Historie‎ > ‎sezona 2010/2011‎ > ‎U16 Kadeti‎ > ‎NOVINKY‎ > ‎

Kyjovští kadeti v play-off basketbalové ligy U16 na domácí palubovce jen na 50%

přidáno: 27. 3. 2011 8:05, autor: Miloš Machalínek

Po dvou utkáních na palubovce kroměřížských kadetů, po kterých byl stav série nerozhodný 1:1 pokračovalo play-off ligy U16 v kyjovské hale 26. a 27.3.2011.

V sobotu v podvečerních hodinách, v přeplněné kyjovské hala začali domácí kadeti od první minuty hrát důrazný a bojovný basketbal. Oba soupeři brali toto utkání velmi prestižně, hráči byli na motivováni, místy však až přemotivováni, z čehož plynuly nevynucené chyby a fauly. Kyjovským kadetům se první čtvrtina vydařila a soupeři odskočili na několik bodů. Bohužel ve druhé části jsme soupeři nechali více prostoru a při našem několika minutovém střeleckém výpadku kroměřížští chlapci stav srovnali. Druhá polovina utkání začala za stavu 31:31 a ve třetí části se kyjovským hochům opět podařilo průběh utkání strhnout na svoji stranu. Ale v poslední části opět soupeř z Hané skóre srovnal a v dramatickém závěru se dostal do vedení, které již do konce utkání nepustil. Kyjovští kadeti po urputném a oboustranně tvrdém boji prohráli třetí zápas play-off v poměru 69:74 po čtvrtinách 18:10, 31:31 a 54:49. Stav série po třech utkáních byl 2:1 ve prospěch kroměřížských.

Nedělní odpolední utkání mělo rozhodnout, jestli bude série pokračovat dále, nebo se hosté budou již radovat z postupu do dalších bojů. Utkání opět začalo ve velmi bojovném duchu, opět skle narůstalo více na straně domácích, ale opět se nepodařilo kyjovských odskočit na výraznější rozdíl. Když už se zdálo, že máme hosty pod tlakem a budujeme si slibný náskok, došlo k několika zbytečných chybám, pár nepřesností a bylo po náskoku. Stále jsme si však udržovali několikabodový náskok. Ve velmi vypjaté čtvrté části, kdy již palubovku postupně pro 5 osobních chyb byli nuceni opustit z každé strany tři hráči, se štěstí přiklonilo na naši stranu a kyjovští kadeti zvítězili v poměru 74:65 po čtvrtinách 22:13, 40:34 a 60:52 a srovnali sérii na 2:2. O vyrovnanosti celé série svědčí i souhrnné skóre, které je 286:286.

Páté rozhodující utkání se bude hrát na kroměřížské palubovce.