděli na palubovku soupeřů do Havlíčkova Brodu a Jindřichova Hradce sice v téměř nejsilnějším složení, ale s polovinou hráčů po nemoci a bez tréninku. Kadeti však již měli před těmito zápasy zajištěn postup mezi nejlepších šest týmů skupiny B, zápasy tohoto dvojkola však ještě mohly do značné míry zamíchat pořadím a tím určit soupeře pro play-off. Před těmito utkáními se kyjovští hoši nacházeli na 4.místě, což jim zajišťovalo výhodu domácího prostřední pro první kolo play-off.

Sobotní utkání s Jiskrou Havlíčkův Brod bylo od první minuty plné nepřesností na obou stranách. Na kyjovských chlapcích byla vidět únava a netrénovanost po chřipkové epidemii, na soupeři pak nervozita. Po vyrovnané první části jsme si ve druhé čtvrtině nechali soupeře odskočit na rozdíl 14 bodů a i když jsme se ve 3.části opět dotáhli zápas jsme nakonec prohráli 60:72 po částech 16:18, 26:40 a 45:53. V nedělním utkání v Jindřichově Hradci jsme pak podali podstatně lepší výkon, bohužel jsme nedokázali v první čtvrtině eliminovat nejlepšího domácího hráče, který pro Lions zajistil vedení, které bylo nakonec dostačující. Kyjovští se během dalšího průběhu utkání sice několikrát dostali opět do utkání, ale v závěrečné části již neměli dostatek fyzických sil k tomu, aby výsledek zvrátili. Kyjovští kadeti nakonec na jihu Čech prohráli 71:76 po čtvrtinách 14:27, 31:39 a 51:57. Po dalších překvapivých výsledcích závěrečného dvojkola skupiny B, ligy U16 nakonec kyjovským hochům patřilo 6.místo a tím do play-off soupeř ze 3.místa – Slávia Kroměříž.